škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çözülemeyen Debriyaj Sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sesin kaynağı pedal olmak üzere araç geçmişi şu şekildedir. İlk 1000 km den beri şikayetim olan pedala basınca gelen gıcırdama sorunu 27.000 km civarında saptanıp pedal değişmiştir.

Sonrasında pedal şıp şıp ses yapmaya ve akabinde işlemden kaynaklı, pedalı tutan pin kırılmıştır.
Kırılan pin yapılmış ama şıp şıp sesi devam etmiştir.
Bu sesin fazla yağdan olduğu ve geçer denilerek gönderilmiştir.
 Fakat zaman içerisinde ses daha da ilerlemiştir. Tekrar servise başvurum neticesinde iyi niyetten debriyaj pedalı tekrar değişmiştir. Geçti denilen ses yarı yolda geldi ve geri dönüldü.
En son pedalda değil iç piston mekanizmasında denilerek o da değiştirilmiştir. Ses bu işlem itibari ile kesilmiş fakat şikayetlerim başa dönmüştür.

Araç çalışırken ve içeride net duyulmayan bir gıcırtı sesi. Motor kapalıyken dışardan bariz içerden kısmen duyulmaktadır. Sizce bu ses normal midir? Artık servise gitmekten bıktım onlar adına yaptıkları hatadan utanıp söylemek istemeyecek duruma geldim.
Tamir sonrası oluşan ses https://youtu.be/2XCDKg5RSI0

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bu plastik bir aksamdan gelen sese benziyor. Esneyen birşey var gibi.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam sakın pes etme ve lütfen tüketici mahkemesine başvur ayıplı mal olan araç değişime kadar yolu var asla peşini bırakma derim ben

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Debriyaj halatinin sesi buyuk ihtimal. İcinde gittigi muhafaza ile surtunmesi gibi.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;635414
Debriyaj halatinin sesi buyuk ihtimal. İcinde gittigi muhafaza ile surtunmesi gibi.

Bana yay sesi gibi geldi. Sizce normal mi? Her seferinde gidip farklı bir ses ile dönüyorum. Bu ses normal imalarıyla karşıyorum. Piskolojik olarak bıktım. Araç bedelleri yüksek olduğundan mahkeme tarzı şeylerle uğraşmak istemiyorum ama sonuç oraya gidecek gibi. Servis uzakta ve bugüne kadar 300 tl üzeri yakıt harcamışımdır. Aynı arızadan kayıtlı kayıtsız 10-15 kere gittim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabiki ses normal değil. Bu sesi en çok reno 12 ciler torosçular bilir. Onların klasik sesidir bu.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde zaman zaman pedaldan ses geliyor ama kendiliginden gidiyor bir sure sonra ama sizin ses pedal sesi degil ara baglanti ile ilgili bir ses çok cozulemeyecek birsey degil. Sanayide iyi bir usta varsa ona bir baktırın belki yağlama ile gidecek bir sorundur.

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
çözüm bula bildiniz mi benim superb 2016 dada bu ses var ve çözüm arıyorum.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayağı bir şey değişti baskı balataya kadar. En son debriyaj merkezi denen bir parça değişti 5Q0721261K kodlu parça. Bu parçadan sonra ses düzelmişti ama bir sene sonra sıcaklarda benzer sesi duymaya başladım ama artık kulak vermiyorum yıldım. Zaten garanti de bitti. Bu kadar parçayı cebimden değiştirmem imkansızdı. Bu arada servisin 4 bin km de olan ikame aracında da sanki bu sesi duydum. Servisler sorunu çözmekten aciz ne kadar herşey garanti dahilinde olduysa da inanılmaz zaman kaybı ve 1 deponun üzerinde benzini servise git gelde harcadım.