škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2257996

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;526185
Taş taşşş. Biz bindiklerimizle kendimizi avutuyoruz işte.

Ben de 5 serisine gecilirken 520d ya da 525d dir diye dusunurken bi baktim 535d yaziyor. Kimbilir kac hp. Bilen vardir tabi :)

Urgupe geldik bzizm safranbolu halt etmiş :p

Abi Kırşehir'den geçerken müsait olursan,seninle görüşmek isterim.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: ugurcnplt;526284
Abi Kırşehir'den geçerken müsait olursan,seninle görüşmek isterim.

Sonraki durak konya buyuk ihtimal Ugur, kirsehirden gecmiyoryz galiba, dogru mu?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;526309
Sonraki durak konya buyuk ihtimal Ugur, kirsehirden gecmiyoryz galiba, dogru mu?

Yok Abi sen Aksaray'dan Konya'ya geçeceksin.Ben seni Karabük'e döneceksin diye düşündüm.Eğer Kırşehir'e yolun düşerse haber et abi
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;526312
Yok Abi sen Aksaray'dan Konya'ya geçeceksin.Ben seni Karabük'e döneceksin diye düşündüm.Eğer Kırşehir'e yolun düşerse haber et abi

Tmm inş. Daha yolumuz var, karabuk ucin erken ;)

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara Trabzon dönüşü sıfırlama yaparak yakıt ölçümü gerçekleştirdim. Ankara - Samsun arası yol harika, trafik Ankara - Kırıkkale ve Kavak - Samsun arasında biraz yoğun geri kalan yerler gayet hoş ve boş. :) Bagaj başına kadar dolu hatta arka koltuk önü de tamamen dolu. 2 yetişkin, 2 çocuk yaklaşık 1.900 kg toplam ağırlık.

420 km sonunda Samsunda ortalama hız 96 ve ortalama tüketim 5.6 lt oldu. Yani rakımın muhakkak etkisi olmuştur ancak 96 km ortalama hız için çoğu zaman 110 km sabit hızla geldim. Dur kalklar ortalama hızı düşürürken yakıt tüketimini de bir miktar artırıyor.

Samsundan sonra güzel Karadenizimizin plansız duble yolunda (buna da şükür) sürekli dur kalklar ve 10 km.lik Ordu geçişi 45 dk sürünce ortalama hız 77 ve ortalama tüketim de 6 litre oldu. Hatta sıkıcı yeni Bolaman yolundan gitmektense eski Bolaman Sahil yolunu tercih ettim. Burada da ister istemez manzaranın keyfine varmak için düşük sürat ve düşük viteste gitmek gerekiyor.

Benim özellikle hoşuma giden 110-120 km.den sonraki aracın hızlanma isteği. Beni gerçekten mest etti.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aksaray konya arasi 140 km boyunca klimali ve 110-120 kmh ( yaridan fazlasi 120) sabitleyerek 4.5 gosterdi. Konya sehir ici trafikli ve klimali kullanim ile 5.2ye cikti.

Uzun yolda yakit super. Ama sehir icini sevmiyi :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;526664
...Uzun yolda yakit super. Ama sehir icini sevmiyi :)
İbiş uzunda 75-80km/s' ye sabitlersem 4,7lt/100km yakıyor (fabrika 4,9lt/100km diyor), şehiriçi hele ki dur-kalk fazlaysa 8,5-9,5lt/100km' deen aşağısını görmüyor. Şehiriçini hangisi seviyor ki zaten?:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia babamdaydı epeyidir.Bugün depo bitince doldurmuş, epeyi mutluydu:D Bir depo 40,8litre mazot  yani 158 lira ile 835km yapmış:) yb tam 5litre/100km. 0,19 kuruş yakmış yani.Şehir içi birde. 1.4 tdı ve boosterperformance ailesine sevgiler:lol:

Çevrimdışı İsakaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;525505
Octavia 1.2 tsi 110 test ettim az once. Motor gayet basarili hizlanma ve yakit acisindan. Test guzergahinda 43 kmh hiz ve 7.8 yakit ortalamasi, klima acik, soguk motor, hizlanmalar da var. Aksama servisten arabam ciktiginda ayni guzergahi deneyip karsilastiracagim bakalim...

Bizim takanin direksiyon kolonu sokulecek bugun hayirlisiyla.

Mrb bu araba ile ilgili yardıma ihtiyacım var yakıt konusunda hala tedirginim ve telefon rehberi arabaya kayıt edilebilir mi

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son 1000km;
Cerato 1.6 CRDI
Antalya Şehiriçi, klima sürekli açık,
bazen 3-5 km kontak aç/kapa,
bazen 10-15km kontak aç/kapa
ortalama hız 30km/h
Tüketim 7 lt/100km

A5 TSI-DSG Octavia ile aynı şartlarda 9-9,5lt/100km arasında yakıyordum..

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trabzon - Gümüşhane - Trabzon ve Gümüşhane şehir içi toplam 288 km
Ortalama hız 68
Ortalama yakıt tüketimi 5.9 lt/100 km

Vites değişimlerini tamamen ekrana göre yapıyorum bu da biraz düşük devir oluyor. O kadar ki bazen sıkılıp vitesleri ikişer ikişer attığım oluyor. 2.den 4.e ve direkt 6.ya :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara-kadıköy 4 yetişkin 140dan şağıya hiç düşmedim çoğu 160 civarıydı son 20 kmye kadar 130 ortalama hız 5.3 tüketim vardı vardığımda 40 dk trafik neticesinde 110 ortalama hız la 424 km 5.4 ortalama tüketim vardı. 4 yetişkine göre iyi bu tdi dsglerin tüketimi yüksek hızda

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;527160
Ankara-kadıköy 4 yetişkin 140dan şağıya hiç düşmedim çoğu 160 civarıydı son 20 kmye kadar 130 ortalama hız 5.3 tüketim vardı vardığımda 40 dk trafik neticesinde 110 ortalama hız la 424 km 5.4 ortalama tüketim vardı. 4 yetişkine göre iyi bu tdi dsglerin tüketimi yüksek hızda

Şu yazdığınız tüketim değeri bence mükemmel.

Citroen C5-II 1.6 HDI aracımla 2009 yılında 120 km ortalama hızla 6 litre tüketim elde etmiştim. Ben de o zaman 130 km.ye sabitlemiştim.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;527166
Şu yazdığınız tüketim değeri bence mükemmel.

Citroen C5-II 1.6 HDI aracımla 2009 yılında 120 km ortalama hızla 6 litre tüketim elde etmiştim. Ben de o zaman 130 km.ye sabitlemiştim.

Aynı yolu 4 değil 3 yetişkinle geçen sene tam bu zamanlar klima kapalı şekilde 125 sabit gelmiştim 4.8 yakmıştı bende şaşırdım hız arttıkça makas açılmıyor o kadar çok. Muhtemelen 7. Vitesin orandan kazanıyo
Yanlız istanul kesinlikle yaşanmayacak biyer daha avrupaya gitmedim ankara istanbul arası yaktığım mazod kadar mazod yaktım bugün şehir içinde