škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.4 tsi 125 hp daha 600 km olmadı, kış mevsimi itibariyle yakın mesafe (3 km yaklaşık ve evimin konumu itibariyle genelde yol rampa ve inişlerden ibaret) kullanımda araç genelde 9 litre yakıyor. Biraz tenha bölgelerde kullandığım zaman aracı 70 - 90 km aralığında 5 -  5,5 litre, Uzun zamanlı şehir içi tüketim 7 - 7.5 litre arası  aralığında seyrediyor yakıt tüketimi. Tabi ilk bakım sonrası ve yaz mevsiminde bu değerlerin 1 litreye yakın düştüğünü düşünürsek yeni nesil tsi motorlar gerçekten iyi bir iş başarıyor.

Ama şu bir gerçek eğer aracı aktif olarak devamlı kullanıyorsan dizelden şaşmayacaksın.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;632463
Aracım 1.4 tsi 125 hp daha 600 km olmadı, kış mevsimi itibariyle yakın mesafe (3 km yaklaşık ve evimin konumu itibariyle genelde yol rampa ve inişlerden ibaret) kullanımda araç genelde 9 litre yakıyor. Biraz tenha bölgelerde kullandığım zaman aracı 70 - 90 km aralığında 5 -  5,5 litre, Uzun zamanlı şehir içi tüketim 7 - 7.5 litre arası  aralığında seyrediyor yakıt tüketimi. Tabi ilk bakım sonrası ve yaz mevsiminde bu değerlerin 1 litreye yakın düştüğünü düşünürsek yeni nesil tsi motorlar gerçekten iyi bir iş başarıyor.

Ama şu bir gerçek eğer aracı aktif olarak devamlı kullanıyorsan dizelden şaşmayacaksın.

aracım 15.000 km de ve tesbitleriniz için sizi kutluyorum.Bahsettiğiniz veriler birebir aynı.Ancak ileriye dönük tahmininizde isabet yok .Çünkü bakımdan sonra aracın yakıtında bir düşüş olmuyor.Gülerek kullanım

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;632480
aracım 15.000 km de ve tesbitleriniz için sizi kutluyorum.Bahsettiğiniz veriler birebir aynı.Ancak ileriye dönük tahmininizde isabet yok .Çünkü bakımdan sonra aracın yakıtında bir düşüş olmuyor.Gülerek kullanım

Hadi ya ben de ilk bakımı bekliyordum dört gözle :) :) Gerçi bir çok kişiden duydum 15000 den sonra yakıtta düşüş olduğunu ama bekleyip görecez bakalım.
Allah kaza bela vermesin de gerisi teferruat hayırlısı diyelim.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla ben ilk bakımdan sonra yakıtta bir düşüş göremedim varsa farklı düşünen kendimde hata ararım.Ama zaten süperbe binince yakıt falan akla gelmiyor keyif veriyor sürmesi be zaten diğer araçların yakıylarını duyunca da bu otobüs gibi arabanın yakıtının gayet iyi olduğunu düşünüyorum

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aracın kendisine kıyasla yakıtının çok çok iyi olduğunu düşünüyorum. Özellikle uzun yolda yol bitmesin dedirtiyor benzinli olmasına rağmen. Bunu Türkiye'de söyletecek nadir araç vardır.

Çevrimdışı NARMANLİ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracımı daha yeni aldım 2. sahibiyim 2017 skoda superb 1.4 tsi 125 ps motora sahip. geçen hafta 15000 bakımı öncesinde 700 km yol yaptım 2 kişi bir çocuk ful bagaj ve iç bölmeler dolu şekilde 117-118 km hızla geldim ara ara 130 vs vurdum ibreyi sonuç 5,1 yaktı gayet iyi geldi bana. 2 gün önce 15000 bakım yaptırdım ama sanki yakıt az yükseldi gibi bu zamanla düşer mi acaba teşekkür ederim

Çevrimdışı Xooner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar. 10. aracımı aldım ve uzun süredir volkswagen kullanan biri olarak bu defa fiyat performans kıyaslamasında ve aile otomobili olarak daha uygun olduğuna inandığım araştırmalar neticesinde 1.6 tdi dsg Comfort superb aldım. Henüz 400 kmde. Öncelikle aracın 400 kmde ortalama tüketimi 5.6 litre gösteriyor. Sakin kullanan biriyimdir. Servis bakımı sorusu sorulmuş, yıllardır araçlarımın hepsinde servis bakımı sonrası tüketiminde artış oldu. Bunun yeni yağ, filitre gibi şeylere aracın alışma süreci olduğunu söyleyebilirim. Yaklaşık bin km kadar kullandıktan sonra tekrar normale dönecektir. Ancak servis bakımı öncesi tüketiminden çok ciddi bir farklılık beklemeyin. Yani 14 bin kmde ne yakıyorsa 16 binde de yaklaşık o kadar yakacaktir. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Anamurdan Tarsusa dönüş. bagaj malum dolu
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2018, 15:35:50 Gönderen: MUZKENTLİ »

Çevrimdışı Xooner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MUZKENTLİ;632816
Anamurdan Tarsusa dönüş. bagaj malum dolu

Hocam kaç kişi araçtaydi ve klima-kalorifer çalıştı mı? Bi de Aydıncık taraflarındaki tüneller halen açılmadı di mi?

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Eşim ve oğlum vardı. Bagaj ağzına kadar dolu hatta bikaç parçayı öntarafa koydum. Kalorifer çoğu zaman açıktı.
Tüneller ise Aydıncık-Taşucu arası 4 şerit. Aydıncık-bozyazı arası 4 tünel açıldı. Biraz faydası oldu ama yinede eski yoldan(%80) gidiliyor.

Çevrimdışı Xooner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MUZKENTLİ;632838
Eşim ve oğlum vardı. Bagaj ağzına kadar dolu hatta bikaç parçayı öntarafa koydum. Kalorifer çoğu zaman açıktı.
Tüneller ise Aydıncık-Taşucu arası 4 şerit. Aydıncık-bozyazı arası 4 tünel açıldı. Biraz faydası oldu ama yinede eski yoldan(%80) gidiliyor.

Anladım hocam, teşekkürler. Kazasız belasız günlerde kullanın inşallah.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçlarınıza çok da haksızlık yapmayın. Superbi eşimin kullanımına verdim. işe gidiş gelişe fiorino premio 75bg dizel aldım. Araç henüz 150kmye gelmedi ama şu anki tüketim 6.0 litre. Aynı güzergahta sattığımız leon fr 6-6.5 arası yakıyordu. Superb ise 7.5 litre. Boyutuna göre araçlarımız oldukça verimli.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16288]MUZKENTLİ[/MENTION]

Abi bizde Bozyazı’da yaşıyoruz Anamurlu musunuz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;632891
[MENTION=16288]MUZKENTLİ[/MENTION]

Abi bizde Bozyazı’da yaşıyoruz Anamurlu musunuz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evet Anamurluyum. 8.5 yıl Bozyazıda çalıştım. 3.5 yıldırda Tarsustayım