škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara'da yol kenarı otopraklar ücretsiz olacak

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin basiniz sagolsun. İnan soyleyecek o kadar soz varki bu konuda allah yardimcimiz olsun.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başınız sağolsun. Gencecik bir hayata daha kıydılar şerefsiz mahluklar, Allah hiç birinin yanına bırakmasın misliyle ödesinler inşallah.
Ankara'nın yaşanacak bir tarafı yok, memleketimde Ankara ama nefret ediyorum bu şehirden.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;522925
Benim elimin altında ingiliz anahtarı var, olmaz mı :)
Neden ingiliz anahtarı,yerli malı yurdun malı olsun:D:D:p
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin başınsağolsun.
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;523022
Başınız sağolsun. Gencecik bir hayata daha kıydılar şerefsiz mahluklar, Allah hiç birinin yanına bırakmasın misliyle ödesinler inşallah.
Ankara'nın yaşanacak bir tarafı yok, memleketimde Ankara ama nefret ediyorum bu şehirden.
Ben son dönemde o kadar sık Türk olup da bu memlekette yaşamaktan iğrenir hale geldim ki anlatamam.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: fenomen;523261
Neden ingiliz anahtarı,yerli malı yurdun malı olsun:D:D:p

adı ingiliz anahtarı, üretimi yerli ama, hırdavatçıda ilk elime o geldi :)

bu arada Emincim başınız sağolsun, mekanı cennet olur inşallah

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;523298
Emin başınsağolsun.

Ben son dönemde o kadar sık Türk olup da bu memlekette yaşamaktan iğrenir hale geldim ki anlatamam.

+1
tüm kanunsuzluklar iyice yerleşti, ''halk'' da artık bunu olağan, normal olarak görmeye başladı.
Bu, belediye başkanı olacak olan hırsız, birçok ölümlü kazaya karışan yeşil otobüsleri kaldırdı sözde, daha tehlikeli, beyaz yarım otobüsleri koydu hatta...kullananlar bilir, kelle koltuk turizm...ne oldu peki o yeşil otobüsler???
Kime ne diyim? adamlar uzaydan gelmiyor ya, oy verip, 15, 25 sene biz seçiyoruz, bu küfürlere biz layıkız aslında.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim evin burda şerefsizler hala para alıyor.Bir kişide ses çıkartmıyor..

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;523406
Bizim evin burda şerefsizler hala para alıyor.Bir kişide ses çıkartmıyor..
Çünkü mafyanın büyüğü olan devlet onlara karşı hiç bir şey yapmıyor. Adamlar da "sıkıysa bir şey de bakalım" zihniyeti iyice yerleştiği için kimse bulaşmak istemiyor zira bulaşırsan ya ölürsün ya öldürürsün. Niye zira hukuk guguk oldu memlekette.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uygulama yarın başlıyor arkadaşlar.

Benim şimdilik gözlemim şu şekilde: Dün Şube önünde yer olmadığı için Necatibey'e bırakmışlar benim aracı. Akşam aracı almaya gittiğimde önceden "otopark görevlisi" tarzında yelek giyen şahısların artık bu yeleği giymediklerini gördüm. Ancak rutin şekilde para toplamaya devam ediyorlar. Sanki yeni düzene ayak uydurmaya başlamışlar. Bayağı bir sıkıntı, kavga gürültü olacak gibime geliyor. Umarım yanılırım...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikle büyük şehirlerde otopark büyük sorun ve bu sorun çığ gibi büyüyor neden?Millet peynir ekmek alır gibi araba alıyorda ondan, aynı evde 2-3 araba artık lüks olmaktan çıktı, otoparkı geç sokaklardan geçip gidecek, dönecek yer kalmadı lan. Otopark işi ezelden beri çok sağlam rant ve geliri olan bir sistemdir, geçmiş yıllarda iyice çığrından çıkınca "güya" belediyelerimiz işe el atıp, vatandaşın sıkıntısına çözüm bulup nefes aldıracaktı, afedersiniz ama nah aldırdı. Bugün neredeyse her sokak başında belediye para kesiyor avucunu ovuştura ovuştura, iş tamamen suistimal edilmiş durumda, birde üstüne borç bile çıkartıyorlar. Sitesinden sorgu bölümünde bakınca plakanıza yazılı borçları görebiliyorsunuz, yarın öbür gün "utanmadan" birde muayenede "park borcu var önce onu ödeyin" ile birleştirirseler seyreyle çümbüşü. Çünkü birçok araç plakasında kota doldurmak için ezberden yazılan borçlar bulunuyor ve bunun ispatı yok. Sıkıntı büyük, burada yaşamak mı?Lanet olsun!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
işyerimdeki bir arkadaş...maaşı 2-3bin arası, kendisinde 206 var, geçen laf açıldı ''aabi, hanıma araba bakıyom, çocukları okula falan bırakır '' diyodu...dilim kıçıma kaçtı, bişey diyemedim...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;523449
+1
işyerimdeki bir arkadaş...maaşı 2-3bin arası, kendisinde 206 var, geçen laf açıldı ''aabi, hanıma araba bakıyom, çocukları okula falan bırakır '' diyodu...dilim kıçıma kaçtı, bişey diyemedim...

