škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Vag Com Kodlama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cam açma sadece sürücü camında oluyor zaten

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Myhir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence insanları yaniltmamak adına yalan yanlış açıklamalarda denemeden kimse yorumda bulunmasın bahsi geçen özelliklerini çoğu 2015e kadar olan araçlarda geçerli .zeten 2016larda bi çok özellik açılmış geliyor geri üç beş özellik kalıyor onun içinde bence 50 lira vermeye deymez bizzat 2016 aracıma uygulattim ve ekte bi farkını görmedim

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Myhir;594760
Bence insanları yaniltmamak adına yalan yanlış açıklamalarda denemeden kimse yorumda bulunmasın bahsi geçen özelliklerini çoğu 2015e kadar olan araçlarda geçerli .zeten 2016larda bi çok özellik açılmış geliyor geri üç beş özellik kalıyor onun içinde bence 50 lira vermeye deymez bizzat 2016 aracıma uygulattim ve ekte bi farkını görmedim

Yalan yanlış derken neyi kastettin anlamadım. Yukarıdaki mesajımda aracımın üretim tarihini ve açılan özellikleri yazdım illa ispatlamamız mı gerekiyor sana. Al bu da kadran selamlama videosu, kendi aracımın.https://vimeo.com/189457214

Çevrimdışı Myhir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kardeşim sen niye üstüne alındın ben genel olarak söyledim herkez bildigin ede bilmedigine konuşuyo o bakıma dedim. Ayrıca iletimi doğru okursanız 2015 lere bişe dediğim yok zaten bilmem de ne denedim ne şahit oldum kastetdigim 2016 larda hersey olmuyo

Çevrimdışı Balasagun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/sadayrapid/
Arkadaşlar, açılan özellikler listesi aşağıdaki gibidir.

1.Nesil rapidlerde;
a) Kapıların 15km/sa hıza ulaşıldıktan sonra otomatik kilitlenmesi.
b) Kadran selamlama.
c) Ne kadar yakıt alınacak bilgisinin lt olarak mfd de gösterilmesi.
d) Ön cam sileceklerinin ağlama modunun açılması.
e) Sinyal sayısının 3 veya 5 yapılması.
f) Coming home özelliğinin aktif edilmesi (bcm ye kablo çekildiği takdirde)
g) Kumanda dan kilitleme ve açmada korna çalması.
h) Direksiyon modu seçimi (spor, normal, yumuşak)
ı) Fren disk kurutma.
j) Sert fren de stopların çakar yapması, flasorlerin yanmasi
k) Sis farları cornering (köşe dönüş)özelliğinin açılması (konfor ünitesine sis farından kablo çekilmesi gerekiyor).
l) Arka cam resistansı ile aynaların aynı anda aktif olması.
m)Gunduz fari modunda stoplardaki parkların C formunda yanmasi
n)Driving school modu
o)Navi olan araclarda, navi menuleri ve mfd de gosterilmesi
p)Hill hold derce ayari
r)Fren sertlik ayari
s)Kontak anahtarini cikarinca tum kilitli kapilarin acilmasi ve ic aydinlatmanin yanmasi
t)Bagaj kapagi acildiginda ic aydinlatmanin yanmasi
u)Sis farlari açıkken selektor yapildiginda sislerin selektör yapması (bcm ye kablo çekildiği takdirde)

2.Nesil rapidlerde;
b) Kadran selamlama.
d) Ön cam sileceklerinin ağlama modunun açılması.
e) Sinyal sayısının 3 veya 5 yapılması.
f) Coming home özelliğinin aktif edilmesi
g) Kumanda dan kilitleme ve açmada korna çalması.
h) Direksiyon modu seçimi (spor, normal, yumuşak)
ı) Fren disk kurutma.
j) Sert fren de stopların çakar yapması, flasorlerin yanmasi
k) Sis farları cornering (köşe dönüş) özelliğinin açılması
l) Arka cam resistansı ile aynaların aynı anda aktif olması.
m)Gunduz fari modunda stoplardaki parkların C formunda yanmasi
n)Driving school modu
o)Navi olan araclarda, navi menuleri ve mfd de gosterilmesi
p)Hill hold derce ayari
r)Fren sertlik ayari
s)Kontak anahtarini cikarinca tum kilitli kapilarin acilmasi ve ic aydinlatmanin yanmasi
t)Bagaj kapagi acildiginda ic aydinlatmanin yanmasi
u)Sis farlari açıkken selektor yapildiginda sislerin selektör yapması
v) Sinyal verilen taraftaki gündüz farının sönmesi ve sinyal bitince geri yanması
y)Gündüz farlarını sislere taşıma

