škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapılardan Gelen gıcırdamaya varmı bi çaree

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AvCI1983

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ümit Aziz;528479
sese bak yaw sanarsın 92 şahinde gidiyosun

Tam anteplisin yooorum.:gaz:

Çevrimdışı basar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Temmuz ayında 68.000 TL verip sıfır olarak aldığım ilk aracımda bu ve bunun gibi bir dolu olmaması gereken ses var.

20 yıldır araba kullanıyorum, Nissan, Subaru, Mazda, Toyota kullandım, hepsi 2. eldi ve hiçbiri Rapid Spaceback'im kadar araç içi gıcırtı ve titreme sesi yapmadı. Hayatımın pişmanlığı.

Uğraşıp çözüm üreten arkadaşların emeğine sağlık ancak sıfır bir araçta bu gibi sorunların olması gerçekten büyük ayıp. Biraz daha para biriktirip kaliteli bir Japon alana kadar idare edeceğim ve bir daha Skoda, vs. tövbe.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@basar Japon demişsiniz ama nissan note dan sonra tövbe ettim nissan note a araç 100 km üstünde uçuyor resmen 0 güven veriyor. Aracım şuan 800 km de umarım bu sorun olmaz ama ne klur ne olmaz nir adet silikon temizleyici edindim :)

Çevrimdışı basar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;533657
@basar Japon demişsiniz ama nissan note dan sonra tövbe ettim nissan note a araç 100 km üstünde uçuyor resmen 0 güven veriyor. Aracım şuan 800 km de umarım bu sorun olmaz ama ne klur ne olmaz nir adet silikon temizleyici edindim :)

Merhaba Semih Bey,

Olabilir, belki de şans işi bu biraz da ama ben genelde 2. el premium segment Japon arabaları kullandım, belki de malzeme ve işçilik olarak daha iyiydiler (örnek: Nissan Maxima, Subaru Legacy, vs.).

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ümit Aziz;527449
Hafta sonu tatile çıktım ve 2.000 km gibi bi yol yaptım,genel olarak iyi ama kapılardan gelen ses arabadan soguttu bni sanki 95 model bi araba gibi gıcırtı var kapılarda bi çaresi var mı bunun ???Deli etti beni

Audi ve kapilarinda fitil ses problemi olmayan diğer araçlari incelediğimde farkettim ki benim arabamda olmayan kaporta üzerinde lastik var. Benim aracimdaki fitiller kaporta üzerine direkt temas ediyor ve sürtünme sirasinda ses yaptiği farkettim.

çözüm: çözüm olarak arabamin kaporta kismina bez yada hali gibi olan yani nasil hali gibi derseniz cirt bantin yapiştiği kisim gibi bir çare düşündüm ve bir siteden metre ile satilan cirt bant aldim ve kendinden yapişkanli olduğu için 3m bant kullanmadan yapiştirdim. Sonuç mükemmel artik silikon sprey ve tarzi ürünlerle uğraşmam orjinal gibi duruyor ve içeride kaliyor kesinlikle deneyin en fazla senede birkez yipranirsa söküp yenisini takarsiniz

Çevrimdışı basar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;533679
Audi ve kapilarinda fitil ses problemi olmayan diğer araçlari incelediğimde farkettim ki benim arabamda olmayan kaporta üzerinde lastik var. Benim aracimdaki fitiller kaporta üzerine direkt temas ediyor ve sürtünme sirasinda ses yaptiği farkettim.

çözüm: çözüm olarak arabamin kaporta kismina bez yada hali gibi olan yani nasil hali gibi derseniz cirt bantin yapiştiği kisim gibi bir çare düşündüm ve bir siteden metre ile satilan cirt bant aldim ve kendinden yapişkanli olduğu için 3m bant kullanmadan yapiştirdim. Sonuç mükemmel artik silikon sprey ve tarzi ürünlerle uğraşmam orjinal gibi duruyor ve içeride kaliyor kesinlikle deneyin en fazla senede birkez yipranirsa söküp yenisini takarsiniz

Yaptığınız uygulamanın fotoğraflarını paylaşmanız mümkün mü? Teşekkürler.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: basar;533738
Yaptığınız uygulamanın fotoğraflarını paylaşmanız mümkün mü? Teşekkürler.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32066

Çevrimdışı basar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;533746
http://i.hizliresim.com/7bL2X5.jpg

teşekkürler. servise gittiğimde başka çözüm bulamazlarsa bu uygulamanın ücretsiz yapılmasında ısrar edeceğim. aslında kendim 5 dakikada yaparım, anladığım kadarıyla bildiğimiz cırt bant kullanmışsınız ama 70.000'e yakın para verdiğim araç için uğraşmayı kabullenemiyorum, ayıp.

Çevrimdışı acıma_yetime

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam o ses gelecek, kaçarı yok, ben silikon sprey sıktım, şimdilik kesildi, başlarsa tekrar sıkacağım, tek çaresi bu.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrar baslicak Selcuk.Bende sıktum 1 hafta 10 gün sonra basladi.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a.L.i;533878
Tekrar baslicak Selcuk.Bende sıktum 1 hafta 10 gün sonra basladi.

bende sıktım 5 aydir ses yok, Alicim bir ara görüşelim  uygulamayi ben yapacağım,  bakalim ne kadar gidecek

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;533934
bende sıktım 5 aydir ses yok, Alicim bir ara görüşelim  uygulamayi ben yapacağım,  bakalim ne kadar gidecek

Tamam abi ne zaman müsaitsen haber ver yeter.