škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı valve3777

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2015 style paket aldım ilk defa kullanıyorum fiat'dan geçtim bu multimedyaya yazılımla veya güncellemeyle yani kısacası basit ve ucuz bi yolla navigasyon yükleyebiliyormuyuz acaba

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17153]valve3777[/MENTION] malesef yüklemeyle olabilecek bir şey değil. Zira araçta GPS modülü yok. Smartlink özelliği (sizde aktif değilse ücret karşılığı servise açtırırsanız) ile cep telefonunuzu araca bağlayıp ekrana haritaları yansıtabilirsiniz. Forumda Apple Car play, Android Auto, Mirrorlink diye arasanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;638276
[MENTION=17153]valve3777[/MENTION] malesef yüklemeyle olabilecek bir şey değil. Zira araçta GPS modülü yok. Smartlink özelliği (sizde aktif değilse ücret karşılığı servise açtırırsanız) ile cep telefonunuzu araca bağlayıp ekrana haritaları yansıtabilirsiniz. Forumda Apple Car play, Android Auto, Mirrorlink diye arasanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

iphone telefon için AppleCar çalışıyor sadece, navigasyon olarak kendi haritasından başkasına izin vermiyor, telefon tutucu alıp istediğin navigasyonu telefondan kullanmak daha hesaplı ve fonksiyonel olacaktır

Çevrimdışı Darken

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jacckal;637982
Havalandırma ayarı kapalı iken (OFF Konumunda)   hız 100-120 yi geçtiğinde havalandırma kanallarından hava gelmekte,
bu durum ise yol sesi-dış ortam sesi ve de hava sesinin içeride çok hissedilmesine, vede yol hakimiyetini olumsuz etkilemeketedir, yakıt sarfiyatını da hissedilir derecede arttırmakta
bu sorun ile ilgili( periyodik bakım yapılırken) servise bu konu ile alakalı şikayet belirtilmiş olmasına rağmen  sorun devam etmekte,
 Aynı sorunla karılaşan varmı?  
bu metni skoda şikayet hattına aynen yazdım, bakalım ne cevap gelecek

Tahminimce iç sirkülasyon düğmesine basarsanız sorununuz çözülür. klima hava ayarlarının sağ tarafında kalan araba içinde dönen ok sembolu. bu düğme klimanın sadece içerdeki havayı alıp vermesini sağlıyor, diğer türlü havayı dışardan alan bölüm açık olduğu için içeri hava sızıyor. Eski aracımdada aynı bu şekildeydi(Honda Civic).

Çevrimdışı CALPELLA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

2014 ocatavia 1,6 dsg optimal 113.000 km araç sahibiyim. araç yetkili servis bakımlı. aracım seyir halinde 1-2 saniye kadar iken hata aracı p konumuna alın şeklinde uyarı verdi. otokur a götürdüm arıza evet gelmiş ancak hafızaya kayıt etmemiş o nedenle birşye yapamayız dediler. arızayı hafızaya kayıt etmiş olsaydı vites mekanizmasını garantiden değiştirebilirdik dedi. şimdi bu p konuma al uyarısı arttı geçen gün 3 defa yaptı. tekrar otokur a götüreceğim. bu konuda fikri olan var mı

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CALPELLA;638431
Merhaba,

2014 ocatavia 1,6 dsg optimal 113.000 km araç sahibiyim. araç yetkili servis bakımlı. aracım seyir halinde 1-2 saniye kadar iken hata aracı p konumuna alın şeklinde uyarı verdi. otokur a götürdüm arıza evet gelmiş ancak hafızaya kayıt etmemiş o nedenle birşye yapamayız dediler. arızayı hafızaya kayıt etmiş olsaydı vites mekanizmasını garantiden değiştirebilirdik dedi. şimdi bu p konuma al uyarısı arttı geçen gün 3 defa yaptı. tekrar otokur a götüreceğim. bu konuda fikri olan var mı

Bir çok kullanıcı bu hata ile karşılaşıyor siz servisi değiştirin başka servise başvurun derim ben değişim gereken parça var araçta

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Darken;638411
Tahminimce iç sirkülasyon düğmesine basarsanız sorununuz çözülür. klima hava ayarlarının sağ tarafında kalan araba içinde dönen ok sembolu. bu düğme klimanın sadece içerdeki havayı alıp vermesini sağlıyor, diğer türlü havayı dışardan alan bölüm açık olduğu için içeri hava sızıyor. Eski aracımdada aynı bu şekildeydi(Honda Civic).

denedim,,lakin hız 140ı geçtiğinde hava direnciyle birlikte yakıt sarfiyatı artıyor( normalden fazla artıyor), havalandırma kanallarından bariz hava geliyor, kışın insanı hasta eder,,

Çevrimdışı Darken

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jacckal;638505
denedim,,lakin hız 140ı geçtiğinde hava direnciyle birlikte yakıt sarfiyatı artıyor( normalden fazla artıyor), havalandırma kanallarından bariz hava geliyor, kışın insanı hasta eder,,