3.Nesil rapidlerde;
b) Kadran selamlama.
d) Coming home özelliğinin aktif edilmesi
e) Kumanda dan kilitleme ve açmada korna çalması.
f) Sert fren de stopların çakar yapması, flasorlerin yanmasi
g) Sis farları cornering (köşe dönüş) özelliğinin açılması
h)Gunduz fari modunda stoplardaki parkların C formunda yanmasi
ı)Driving school modu
j)Navi olan araclarda, navi menuleri ve mfd de gosterilmesi
k)Kontak anahtarini cikarinca tum kilitli kapilarin acilmasi ve ic aydinlatmanin yanmasi
l)Bagaj kapagi acildiginda ic aydinlatmanin yanmasi
m)Selektör yapınca sislerinde selektör yapması
n)Geri viteste sislerin yanması
o)Geri vitese takınca arka sislerin yanması
p)Sinyal ile Stopların çakarlı çalışması
r)Amerikan park aynalar dahil (parklar açıkken)
s)Coming home da amerikan parkların yanması
t)Plaka aydınlatması led yapınca arıza lambasının söndürülmesi
u)El freni çekili iken gündüz farlarının sönmesi
v)Lap timerin açılması

Çevrimdışı Myhir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım bu açma işlemini sen yapiyomusunbu birinci soru ikinci soru benim aracım 2016 model yani 3. Nesil senin yazdıklarıma zeten bi çoğu orjinal açık haliyle geliyo araç bazı özelliklerde 1.veya 2. nesilde olanlar yada 2016 modelden önce olanlarda açılmıyor diyorum bunuda bizzat denedik bu işi profesyonel yapan adamlara böyle söylüyo hayla kopyala yapıştır yapiyosunuz

Çevrimdışı Balasagun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Myhir;594961
Arkadaşım bu açma işlemini sen yapiyomusunbu birinci soru ikinci soru benim aracım 2016 model yani 3. Nesil senin yazdıklarıma zeten bi çoğu orjinal açık haliyle geliyo araç bazı özelliklerde 1.veya 2. nesilde olanlar yada 2016 modelden önce olanlarda açılmıyor diyorum bunuda bizzat denedik bu işi profesyonel yapan adamlara böyle söylüyo hayla kopyala yapıştır yapiyosunuz

Kardeş, kopyala yapıştır değil, bu liste zaten benim listem, bu güne kadar açtığım özelliklerdir bunlar, kodlamasını yaptığım araçların özellik listesidir, orjinal kablo ve programım var, şu anda 16.8.1 güncellemesi ile kullanıyorum, yukarıdaki liste sadece rapidler için diğer araçlardan bahsetmiyorum bile palavra değil gerçek yani, denemesi bedava eğer listedeki yazdıklarımdan bir tanesi bile açılmasın arabanın anahtarını veririm,
Ha birde şunu söyleyeyim, açık olarak gelen özellik olarak sadece kapıların 15km hıza ulaşınca kapanması ve gündüz farının bolerodan açıp kapanması var diğer hiçbiri açık gelmez, elimden 50-60 rapid geçti 1. , 2. ve 3. nesil karışık.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 08:29:16 Gönderen: Balasagun »

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Balasagun;595062
Kardeş, kopyala yapıştır değil, benim bu güne kadar açtığım özelliklerdir bunlar, kodlamasını yaptığım araçların özellik listesidir, orjinal kablo ve programım var, şu anda 16.8.1 güncellemesi ile kullanıyorum, yukarıdaki liste sadece rapidler için diğer araçlardan bahsetmiyorum bile palavra değil gerçek yani, denemesi bedava eğer listedeki yazdıklarımdan bir tanesi bile açılmasın arabanın anahtarını veririm.