Ondan sonra benzin pahalı diye dert yapıyoruz :confused:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla araba şart büyük şehirde, özellikle annelerimiz kardeşlerimiz için.LPG'de en baba araba 25 kuruş yakıyor.Bu durumda bile toplu taşımadan ucuza geliyor çoğu yerde.Üstelik it çakal günden güne artıyor.Bu yüzden ben daha güvenli ve rahat buluyorum arabayı.İmkanı olan borç harç alıyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyla ilgili son gelişmeler:

"Ankara Ulus Rüzgarlı Caddesi'nde esnaf ve otoparkçılar arasında yaşanan ve 21 yaşındaki Başkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Mehmet Karagöz'ün hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan otoparkçı terörü sonrasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yarından itibaren Ankara'da yol boyu otopark ücreti alınmayacağını açıklamıştı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nce oluşturulan 33 resmi ekip, 30 Yunus Timi, 13 motorsikletli trafik ekibi, 20 Güven Timi olmak üzere toplam 170 personel ile Büyükşehir Belediye Zabıtası'nca oluşturulan 30'ar kişilik 10 ekip, değnekçilere karşı birlikte mücadele yürütecek.

Geçen hafta içinde 21 yaşındaki Karagöz, yol boyu paralı otopark uygulamasını protesto için katıldığı yürüyüşte, otoparkçıların silahından çıkan ve kalbine isabet eden kurşunla yaşamını yitirdi.

Konu hakkında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüklerini belirten Gökçek, çarşamba gününden itibaren Ankara'da yol boyu otopark ücreti alınmayacağını açıkladı. Davutoğlu, Bosna Hersek gezisi sırasında Ankara'yı arayarak otoparkların ücretsiz olması talimatını vermişti.

500 KİŞİLİK TİM

Ankara Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"Altındağ Rüzgarlı Sokak’ta 9 Temmuz 2015 tarihinde meydana gelen elim olaydan sonra Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin yol boyu otoparklara ilişkin aldığı kararın uygulanmasına Ankara Valiliği olarak gerekli destek verilecektir. Bu amaçla oluşturulacak ekipler müşterek çalışacak ve karara aykırı davranışlara kesinlikle izin verilmeyecek. Ancak yol boyu araç parkının ücretsiz olmasının, herkesin, her yere süresiz olarak aracını park edeceği anlamına gelmediğini hatırlatmakta yarar var. Ücretsiz parkın sadece Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işaretle ayrılan yol kenarlarında ve belirtilen sürelerde olacağı hususuna dikkat edilmeli. Belediye tarafından belirlenen yerler ve kurallar çerçevesinde yapılan parklar dışındaki trafiğe aykırı araç parkına trafik ekipleri müdahale edecekler. Sürücülerimizin mağdur olmaması için bu düzenlemelere uygun hareket etmeleri gerekiyor."

DEĞNEKÇİLERİ ŞİKAYET EDİN

Ankara Valiliği, değnekçilerin 155 Polis İmdat, 153 Alo Zabıta ve valiliğin internet sitesindeki iletişim bölümüne bildirilmesini istedi."

Koyu ile alıntıladığım kısım bence kafa karıştırıcı...

http://www.milliyet.com.tr/ankara-da-degnekcilere-karsi-ozel-gundem-2087775/
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Emin Bey, Başınız sağolsun Allah sevenlerine ve ailesine sabır ihsan eylesin mekanı cennet olsun inşallah.