škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Balata degistikden sonra

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anilkeklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba 2013 model aracim 4 balatayi yeni degistirdim ankarada antalyaya geldigimde 40-60 km hiz arasinda cik cik cik ses yaptigini fark ettim frene basinca geciyor sanayiye goturdum birsey bulamadilar yardimci olursaniz sevirim cok sinir bozucu bir ses devamli ciiiik ciiiik ciiik

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anilkeklik;634152
Merhaba 2013 model aracim 4 balatayi yeni degistirdim ankarada antalyaya geldigimde 40-60 km hiz arasinda cik cik cik ses yaptigini fark ettim frene basinca geciyor sanayiye goturdum birsey bulamadilar yardimci olursaniz sevirim cok sinir bozucu bir ses devamli ciiiik ciiiik ciiik

Bir kaç farklı sebebi olabilir.Birincisi diskler dudak yapmıştır kenarlardan ve tornayla temizlenmediği için ilk kapma esnasında bu sesi yapar.İkincisi balatalar iyi bir marka değildir ve bundan dolayı yapar.Üçüncüsü yüksek hızlarda bir kaç defa sert fren yapmışsınızdır bundan dolayı yapar.

Birde diskler çarpıldıysa titreme yapıyorsa yumuşak frenlemede yapar.

Dediğim gibi bir çok sebebi olabilir :)

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anilkeklik;634152

Arkadaşım öncelikle kısa zamanda problem çözülür inşallah. Başımdan böyle bişey benimde geçti. Şöyle ki kışlıkları takılırken balans ayarı için kurşunu uygun yere takmamışlar. Hareket halinde ses geliyordu. Araştırırken kendim tespit etmiştim.