škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Manuelide otomatiği de iyidir,büyükşehirde değilsen manuel işini görür-büyükşehirde kullanacaksan dsg yi tercih etmen iyi olur,ilerde satacağını da düşündüğünde otomatik daha avantaj olur,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Moostea

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese merhaba.Artık ben de bir Octavia sahibiyim ve foruma üye oldum.
Herkese hayırlı forumlar.
Öncelikle eleştirilerimi yapayım arama yaparken büyükçe bir büyüteç aradım ama yok,arama sonuçları çok tatmin edici çıkmıyor bir de.Belki ben acemisi olduğum içindir.
Başlık bulamadığım için buraya yazıyorum kusuruma bakmayın.

Sorunuma gelince; 2017 Octaviam 2 gündür aşırı olmayan fakat düzenli yağan yağmurda sağ kapıdan su alıyor.Tam kapının ortasına gelen bölgede su birikintisi olmuş ve usulca içeri akıp paspas'ta göllenmiş.2 kere temizledim gene oldu,fitilleri epey kurcaladım bu sabah yoktu.Sizce sebebi ne olabilir?Yarın servise gideceğim ama önden sizden bilgilendirme alayım istedim

Alıntı yapılan: Moostea;644832
Öncelikle herkese merhaba.Artık ben de bir Octavia sahibiyim ve foruma üye oldum.
Herkese hayırlı forumlar.
Öncelikle eleştirilerimi yapayım arama yaparken büyükçe bir büyüteç aradım ama yok,arama sonuçları çok tatmin edici çıkmıyor bir de.Belki ben acemisi olduğum içindir.
Başlık bulamadığım için buraya yazıyorum kusuruma bakmayın.

Sorunuma gelince; 2017 Octaviam 2 gündür aşırı olmayan fakat düzenli yağan yağmurda sağ kapıdan su alıyor.Tam kapının ortasına gelen bölgede su birikintisi olmuş ve usulca içeri akıp paspas'ta göllenmiş.2 kere temizledim gene oldu,fitilleri epey kurcaladım bu sabah yoktu.Sizce sebebi ne olabilir?Yarın servise gideceğim ama önden sizden bilgilendirme alayım istedim

Araç hakkındaki genel görüşümü belirtmem gerekirse:
Genel olarak anormal ses alan bir araç değil,yakıtı son kullandığım Ford'umdan daha az,genişliği mükemmel seviyede,yumuşak bir araç.Virajlarda biraz savrulacak gibi giriyor fakat başarılı çıkıyor aynı şey fren için de geçerli yumuşak kalıp tutmayacak gibi oluyor ama abs devreye girmeden aniden duruyor.Malzeme vs. fena değil f/p bakmak lazım.
Sıkıntı olarak şu an su alması var,gene sağ kapı tavan döşemesinde bir çıkma var ve cam kumandasından müzik çalarken cızırtı geliyor.İlk serviste farları kaldırttım,el freni kavramasını değiştirttim çok yukarıdan kavrıyordu.

Son olarak forumda yaptığım her işlemde yeniden giriş yapıyorum bu normal mi? Bu yazıya ön izleme yaparken bile yeniden giriş yaptım.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapılardan su alması ilginç. fitiller de sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Foruma girişte şifreni ismini kaydet bir daha sorma. Kaydetmezseniz her defasında giriş yapmanız gerekir . Aracınız hayırlı olsun kazasız sürüşlerin olsun.

Çevrimdışı Moostea

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;644843
Kapılardan su alması ilginç. fitiller de sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Foruma girişte şifreni ismini kaydet bir daha sorma. Kaydetmezseniz her defasında giriş yapmanız gerekir . Aracınız hayırlı olsun kazasız sürüşlerin olsun.

Teşekkür ederim hepimize inşallah.
Şıfreyi her işlemde istediği için yazmıştım,neredeyse sayfa değiştirirken bile istiyordu.

Sorunuma gelince: Cumartesi Bursa Sertepe'ye gittim incelediler kapıyı söktüler ve bir yerden ince kaçak buldular fabrikasyon iyi yapıştırilmamış  sanırım ve hallettiler.Şimdilik bir sıkıntı görünmüyor.Ben fitilleri kurcalamıştım sıkıntı yok gibiydi ama suyun olduğu yer kapı giderlerinin orada da değildi,alakasız bir yerden kaçırdığı içinmiş meğerse.

Çevrimdışı nyucel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar ben yeni bir octavia aldım 2015 tdi otomatik. İlk defa skoda kullanacağım ama aracı ağır hasarlı olarak almıştım aküsü değişmiş ve mevcut akü start stop için sorun teşkil ediyor. 2015 tdi octavia nın fabrika çıkış aküsü AGM mi yoksa EFB mi?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nyucel;645071
Merhabalar arkadaşlar ben yeni bir octavia aldım 2015 tdi otomatik. İlk defa skoda kullanacağım ama aracı ağır hasarlı olarak almıştım aküsü değişmiş ve mevcut akü start stop için sorun teşkil ediyor. 2015 tdi octavia nın fabrika çıkış aküsü AGM mi yoksa EFB mi?
1.6 TDI aküsü AGM olmalı.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nyucel;645071

Fabrika çıkışları hep EFB. Aslında EFB de yeterli ama optimum kullanım yapıyorsan tabi. yani araban 15 gun 1 aydan fazla yatmayacak, sureklı kısamesafe kullanmayacak, sadece haftasonları kullanmayacaksan. düzenli neredeyse hergün ya da gun aşırı kullanacaksan ve bu kullanım kısa mesafe değilse.

