škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YARGIC;635861
Merhaba Arkadaşlar,
2017 Octavia DSG TDI aracı kullanırken ani hızlanma gerektiğinde gaz a bastığında gaz yemesi ve hızlanması 1-2 sn sonra başlıyor ve bunu hissediyorum. Bu normal bir durum mu?
DSG tipi otomatik viteslerde, D modunda ekonomi odaklı çalışma vardır ve özellikle D modu hantaldır.
S modunda kullanmayı deneyin. Uzun vadede sizi rahatsız etmiyorsa (motor sesi, yakıt ve yüksek devir bakımından) S modu ile devam edin.

Çevrimdışı YARGIC

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;635862
DSG tipi otomatik viteslerde, D modunda ekonomi odaklı çalışma vardır ve özellikle D modu hantaldır.
S modunda kullanmayı deneyin. Uzun vadede sizi rahatsız etmiyorsa (motor sesi, yakıt ve yüksek devir bakımından) S modu ile devam edin.

Teşekkür ederim.

D modunun bu şekilde çalışması yani 1-2 sn geç gaz yemesi normal bir durum olarak mı algılamalıyım?Yoksa servis e mi başvurmalıyım?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gayet normal bir durum, D modu ekonomi odaklı olduğu için hantaldır. Hızlı tepki için S modunda kullanın

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YARGIC;635863
Teşekkür ederim.
D modunun bu şekilde çalışması yani 1-2 sn geç gaz yemesi normal bir durum olarak mı algılamalıyım?Yoksa servis e mi başvurmalıyım?
Anlattığınız durum bendeki dsg'de de aynı. 2 saniye olmasa da, 1 saniye sonra canlı gaz tepkisi oluyor.
İçiniz rahat olması için yolunuz servise düşerse uğrayın sorun. Hatta test aracı varsa ona da binin test edin.
Ben Octavia testine gittiğimde, satış temsilcisi önce bindi kendisi sürdü aracı, "S" modunda sağlam gazladı aracı. Sonra yer değitşirdik, ben kullandım, ancak arada motoru stop etmedi ve vitesi "S" modunda bıraktı.

Çevrimdışı Vierna

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
anahtarsız çalıştırmada eski usül önce frene basmadan yarım kontak yapıp ışıklar söndükten sonra mı çalıştırmalı yoksa direkt olarak frene basıp tuşa mı basmalı? kitapçıkta yardır gitsin diyor ama gene de yarın bir gün "kullanıcı hatası" olmayalım :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Vierna;636282
anahtarsız çalıştırmada eski usül önce frene basmadan yarım kontak yapıp ışıklar söndükten sonra mı çalıştırmalı yoksa direkt olarak frene basıp tuşa mı basmalı? kitapçıkta yardır gitsin diyor ama gene de yarın bir gün "kullanıcı hatası" olmayalım :)
Ben genelde frene basmadan kontağı açıyorum ve 3sn kadar bekliyorum, sonra frene basarak marşa basıyorum.

Çevrimdışı Etimat1101

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dostlar selam
2014 octavia optimal cr sahibiyim... hız sabitleyici taktırmak istiyorum ama bu yetkili servislerinde kucağına gitmek istemiyorum.. Ankarada bu işi yapabilen bir babayiğit yok mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Etimat1101;636323
Dostlar selam
2014 octavia optimal cr sahibiyim... hız sabitleyici taktırmak istiyorum ama bu yetkili servislerinde kucağına gitmek istemiyorum.. Ankarada bu işi yapabilen bir babayiğit yok mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

His sabitleyici yanında yazılım lisans anahtarı ile geliyor. Servis vag'ın online sistemine bağlanıp oradan aktif ediyor. Yani servise muhtaçsınız.

Çevrimdışı nihat yegen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
MERHABA SIZE BISEY SORUCAM
octavia 1.6 TDİ DSG 2017 MODEL ARACIM 10BINDE 10 BINE GELENE KADARDA 10 DEFA pdf E GIRDI SIZCE NORMALMI ?

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nihat yegen;636452
MERHABA SIZE BISEY SORUCAM
octavia 1.6 TDİ DSG 2017 MODEL ARACIM 10BINDE 10 BINE GELENE KADARDA 10 DEFA pdf E GIRDI SIZCE NORMALMI ?

Arkadaşım öncelikle merhaba. Aynısı değilde bi benzerini bende yaşıyorum. Şöyle ki işyeri mesafesi 4-5 km civarında. Hal böyle olunca araç belli aralıklarla partikül filtresini devreye alıyor.  Kısa mesafe en büyük sorun diyorum.

Çevrimdışı nihat yegen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Haklisiniz sorun bencede bukadar cok devreye girmesi normalmi

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt aldığınız yeri değiştirmenizi tavsiye ederim shell ve opeti tercih edin ve çeyrek deponun altına ibreyi indirmeyin

Çevrimdışı nihat yegen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sımdıye kadar hep shell den aldım ama opetı denıyım bırde tessekurler

Çevrimdışı Darken

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Önce yarım depo opet, sonrasında yarım depo shell alıp doldurdum depoyu. 100km geçtiği gibi DPF temizliğine geçti araç pek tavsiye etmiyorum ben ikisinide. (İzmirdeki istasyonlar)

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Havalandırma ayarı kapalı iken (OFF Konumunda)   hız 100-120 yi geçtiğinde havalandırma kanallarından hava gelmekte,
bu durum ise yol sesi-dış ortam sesi ve de hava sesinin içeride çok hissedilmesine, vede yol hakimiyetini olumsuz etkilemeketedir, yakıt sarfiyatını da hissedilir derecede arttırmakta
bu sorun ile ilgili( periyodik bakım yapılırken) servise bu konu ile alakalı şikayet belirtilmiş olmasına rağmen  sorun devam etmekte,
 Aynı sorunla karılaşan varmı?  
bu metni skoda şikayet hattına aynen yazdım, bakalım ne cevap gelecek