škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel Araca Benzin Çekilmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murathan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün Opet ten focus aracıma dizel yakıt alacaktım fakat pompacı kurşunsuz benzin çekti.Hatta depoya benzin pompasını koymaya çalıştığında depo açılmadı.Aracınızın deposunda sorun var açılmıyor dedi servisi aradık serviste huni olması lazım aracınızda onunla koyabilirsiniz dedi.Bu şekilde içinde 12-13 litre mazot olan depoya 12.5 litre kadar kurşusnuz benzin çekildi.Ben pompadaki rakama bakınca durumu anladım ve araç çalıştırılmadı.Bulunduğum ilçede ford servisi yoktu sanayiden usta çağrıldı aracın alt tarafından bir yeri açtı ve hortumla depoyu çekti.Depo tamamen boşaldı dedi ama hortum yardımıyla boşaltılan depoda 1-2 litre yakıt kalır diye düşünüyorum.
Daha sonra depoyu doldurdum.Depo tık diye ilk attığında 48.5 litre mazot aldı.kitapçıkta depo 55 litre olarak gösteriliyor.Acaba içinde mazot benzin karışımı 1-2 litre yakıt kalmış olmasının bir sakıncası olurmu?

06lkn66

• Ziyaretçi
sakıncalı bi durum babama sormuştum eğer çalıştırmadan anladıysam hiç marşa basmam direk çekiciyle gider deposunu bile değiştirebilirim falan diyordu bi arkadaşının başına gelmişti galiba yarın akşam detaylıca öğrenirim durumu

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hey Allah'ım!

Fabrika bu tür hataları önlemek için dizel ve benzinli arabanın yakıt dolum ağızlarını farklı yapar, zaten işede yaramış, pompa benzin pompası olduğu için girmemiş, bide üstüne kastırıp huniyle koymuşlar :++:

Fıkra millet yahu :D :D

Valla 2 litre falan benzin kalacağını sanmıyorum içerde ama ille esamesi kalmıştır. Fakat düşük miktarın sıkıntı yaratıp yaratmayacağı konusu muallak, sıkıştırma oranına ters gelip motorun içinde bi yerlerini eğme olasılığı çok çok düşük.

Benim şahsi kanaatim bi şey olmaz, traktöre çok mazot+benzin koyuyordum sıkıntı yaratmıyordu, iki damlasındanda bir şey olmaz, artı depoda benzin varsada benzin üstte, mazot aşağıda kalır (çalkantı bozar tabi ama genelde böle olur) yakıt pompasıda alttan çektiğinden (yani mazotu) depoyu süpürtene kadar boşaltmamaya dikkat edin, sonrası kaybolur gider zaten o benzin.

Bişey olursada yanlışlıkla benzin koyulan fişi saklayın, istasyonun sigortası öder.

Ama hâla inatla arabanın kabul etmediği yanlış benzin pompasını huniyle sokan zihniyete gülüyorum vallahi karnım ağrıdı :++: :++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Hakan' ın dediklerine katılıyorum. Pek bir şey olacağını zannetmem ancak içim rahat etsin diyorsanız, depoyu komple söktürüp temizletin.
Alıntı yapılan: hakanerdogan;192914
Hey Allah'ım!

Fabrika bu tür hataları önlemek için dizel ve benzinli arabanın yakıt dolum ağızlarını farklı yapar, zaten işede yaramış, pompa benzin pompası olduğu için girmemiş, bide üstüne kastırıp huniyle koymuşlar :++: ...
Ama hâla inatla arabanın kabul etmediği yanlış benzin pompasını huniyle sokan zihniyete gülüyorum vallahi karnım ağrıdı :++: :++:
Elektrikli arabayla lastiklere hava basmaya gitsek ne yapacaklar acaba?!

Çevrimdışı murathan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabayla yanlış dolumdan sonra 700 km yol yaptım şu an için bir sorun görünmüyor.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de ustune pompaci var, self servis olsa kim bilir ne olur bu milletin hali! :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alpko;194556
Bir de ustune pompaci var, self servis olsa kim bilir ne olur bu milletin hali! :)

Dizel araca LPG koyarlar :++:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl bir pompacı bu yahu bi işlerin ters gittiğini anlamamışmı aynı şey bana oldu 93 model favorite mazot koydu gerizekalı... ben serviste komple boşalttırmıştım zaten az almıştım,ama zamanımdan oldum gitceğim yere gidemedim vs.
-------------------------------------------------

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;194563
93 model favorite mazot koydu gerizekalı...

:++::++::++:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gözümün önünde c kasa vectraya mazot çaktılar ben daha o arabanın dizelini görmedim pompacı hangi akla hizmet mazot çaktı merak ediyorum:hanz:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Helal olsun be.Benzin pompası girmiyen araca huni ile benzin doldurmak(dizel araca) :D:D:D:D zihniyete helal olsun :D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;194568
:++::++::++:
Alıntı yapılan: dgn;194577
Geçen gözümün önünde c kasa vectraya mazot çaktılar  ben daha o arabanın dizelini görmedim pompacı hangi akla hizmet mazot  çaktı merak ediyorum:hanz:

Şimdi bu pompacıların anladığım kadarıyla yarısı bilinçsiz çalışıyor,bazılarıda işini iyi yapıyor,Camları camsil ve çekçekle geçtiklerinden bahsetmiyorum anlaşılıyo zaten adamın işini iyi yaptığı, aga evine ekmek götürüyosun yaptığın iş ipliğe boncuk geçirmek değilki öğrenceği şey benzinli arabaya mazot koymıyıcağı hadi bilmiyon sor bari, kendine güvenip pompayı alıp takıyo bide diyoki senin araba bozuk abi git yaptır :haha:

Şimdi biz işi bilen pompacıya şşş kardeş eurodiesel koycaksın ona göre desek tip tip bakıcak biliyoz gardeş işimimi öğretiyon dicek e yine olmadı :D en iyisi benim gibi tecrübeden sonra artık diyorum Selamün Aleyküm 20 Liralık Yurodizel ... her zaman aldığım istasyondaki adam başka yok zaten demişti ben yine söliyim dedim :D
-------------------------------------------------