Onun harıcınde ben ve benim gibi bazı arkadaşların kullandıgı gıbı kısa mesafe kullanıyor veya araç yatıyorsa, AGM kullanman daha uygundur.

Çevrimdışı nyucel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;645085
Fabrika çıkışları hep EFB. Aslında EFB de yeterli ama optimum kullanım yapıyorsan tabi. yani araban 15 gun 1 aydan fazla yatmayacak, sureklı kısamesafe kullanmayacak, sadece haftasonları kullanmayacaksan. düzenli neredeyse hergün ya da gun aşırı kullanacaksan ve bu kullanım kısa mesafe değilse.

Onun harıcınde ben ve benim gibi bazı arkadaşların kullandıgı gıbı kısa mesafe kullanıyor veya araç yatıyorsa, AGM kullanman daha uygundur.

Haftaiçi günlük 20 km garanti yol yapıyorum ama genelde trafik saati olduğu için dur kalkım çoktur

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nyucel;645096
Haftaiçi günlük 20 km garanti yol yapıyorum ama genelde trafik saati olduğu için dur kalkım çoktur

Cok sik durkalkta oto s/s'i kaparmalisin zaten onun haricinde akun sarjli olur hergun 20 km garantide. Ama yinede bir multimetre (avometre) ile ara ara olcum yaparsin. Aku voltaji 12,4 12,3 V altina dusmuyorsa sorun yok onun altina duserse harici sarj cihazi kullanirsin. EFB akuler yeterli ama yine de en iyisi AGM.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
eski octavya kullanıcısı olarak dün Ford showrumuna yolum düştü yeni focusu incele fırsatım oldu,doğrusu hiç beğenmedim,aracın boyu 10 cm uzamış boyutları octavyayla aynı ama ne koltuk oturumu,nede arkadaki ayak mesafesi octavyayla asla kıyaslanamaz,bagajı söylemeye bile gerek yok.Tek artısı 18 İnç jantlar,EUR 6.2 motor 1,5 120 bg 300 torg ortalam 3,2 LT Yakıt tüketimi.Konsolda itici geldi bana.Fiyat 160 binden başlıyor..

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;645209
eski octavya kullanıcısı olarak dün Ford showrumuna yolum düştü yeni focusu incele fırsatım oldu,doğrusu hiç beğenmedim,aracın boyu 10 cm uzamış boyutları octavyayla aynı ama ne koltuk oturumu,nede arkadaki ayak mesafesi octavyayla asla kıyaslanamaz,bagajı söylemeye bile gerek yok.Tek artısı 18 İnç jantlar,EUR 6.2 motor 1,5 120 bg 300 torg ortalam 3,2 LT Yakıt tüketimi.Konsolda itici geldi bana.Fiyat 160 binden başlıyor..

ford da 3,2 lt yakıt tuketimine asla inanmam :D
alıp kullanana bir sormak lazım hiç tabelanda gördün mü diye :)

Çevrimdışı Moostea

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;645209

Merhaba cumartesi günü bende meraktan gittim Skoda servisiyle yan yanaydılar.benim baktığım titanyumdu ve ekstra sunroof,ses sistemi ve metalik renkle 201.000tl idi bana çok yüksek geldi.Çok Ford kullandım daha önce,benim de çok hoşlandığım söylenemez .Mondeo'yu merak edip sordum ne zaman değişecek diye,satıcı arkadaş artık Mondeo'nun olmadığını Focus'un uzatıldığını ve 2 segmenti karşılayacağını söyledi.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Ford C ve D segmente hiç başarılı değil,tutulmadı araçlar..Herşey motorla bitmiyor,Octavya ve Süperb rakipsiz:)

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;645229
Ford C ve D segmente hiç başarılı değil,tutulmadı araçlar..Herşey motorla bitmiyor,Octavya ve Süperb rakipsiz:)

RapıdSpeedback artık üretilmeyecek,ellerindekileri satıp bitireceklermiş,,
Bu durumda elimdeki 2017 RapıdSpeecback  in 2.eli çok fazla değer kaybedermi?,artık üretilmeyecek olması değerini düşürürmü?,yılbaşına kadar satmak mantıklı mı olur?,yolsa değişen bişey olmazmı?,bilgisi olan paylaşırsa teşekkür ederim

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;645229

Focus 1-2-3 kullanmış kardeşiniz olarak(şu an octavia) ::yol tutuş,viraj başarısı kesinlikle süperötesi, hız sabitleme menüsünün direksiyonun üstünde olması çok daha kullanışlılık arz ediyordu(vw grubundaki hız sabitleme kolu çok berbat,)