škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kombi ve ısıtma hakkında işe yarar bilgiler..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Dün akşam evin serinlediğini hissettim. Kombiyi incelemeye aldım. Basınç normal. Peteklerin havasınıda aldık (ne işe yarayacaksa :D) birazda taze su bastım ama cıks, çalışmıyor cihaz.

Kırmızı arıza lambasıda yakmıyor. Cihazı resetliyorum bi 10 saniye falan çalışıyor sonra tak stop ediyor. Derece 80 de ha hani ev sıcakda ondan çalışmıyo neyim değil vaziyet.

Dedim bari zırt pırt elleşip devir daimi yemiyek neyim kapadım. Babam gelmiş 2 saat sora açmış çalışıyor :D :hanz:

Dedim yav bozuktu, yok lan çalışıyo ya dedi. Sonra baktım aynı arızayı yeniden yapmış. Dedim bu iş bizi aşar :D

Bugün usta geldi, baktı, anakartta sorun dedi. Tüm sistemi boşalttık, orjinal yeni olan anakartını takıp, sistemi doldurup çalıştırdık, saat gibi işliyor makine.
Eski anakartta bi yer dediydi unuttum adını transistör mü ne, bayada ısınmıştı ciddi derecede.

Velhasılı kelam bu arızların sebebi dengesiz voltajlar, zırt pırt kesilen elektrik vs... gibi şeyler. Aslında cihaza bi regülatör bağlamak lazım. Gitti güzelim anakart, tamir olup geri gelecek adamda kendi anakartı geri alacak, yada ölece bu yerinde duracak. Artık Babamın canı ne isterse.

Bu arada unutmadan söleyim 5 senedir cihaza ne bakım ne bişey hiç el değmediydi :lol:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anakar sorununu genelde servis kurulumda söylüyor bize söylemişlerdi şahsen elektrik gidince ve evde olmadığınız zaman şarteli indirin diye yüksek akım gelince hallediyor aleti yada düzenleyici pano koymak lazım o da 120 tl mi öyle birşey olmadı ups bağla abi çok dert değil o da aynı şey :D:D

Çevrimdışı metheen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: metheen;61501
kombinin markası neydı?vaillant mı?

Ferroli.

Çevrimdışı metheen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;61502
Ferroli.
bizimde vaillanta benzer sorun olmustu anakart yanmadı ama kombi calısmaya baslarken garıp sesler cıkarıyor.voltaj nedenıyle gaz yollarını açan malzeme zarar görmüş.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm combilerde kronik sanırım biz dayımdan tecrübeliyiz baymaklardada var aynısı..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vaillant cihaz sahipleri yüksek voltaja karşı elektronik devre mevcuttur.Belli bir voltaja kadar telore eder.160 volt - 250 volt.Ancak bu voltaj değerlerinden daha yüksek gelmesi durumunda "varistor" denen 1 TL bile etmeyen parça hasar görerek devreyi korur.Tabi genelde hiç bir yetkili servis kartı onarmak işine gelmediğinden, yada bilmediğinden direk kart değişimine gider.O yüzden dikkatli olun, bir bilene sorun kartı görsün..

Zamanında bir müşterimizi bu şekilde kurtarmıştık 2 cihazıda aynı anda hasar görmüştü.Devamlı müşterimizdi özellikle biz ilgilendik hallettik :)

Not: biz satıcıyız, servis değiliz :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;61547
Vaillant cihaz sahipleri yüksek voltaja karşı elektronik devre mevcuttur.Belli bir voltaja kadar telore eder.160 volt - 250 volt.Ancak bu voltaj değerlerinden daha yüksek gelmesi durumunda "varistor" denen 1 TL bile etmeyen parça hasar görerek devreyi korur.Tabi genelde hiç bir yetkili servis kartı onarmak işine gelmediğinden, yada bilmediğinden direk kart değişimine gider.O yüzden dikkatli olun, bir bilene sorun kartı görsün..

Zamanında bir müşterimizi bu şekilde kurtarmıştık 2 cihazıda aynı anda hasar görmüştü.Devamlı müşterimizdi özellikle biz ilgilendik hallettik :)

Evet evet kesinlikle öyle abi deminde onu konuşuyorduk. Kesinlikle onarılacak...

Çevrimdışı metheen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle