škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ne denir ki!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Allah belalarını versin ya böyle bişey olmaz. İki gündür evimin önünde duruyodu bu sabah gördüm. Ne yapabiliriz arkadaşlar yardımcı olun lütfen

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam cok geçmiş olsun

ben de gecen lastik değişimi icin arabayi biraktim. 3 saat sonra hazir dediler.

gidip arabayi otoparktan aldim. deli gibi yagmur vardi. eve gelince arka camurlukta hasar oldugunu gordum.

adamlara ertesi gun telefon actim, otoparkta kamera yok, "bizden degildir" diye cevap verdiler.

yemin ederim adam gibi bastan söyleselerdi problem etmezdim.

ama "belki yediririz" mantigiyla arabamin hasarini gizleyip sonrada camura yattiklari icin epey bela okudum.

insallah fazlasiyla cikar onlardan

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sağol hocam. Gerçekten soğuttular beni arabamdan gına geldi. Allah bin belalarını versin ne diyim. Mecbur kaskoyu deldireceğiz. Bu sol arka kapı iflah olmaz değişmesi lazım

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
olduğunu belirlediğiniz yerde kameradan felan bulursanız trafiğe gidin görüntülerleplaka sahibini bulup arıyorlar eğer adamı bulursanız sakin olup anlaşmayana yanaşın onun sigortasından ödensin yapılsın eğer bunlardan birşey çıkmazsa kasko varsa kaskodan yaptırın

2 kez buna benzer olay yaşadım birini kameradan bulup aradım direk parasını göndereyim dedi aldım birine de plakyı almışlardı etraftakiler kaçmıştı ona t rafik mahkemesi açılması gerekiyor 1 yıldan fazla sürüyor kendim yaptıdım ve toplam meblayı 400tl lik mahkeme masrafınıda koyup istedim mahkeme kağıdı kapısına gelince aradı  yaptırayım dedi ben yaptırmıştım zaten 2 katını aldım mehkeyi iptal ettim

Bunlar fikir oluşturabilir size ,  yapacak bu  insanlar vurup kaçıyor zaman böyle yapacak birşey yok sizinki kapı değişebilir çünkü yırtmış sacı  kendinize bir beyan tutun hemencecik tarih saat yeri belirterek en aznıdan elinizde olur.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çok geçmiş olsun görünce üzüldüm oluyor böyle şeyler

komşunun çocuğuda benim arabanın üstüne düşmüştü komşuda ses yok kapıcı gelip söylemişti senin arabana şunun çocuğu düştü haberleride var diye
yani insanlar değişik yapar saklar ama bilmezki bunun öbür tarafı var diye

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mobese falan yok da apartmanın kamerası var ona bakacağım tekrar eve geçince. Geçmiş olsun diyen arkadaşlara teşekkür ederim.

C sutunu da içeri göçmüş ya bu nasıl vurmadır böyle şerefsizler. Hem çizik hem göçük bu c sutunu nasıl hallolur. Hadi kapı tamam değişecek ama devamı için naparlar acaba bilmiyorum. Muhtemelen çöp kamyonu diye düşünüyorum

İstanbuldan nefret ediyorum ya

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şerefsizlik, başka bir şey değil. Geçmiş olsun.

Hasarın oluştuğu yerde kamera varsa şanslısın hocam. Yoksa cepten yaptıracaksın mecburen.
Fotoğraftan net anlaşılmıyor; ama kapının değişmeye ihtiyacı yok gibi sanki. Eğer derin bir yırtık yoksa dolgu, macun ve boya ile düzeltilebilir. Kapı değişimi tramerde tek seferde 7-8 bin liralık hasar gözükmesine yol açar. Üstelik kasko bozulduğu için gelecek yıllardaki hasarsızlık indirimlerin de yanar. Bu haliyle daha pahalıya gelir sana.

Eğer değişim şartsa bu fotoğrafı sakın kaybetme. Satarken kapı değişimi gibi ağır bir durumun yalnızca bu küçük çizik yüzünden olduğunu insanlara anlatamazsın yoksa.