Doğrudur, denemedim octaviada.
Tahmin olarak sıcağa ayarlıyıp bırakırsanız sızan hava motordan geçip ısınıp gelicektir büyük ihtimalle yakıta bir etkisi olmadan. Klima kapalı olsa bile havalandırma yolları değişiyor sıcaklık ayarına göre diye biliyorum. Soğuktayken direk dışardan alıyor  havayı, sıcağa ayarlıyken motorun sıcaklığını kullanıyor, ama dediğim gibi octaviada dijital klimada nasıl olur hiç bilmiyorum denemek lazım :confused:
Yapanlar düşünmüşlerdir diyeceğim ama öyle şeyler çıkıyor ki insan şüphe ediyor. Benim araç daha 2 aylık 90 ı geçince rüzgar sesi geliyor :uve:

Biraz önce denedim, klima soğuk çalışmasına rağmen buğu önlemek için olan gözlerden sıcak hava geliyordu, oldukça sıkıntılı bir durum :uve:
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2018, 16:00:45 Gönderen: Darken »

Çevrimdışı CALPELLA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;638435
Bir çok kullanıcı bu hata ile karşılaşıyor siz servisi değiştirin başka servise başvurun derim ben değişim gereken parça var araçta

Hocam aracı tekrar otokura götürdüm uzun süre incelediler sonra dediler ki hata hafızaya düşmüyor ama hatayı yakaladık garanti sürecini başlatıp değişimi başlatacağız dediler. İkame araç yok dediler aracı bıraktım 4 gün sonra aracınız hazır dediler almaya gitttim. O da ne? Hazır dedikleri araçta p den r ye geçerken tak diye ses geliyor. Dedim ses geliyor baktılar tekrar servise aldılar takılan vites mekanizmasının yay kısmında hata var dediler değişmesi lazım ama parça yok Bayram’dan sonra getirin değiştirelim dediler. Peki dedim araç yolda bırakır mı? Buna söz veremeyiz dediler. O zaman aracı almıyorum dedim. Bana hazır dediniz geldim kontrollerinizi yapmamışsınız dedim bu benim suçum değil dedim. İkame araç istiyorum dedim. Sizin hatanız dedim. Gittiler müdürle konuştular 4500 km de sıfır tigian manuel benzinli araç verdiler. Aracı aldım sıkıntı yok haber bekliyorum. Araç maşaAllah uzun yolda 9 litre/100km benzin yakıyor. Artik ne yaktığına üzülmüyorum araç kopardığım için seviniyorum. Zügürt tesellisi. Ancak bu p den r ye alırken tak sesi nedir hocam anlamadım. Parça ne zaman gelir onu da söyleyemediler. Bayramda bu araç kalırsa baya bi yakıt parası vereceğim o kesin.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2016 Octavia aracımız için km den değilde ikinci yılı dolduğu için yıllık bakım fiyatı sorduk; doğuş oto, avek ve alturdan hepsi 1150 TL, kampanyalı 1050 TL fiyat verdi. Sizce bu fiyat çok yüksek değil mi.

Çevrimdışı my_lord

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar A5 kasadan A7 kasaya geçmeyi düşünüyorum. 1.2 TSI benim için uygun oluyor.Yeni konu açmadan buradan bir kaç sorum olacak:

1) 105 ve 110 beygirlik iki tip motor var galiba aralarında ne fark var?
2)Bazı ilanlarda  LPGli yazanlar var hangi tip motorda bulunuyor?
3)Yokuş performansına ne diyebilirsiniz Kayseri-Elazığ arası 1900 metrelik geçitlerde beni üzer mi acaba?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: my_lord;639635
Arkadaşlar A5 kasadan A7 kasaya geçmeyi düşünüyorum. 1.2 TSI benim için uygun oluyor.Yeni konu açmadan buradan bir kaç sorum olacak:

1) 105 ve 110 beygirlik iki tip motor var galiba aralarında ne fark var?
2)Bazı ilanlarda  LPGli yazanlar var hangi tip motorda bulunuyor?
3)Yokuş performansına ne diyebilirsiniz Kayseri-Elazığ arası 1900 metrelik geçitlerde beni üzer mi acaba?

1-105 olanlar Euro5, 110 olanlar Euro6 normunda. Çok az yakıt farkı var.
2-TSI motorlara normal LPG sistemleri olmuyor. Sıvı LPG sistemleri takılıyor. Hepsine takılabilir.
3-A5 kasa aracınız 1.6MPI ise yokuş performansına hayran kalırsınız. 5. viteste yokuş çıkabiliyorsunuz. TDI motor kullanıyorsanız 1-2 tık altında performansı var rampalarda.

Çevrimdışı Ylmz06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
S a  arkadaşlar foruma yeni üye oldum kusurum olursa affola;Yeni araç aldım Octavia 1,6 dizel dsg yeni araçlarda rodaj döneminde neler yapılması gerekiyor şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ylmz06;639875
S a  arkadaşlar foruma yeni üye oldum kusurum olursa affola;Yeni araç aldım Octavia 1,6 dizel dsg yeni araçlarda rodaj döneminde neler yapılması gerekiyor şimdiden teşekkürler

Yeni araçlarda rodaj yok diyenlere aldırmayın. Kullanım kılavuzunda yazıyor, oraya bakın.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Ylmz06;639875

İlk 1000 km sakin kullanın, sıkıştırmayın motoru. Sonrasında ciğerini açarsınız.

Hayırlı olsun!