škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Baskı Balata veya Sanzıman Sorunu bilemiyorum..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Superb2011

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhabalar,

Bir Skoda sahibi olarak foruma oldukça geç dahil olduğumun farkındayım. Ancak sizlerle paylaşmak ve değerli düşünce/önerilerinizi almak istediğim bir sorunum var.
2011 model benzinli (o dönemin comfort paketi) superb sahibiyim. Aracımı garanti kapsamında birazdan bahsedeceğim konu ile ilgili Ankara'da bulunan EFE ve AND servislerine ayrı ayrı gösterdim. Ancak tatmin edici bir cevap ve sonuç alamadım.

Sorun olduğunu düşündüğüm şey şu;
Aracım manuel vites ve 1. vitesten 2. vitese geçtiğimde hafif tatlı bir rampada dahi volan dişlisinden kaynaklandığını düşündüğüm bir gıyır gıyır ses geliyor araçtan. Gaz verip devir yükseldiğinde ise bu ses kayboluyor. Anlattığım bu ses motorun boğultu sesinden çok farklı arkadaşlar. Kolaylıla ayırt edilebilriyor. Son zamanlarda bu ses cok daha bet ve sılıkla duyulur oldu. Bu anlattığıma benzer bir şey tecrübe eden üyemiz bulunmakta mıdır? Türk usulü sevis hizmetinde, araç garanti kapsamındayken servis yetkililerine bu sesi bir türlü anlatamadım. Duymak istemediler adeta!

(Öte yandan bu ses bir soruna işaret ediyor mu veya bir parçanın tasarımı gereği normal yada olması gereken bir sesmi bunuda bilemediğimi belirtmek isterim.)

Değerli yorum ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler,

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aramıza hoşgeldin Batuhan, sorunun hakkında yorum yapma tecrübem yok ama özel servise giderim dersen, ortağı olduğum bir özel servisim var, bizim çocuklara gösterebilirim.