Ek olarak: Kamera yoksa bile polise başvur bence. İnsaflı ve işini adam gibi yapan polise denk gelirsen, arabayı inceletip çevre sanayi sitelerinde bu hasara yol açacak kazaya karışmış araç tamire gelmiş mi diye kontrol ederler.
Çoğu polis uğraşmaz; ama bunun yapıldığına şahit olmuştum bir ara.

Tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Erdem hocam teşekkür ederim. Kapıyı delmiş bildiğin 25-50 kuruş boyutunda  bi delik var macunla our mu bilmiyorum olsa bile içime siner mi. Şerefsiz bildiğin yeni bi araç gölgelenmesi yapmış bir de çizerken. İflah olacak gibi değil. Nasıl canım sıkıldı anlatamam ya. Şu apartmanın kamerasına bi bakalım bişeyler çıkacak mı

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çook geçmiş olsun görünce benim de canım sıkıldı. Nasıl bi şerefsizliktir bu nasıl bi insanlıktır diyecem ama bu hayvanlık bildiğin.
inşallah yapanı bulursun  geçmiş olsun tekrardan

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim Samet hocam. İnşallah. Allah hepimizi beterinden korusun ne diyim. Bunu yapanların da belasını versin.

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun..gerçekten söylenecek söz bulamadım..bulunduğunuz yerde apartmanlara ait güvenlik kamerası falanda mı yok..bi bakın derim..umarım kaskonuz vardır.. !!

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko var hocam deldireceğiz büyük ihtimal. Kamera kayıtlarına eve geçince bakacağım teşekkür ederim çok

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de İstanbul/Beylikdüzü'nde oturuyorum.

Aracın hiç kazası yok ancak kapı önünde sürtme vurma kapı vurması gibi sebeplerle en azından 7-8 hasarı var ve neyse ki mini onarımlar ile hasarsızlığı bozdurmadan hallettik hep.

Ancak son iki -3 vuruğu artık yaptırmıyorum zira ne kadar özen gösterirsem o kadar  hasar oluyor.

''Sakınan göze çöp batar.'' atasözü boşuna söylenmemiş.

Geçmiş olsun diyorum.

Tamir yaptırırken en büyük sorununuz boya tonunun tutturulması olacak ki bu konuda çok titiz olup muhakkak tonun tutturulmasının üzerine basa basa israrcı olun.

Size sonradan pasta cıla yaparız, ileride tonu aynı olur yalanlarına kanmadan  işlemi gerekirse yeniden yaptırın.

İyi bir kaportacı size o  kapı yırtığnı düzelterek  kaynak ile doldurur ve eski haline getirir.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, cana gelmesin...

ben olsaamm....
kaskoyu kullanmayın, cepten yaptırın, değişim olmasın, iyi bir kaportacıya kapattırın, çizgi üzerinden boyasın,
hem hasar kaydı çıkmaz, hem az işlem nedeniyle lokal boyalı dersiniz, hem de arabanın değeri düşmez...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;600391

ben de gecen lastik değişimi icin arabayi biraktim. 3 saat sonra hazir dediler.

gidip arabayi otoparktan aldim. deli gibi yagmur vardi. eve gelince arka camurlukta hasar oldugunu gordum.

adamlara ertesi gun telefon actim, otoparkta kamera yok, "bizden degildir" diye cevap verdiler.

yemin ederim adam gibi bastan söyleselerdi problem etmezdim.

ama "belki yediririz" mantigiyla arabamin hasarini gizleyip sonrada camura yattiklari icin epey bela okudum.

Bu sebepten Aracı ne yıkatırken ne servisteyken  ne de otoparkta kimseye bırakmadan ben parkederim ve işlem yapılırken aracın yakınında beklerim.

Servisler bile bu huyuma alıştı.Zaten bu şartımı önceden belirtip tavrımı koyarım.