škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 2016 yağ değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rudolph74

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar,

Aracım 1700km de. Rodaja girmeden yağ değiştirmek istiyorum.
Yağı kendim alsam sadece yağ ve filtre değişimini yapan servis var mı İstanbulda? Ben Altur a sordum sadece yağ ve filtre değişimi yok normal 15000 bakımı şeklinde yapıyorlarmış.
Yakında sadece yağ ve yağ filtresi değişimi yaptıran var mı?
Dışardan yağ getirilmesine müsade ediliyor mu?
Ayrıca yağ olarak tavsiyede bulunacak olan arkadaşlar varsa minnettar olurum.

Teşekkürler şimdiden.
Hayırlı Günler.
Kazım.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dışarıdan yağa getirmeye müsade edilmiyor.
castrol professional diye bir yağ kullanıyorlar bu dışarda satılmıyor diye biliyorum.

bu ilk yağın değiştirilip motorun alışma sürecinde sürtünmeden kaynaklı parçaların yağa karıştığı söylemlerinin artık efsane olduğu söyleniyor servisler tarafından. motorlar bu süreci fabrikada atlatıp monte ediliyormuş.

aracın keyfine bakın, tadını çıkarın çok kafa yormayın böyle şeylere.

Çevrimdışı colossol

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı aldıktan yaklaşık 6bin km sonra yağını dışarıda özel bir serviste değiştirdim. mobil 1 esp koydurdum. yağı araştırdım mobil 1 esp kullananlar veye bu markaya geçenler çok memnun kaldıklarını tespit ettim. ve şuan bende memnunum. aracım genelde 100km 5,5 - 6 lt arası yakıt tüketirken yağ ve yağ filtre değişiminden sonra 4,5-5 lt yakmaya başladı o yüzden sevindim.. :) şehiriçi kullanmda 120 tl ile 652 km yol gitti.. en son yakıt tüketimim bu oldu.. araç şuan 10200km de..

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: colossol;585924
aracı aldıktan yaklaşık 6bin km sonra yağını dışarıda özel bir serviste değiştirdim. mobil 1 esp koydurdum. yağı araştırdım mobil 1 esp kullananlar veye bu markaya geçenler çok memnun kaldıklarını tespit ettim. ve şuan bende memnunum. aracım genelde 100km 5,5 - 6 lt arası yakıt tüketirken yağ ve yağ filtre değişiminden sonra 4,5-5 lt yakmaya başladı o yüzden sevindim.. :) şehiriçi kullanmda 120 tl ile 652 km yol gitti.. en son yakıt tüketimim bu oldu.. araç şuan 10200km de..

Bilmediğim için soruyorum hocam, bu durumda garanti bozulmaz mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı rudolph74

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı soruyu ben soracaktım. Gerçekten garanti bozulmadı mı?
Gerçi orjinal yağ filtresi kullanılsa servisin durumu anlayacağından şüpheliyim ben.

Çevrimdışı burak_kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: colossol;585924

Sifir arabanin ilk bakimi 15000 km degil mi? Neden onceden yag degisimi yaptirdiniz?

Çevrimdışı rudolph74

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burak_kaan;586061
Sifir arabanin ilk bakimi 15000 km degil mi? Neden onceden yag degisimi yaptirdiniz?

Araca rodaj (motor açma) işlemi yapmadan önce üretim zamanından motor içinde kalmış olan parçacıkların,çapakların ilk yağa karışmış olabileceğinden dolayı değişim ihtiyacı duymuş olabilir.Her ne kadar servisler öyle bişey yok dese de ben de bu işlemin yapılmasının önem arz ettiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı colossol

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mhaktanir;585953
Bilmediğim için soruyorum hocam, bu durumda garanti bozulmaz mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.youtube.com/watch?v=Az2Uf30Om1A

arkadaşlar şu videoyu bir izlemenizi isterim.. belki daha önce paylaşılmıştır bilmiyorum.. fikirleriniz ne olur bilemem ama bana mantıklı geliyor her ne kadar servisler demese de rodaj diye birşey kalmadı gibisinden ama bu video da anlatılanlar doğru gibi....
garanti olayına gelirsek yağ filtrem orjinal ve büyük bir sorun olmadıktan sonra yağla ilgili bir sorun olacağını çok düşünmüyorum.. hali hazırda 6bin km  test ettim zaten 15bin km ye kadar bu şekilde kullanabilirim sorunsuzca sonra da yetkili servise gidip bakımını tabikide yaptıracağım..

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: colossol;586108
https://www.youtube.com/watch?v=Az2Uf30Om1A

arkadaşlar şu videoyu bir izlemenizi isterim.. belki daha önce paylaşılmıştır bilmiyorum.. fikirleriniz ne olur bilemem ama bana mantıklı geliyor her ne kadar servisler demese de rodaj diye birşey kalmadı gibisinden ama bu video da anlatılanlar doğru gibi....
garanti olayına gelirsek yağ filtrem orjinal ve büyük bir sorun olmadıktan sonra yağla ilgili bir sorun olacağını çok düşünmüyorum.. hali hazırda 6bin km  test ettim zaten 15bin km ye kadar bu şekilde kullanabilirim sorunsuzca sonra da yetkili servise gidip bakımını tabikide yaptıracağım..

Rodaj olayından çıktı aracım 9000 kmde olduğu için ben artık servisi bekliyorum. Önceden yapma fırsatım olmadı maalesef. Umarım sıkıntı yaşamazsınız. Gönderdiğiniz videoyu izlemiştim. Mantıklı konuşuyorlar ama rodaj olayından sonra izlediğim için faydası olmadı bana. Bir sonraki aracımıza artık diyelim.