Boş ver uğraşma, arkadaşa kalsa kendi bildiği doğru bizim yazdıklarımız yalan. Video da atsak fotoğraf da paylaşsak 2016 farklı diyor [emoji3]

Çevrimdışı Balasagun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Myhir;594644
Geri vitesle beraber silerim yanması
 sağ sol dönüşler de şişler
Uzunlari Yakınca şişler
AMERİKAN parklar aynalar dahil
Kilit te korna sesli uyarı
Arka stoplar

OLMAYANALAR

Selamlama
Cam aç kapa
Sinyal sayısının bese çıkması
Ek yakıt gösterge
Aklıma gelenler bunlar
haa bak bunların hepsini açıyorum bir de bunu söyleyeyim, senin bunları açamayan arkadaş profesyonel se ben doçent dr. oluyorum o zaman:D
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 08:35:42 Gönderen: Balasagun »

Çevrimdışı Myhir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhsyn;595063
Boş ver uğraşma, arkadaşa kalsa kendi bildiği doğru bizim yazdıklarımız yalan. Video da atsak fotoğraf da paylaşsak 2016 farklı diyor [emoji3]

Kardes senin bahsettiğin 2015 bende 2016 lardan bahsettim asıl anlamak istemeyen sensin ama.neyse yinede yardimci olduğun için tesekkurler

Çevrimdışı Myhir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Balasagun;595067
haa bak bunların hepsini açıyorum bir de bunu söyleyeyim, senin bunları açamayan arkadaş profesyonel se ben doçent dr. oluyorum o zaman:D

Demek istediğimde tam olarak bu bu işleri bilmeyenler başka yerlerde gördüklerini bikiyomusun gibi yazıyo ve farkindaysan ilk önce sana sordum bu işi yapiyomusunbu diye sende çünkü benim gittiğim arkadasta bu forumdan önerildi ve ve bu konuda iddalı biriydi ama son iki rapid te tuhaf arızalar vermiş bende garanti de sıkıntı olmasın diye denemetmedim. Eğer seninde onerebilecegin bi yöntem varsa çok memnun olurum .zaten anlatmaya çalıştığım herkez olur olmaz konuşuyo ama çözüm yada öneri üreten ? yinede kale alıp cevap verdiğin için çok tesekkur

Çevrimdışı karaarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende 2016 sedan ekim cıkıslı rapid aldım ve butun gizli özelliklerini Balasagun nikli arkadasa actırdım ve gayette memnunum
1. rapidlerde olmayan surucu camı kumandadan acma
2. köse dönuslerinde sislerin döndüğün tarafa yanması
3. sellektör yaptıgında sislerinde cakması
4.gündüz farlarında aktif olmayan arka stoplarında aktif edilmesi
5.arac durdugunda elfrenini cektiğinde acık olan gündüz farlarının kapanması
6.gece aracı park ettiğinde lambaların 15 sn yanık kaldıktan sonra sönmesi
7 ekranda nekadar ek yakıt alacagının göstermesi
8. kapıların 15 km hıza ulstıgında otomatık kilitlenmesi v.s
bunların hepsi acıldı actırmak isteyen ark tavsiye ederim

Çevrimdışı Balasagun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Myhir;595076
Demek istediğimde tam olarak bu bu işleri bilmeyenler başka yerlerde gördüklerini bikiyomusun gibi yazıyo ve farkindaysan ilk önce sana sordum bu işi yapiyomusunbu diye sende çünkü benim gittiğim arkadasta bu forumdan önerildi ve ve bu konuda iddalı biriydi ama son iki rapid te tuhaf arızalar vermiş bende garanti de sıkıntı olmasın diye denemetmedim. Eğer seninde onerebilecegin bi yöntem varsa çok memnun olurum .zaten anlatmaya çalıştığım herkez olur olmaz konuşuyo ama çözüm yada öneri üreten ? yinede kale alıp cevap verdiğin için çok tesekkur

Açamadığınız eksik kalan özellikleriniz için ancak uzaktan bağlantı ile yardım edebilirim, bunun için de kablo ve programın sizde olması lazım yada istanbula yolunuz düşerse uğrarsınız yanıma hallederiz.

Çevrimdışı Myhir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Balasagun;595094
Açamadığınız eksik kalan özellikleriniz için ancak uzaktan bağlantı ile yardım edebilirim, bunun için de kablo ve programın sizde olması lazım yada istanbula yolunuz düşerse uğrarsınız yanıma hallederiz.

Eyvallah kardeşim saol yakın zamanda gelemem ordu unyedeyim malum 1000km istanbul ama samsundaki arkasından yanına önümüzdeki hafta yine gidicem eğer senin için sorun olmazsa musait olursan yardimci olmanı çok isterim olamazsanda canın saolun selametle

Çevrimdışı Myhir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında bu konuda biraz sinirli olamamin sebebi sırf bu özellikler için 100 km yol gittim 100kg de geldim arti 40 lira para verdim bir günümde boşa gitti ama sonunda istediklerim olmadı onun icin diyorum yapamayan bilmeyen insanları yaniltmamak diye saygilar