škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Hoparlör Seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Şevket Akça;608250
Benim aracım da ambition donanımda.İki hoparlör olduğu için ses çok yetersiz. Serviste arkaya hoparlör takılabilir mi diye sorduğumda sakın yaptırıp aracın elektrik tesisatıyla oynatmayın demişlerdi. garanti sorunu çıkarabilirler belki.

Ankara Bülbülderesi'nde Hightech Müzik var hocam. Skoda EFE ve başka birçok markanın işini yapıyolar. Ben başka bir iş için gitmiştim ama ambition donanıma hoparlör taktıklarını ve de çok iyi sonuç aldıklarını söylediler. Düşünürseniz bir konuşun derim. Genç bir arkadaş var orada, bayağı ilgileniyor

Çevrimdışı Şevket Akça

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı arslan0372

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ANKARA Öveçler 2. Cadde üzerinde Çağdaş market karşısında
Aydın Elektronik Car Hi-Fi var arkadaşlar tavsiye ederim. Önceki ambition aracımı  buraya götürmüştüm

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hapörlörden memnun olmadığım için bende sizlerin tavsiyesi üzerine Alpine SWE-815 20cm Eseri Dahili Amplifikatör 50-125Hz 12dB Açık Kapalı Port Subwoofer aldım taktırdım. Bir yerde okumuştum bass ı 6 tiz i -4 yapınca daha verimli ses aldığını yazan bi arkadaşımın tavsiyesini okumuştum nerede okuduğumu da bulamadım. Kullanan arkadaşlar acaba bass, tiz i hangi ayarda bırakmayı tavsiye edersiniz ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoperlör değiştirerek bu sorunu çözemezsiniz çünkü ana ünitenin(Bolero vs) çıkış gücü bellidir yeni hoperlörde alsanız çok bir fark olmayacaktır. Bunun tek çözümü amfili bir sistem kurmaktır bass koymak zorunda değilsiniz önlere 16 cm lik güzel bir markanın mid bass takımını alıp onuda orta yollu bir amfi ile beslediğiniz mi güzel bir ayarla istediğinizi alırsınız.

Bass tiz ayarına gelirsek ben genelde bass ı 0 da tizi +3 de kullanıyorum tizin bir iki tık önde olması her zaman iyidir.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: secret;609659
Arkadaşlar hapörlörden memnun olmadığım için bende sizlerin tavsiyesi üzerine Alpine SWE-815 20cm Eseri Dahili Amplifikatör 50-125Hz 12dB Açık Kapalı Port Subwoofer aldım taktırdım. Bir yerde okumuştum bass ı 6 tiz i -4 yapınca daha verimli ses aldığını yazan bi arkadaşımın tavsiyesini okumuştum nerede okuduğumu da bulamadım. Kullanan arkadaşlar acaba bass, tiz i hangi ayarda bırakmayı tavsiye edersiniz ?

Hayırlı olsun ben 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Bas sız müzik, dikensiz gül gibidir. Bas sız hayat mı olur, olur belki ama, olmaz olsun.
Kumanda üzerindeki bası sona vurup, bolero üzerindeki bas ayarlarından bası 0 (en dip) tiz ve orta sesler +2 yaparsanız. Bas görevini sub vermiş olursunuz. Bu sayede bolerodan gelen güç sadece tiz ve orta sesleri besleyeceği için daha yüksek ses alabilirsiniz. Sub zaten kendi Amfisinden gücünü alıyor. Ben bu şeklide dinliyorum genelde, ruh halime bağlı bazen gaza gelip bolero üzerinden bası arttırıyorum. 10-15 dakika kafayı kırdıktan sonra, rahatlıyorum, tekrar normale dönüyorum. Alpine kumandası üzerinde normal ve rev. seçenekli bir düğme var. rev. getirirsen daha fazla coşku verir, aklında olsun.

Alıntı yapılan: kadir_;609662
Hoperlör değiştirerek bu sorunu çözemezsiniz çünkü ana ünitenin(Bolero vs) çıkış gücü bellidir yeni hoperlörde alsanız çok bir fark olmayacaktır. Bunun tek çözümü amfili bir sistem kurmaktır bass koymak zorunda değilsiniz önlere 16 cm lik güzel bir markanın mid bass takımını alıp onuda orta yollu bir amfi ile beslediğiniz mi güzel bir ayarla istediğinizi alırsınız.

Bass tiz ayarına gelirsek ben genelde bass ı 0 da tizi +3 de kullanıyorum tizin bir iki tık önde olması her zaman iyidir.

Bu yorumu neden yazdınız anlamadım hocam. arkadaş zaten amfili sub almış. :)
« Son Düzenleme: 02 Mart 2017, 11:11:05 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim de naçizane bir önerim olacak. Şayet dinlemek istediğiniz müziği ses sisteminden daha kaliteli almak istiyorsanız, mümkün olduğu kadar kaliteli MP3 indirmeniz gereklidir. Örneğin 128 bit lik bir MP3 ile 312 bit lik bir MP3 arasında inanılmaz ses farkı vardır. Detaylar daha anlaşılır olacak, bas ve tiz sesleri çok daha temiz alacaksınız. Yüksek ses değerlerine çıktığınızda sesteki bozulmaların daha da az olduğunu göreceksiniz.
Onun için indirdiğiniz MP3 lerin yüksek Megabaytlı ve bit değerinin de yüksek olmasına dikkat edin.
Saygılarımla...

Çevrimdışı freex6

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 jettam var. 4 hoparlörün üçü yandı :( ve araştırdım bu sorun çok karşılaşılan bir durummuş. kimse jettanın hoparlörlerini çokta övmesin, benim şahsi fikrimdir..