škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ Eksilmesi

sama · 11 · 3678

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.Foruma epeydir girmiyordum ama merak ettiğimiz bir konu olduğunda tek yerimiz burası.Benim konum;
Aracıma Bosch-Car serviste 15000 lik yağ koydurdum.4000 km olduğunda öylesine bir seviyesine bakayım dedim (Allah'tan) bırakın seviye kısmını çubuğun en altında 2-3 mm lik bir yağ kalmış.
1-Şimdi anladım lpg yağ eksiltir ama 11000 km fark olurmu.15000 dersin 10000 gider anlarım ama bu kadar fark olurmu.Neyse özel servise gittim yağı komple değiştirdik.Artı polen filtresi filan değişti.120 TL fiyat normalmidir.
2-Koyulan yağın markası Divilon diye bir marka.Bu markayı duyan bilen varmı aranızda.Teşekkürler.

Çevrimdışı ekicimert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
babamın 85 den beri yağ bakım dükkanı var tatillerde bende çalışırım ara sıra o markayı ne duydum ne gördüm.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Divilon değil de Divinol

TR'de bilinen bir marka değil

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
allah allah bu yaşa geldim bende duymadım.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Markayı duydum ama hiç kullanmadım, Tr'de de görmedim. Benim tavsiyem, yağ konusunda bildik markalardan şaşmayin (Mobil, Castrol, shell vb.). Yağı uzun zaman kullanmaya çalışmayın, hatta mümkün olduğunca sık değiştirin. Yağı serviste degistirmeyin, dışarıdan bildik bir yerden alın, daha ucuza gelir. Yağ filtrenizi ise servisten orjinal alın, bedavaya verseler bile kalitesiz filtre takmayin aracınıza.

Benim araba 101000km.yi geçti, bugüne kadar hiç yağ eksiltme problemi yaşamadım. Hatta son 5-6 yıldır yağ çubuğunu çekip kontrol bile etmiyorum, ort. 8000km.olunca direk değiştiriyorum.

Çevrimdışı flexamin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
acaba düz zeminde ve araba soğuduktan sonramı kontrol ettiniz?

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
divinol mü ne benim ustanın tükanda var made in germany filan yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. usta güzel yağ kullanıyoruz dedi ama elinde diğer markalar da mevcut. ben mobil kullanıyorum ama castrole geçicem gibi.

krank filtresi diye bir ürün var aldım ama henüz takmadım, faydası oluyormuş yağ eksilmesine.

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var, bir baktırmanı tavsiye ediyorum, LPG olsa bile 4000 km'de bu kadar eksiltmesi normal değil.
Fiyat konusuna gelince yağın markasını duymadım ama, ben Mobil'in 4 lt yağını 50 TL'ye alıyorum, filtrede desen 15-20 TL civarında, biraz fazla almışlar gibi geldi sırf yağ değişimi için.
Yağ eksiltmesine gelince eğer yağ yakmıyorsa aracın, daha önceden duyduğum kadarı ile keçelerde bir problem olabilir yada, pistonların orada bir plastik vb. bir şey varmış, oradan kaçırabilirmiş. Kısa zamanda bir yere göstermen senin için yararlı olacaktır.

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Benim aracım sizlerinki gibi eski model değil daha iki aylık motorun üzerinde Castrol yazıyor ve serviste sadece Castrol kullanın dedi bizde kısmetse onu kullanacağız bilmedik markalardan her daim uzak durmak lazım heleki o markayı kimse övmüyorsa.

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;396599
Benim aracım sizlerinki gibi eski model değil daha iki aylık motorun üzerinde Castrol yazıyor ve serviste sadece Castrol kullanın dedi bizde kısmetse onu kullanacağız bilmedik markalardan her daim uzak durmak lazım heleki o markayı kimse övmüyorsa.

...???

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ekicimert;396462
babamın 85 den beri yağ bakım dükkanı var tatillerde bende çalışırım ara sıra o markayı ne duydum ne gördüm.

Alıntı yapılan: lrfan;396514
Divilon değil de Divinol

TR'de bilinen bir marka değil

Peki nasıl bilirsiniz kendisini :) Şaka bir yana bu yağı kullanan vw. ve skoda özel servisi.Yani eğer iyi bir yağ olmasa kullanmaz değil mi? :)