škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fren Balatası Nasıl Alınır

Arai · 11 · 3406

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
aracım 48 binde. Bakımlarında hiç fren balatası değiştirilmediği için 45 bin bakımında neden hiç değişmedi normal mi diye sordum 45-60 arası değişiyor dediler. Sonra yarım saat geçti gelip değişmesi lazımmış dediler. Fiyat olarakta 310 320 arası bir fiyat verdiler bende emin olamadım. Şimdi arkadaşlar diyorlar ki balataları kendin al, dışarıda ustaya götür sadece değişim parası alır. İyi ama hangi balatayı alacağım benim aracımla uyumlu olan balata hangisi nasıl anlayabilirim?

Her balata her araca oluyor mu yoksa her marka modelin balatası kendine özgü mü? Öyleyse benim doğru balatayı almak için neyi bilmem gerek.

Son olarakta hangi marka balata önerirsiniz? Bosch marka balata iyi midir?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yaklaşık bir sene önce sadece arkalar için trw balata alıp ustaya takdırdım. Toplamda 80 TL gibi bir ücret tutmuştu. Şu mesaja göre bitip bitmeme durumunu kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Halil kardeşim, hic sanayiye gitmedinizmi , hic isiniz olmadimi diye merak ettim doğrusu. Ankaradasiniz sanırım. Şaşmaz sanayiye ivedik sanayiye uğrayın wv, skoda parçası satan yere uğrayın. Size uygun parçayı verirler ve genelde çalıştıkları müşteri yönlendirdikleri ustalarda var, onlarda işçiliği halleder mis gibi olur. Çokta kasmaya gerek yok.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;633928
Halil kardeşim, hic sanayiye gitmedinizmi , hic isiniz olmadimi diye merak ettim doğrusu. Ankaradasiniz sanırım. Şaşmaz sanayiye ivedik sanayiye uğrayın wv, skoda parçası satan yere uğrayın. Size uygun parçayı verirler ve genelde çalıştıkları müşteri yönlendirdikleri ustalarda var, onlarda işçiliği halleder mis gibi olur. Çokta kasmaya gerek yok.

önceki aracımda da bunda da hep yetkili servislere gittiğim için açıkçası bilmiyorum nasıl yapılacağını :confused:

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim octi a7 kasanın 50 binde ön balatalarını değiştirdim. ferodo marka işçilik dahil 250 tl ye.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ferodo mu yoksa Bosch mu daha iyi peki? Ben daha önce Ferodo diye marka hiç duymamıştım ama bugün araştırırken çok duydum nasıl sizce hangisi daha iyi?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ate-Trw-Ferodo servisten aldığınız balataları üreten firmalardır.Bu parçaların aynı zamanda piyasada oem üretimleri mevcuttur kalite olarak servis malları 1 tık daha iyidir ama bu aradaki 150-200 tl edecek bir durum değildir genelde siz son kullanıcı olarak bunu hissetmezsiniz.

İyi bir VW parçacısına gidiyorsunuz ruhsatınızla beraber adam şasi numarasından sistemden parçayı bulup size veriyor.Dışarda 50 tl verip bir güzel değiştiriyorsunuz bu kadar basit.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ferodonun bi bayisini aradım bi yer önerdiler. Oraya gittim bana 3 marka söylediler. ATE, Ferodo, TRW markaları.

ATE bunların en iyisi, ama fiyat olarak 60-70 lira fazla, sonra Ferodo gelir sonra TRW dedi. Ben Ate hakkında da bilgim olmadığı için Ferodo takılsın dedim takma ücretiyle birlikte 120 tl tuttu. 30 lirayada diskleri torna yaptılar hafif dalgalı dalgalı gibiydi yüzeyi, onu düzelttiler. Ferodo Balata, Disk tornalama ve işçiliğe toplam 150 TL verdim. İyi mi sizce?

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;634131
Ferodonun bi bayisini aradım bi yer önerdiler. Oraya gittim bana 3 marka söylediler. ATE, Ferodo, TRW markaları.

ATE bunların en iyisi, ama fiyat olarak 60-70 lira fazla, sonra Ferodo gelir sonra TRW dedi. Ben Ate hakkında da bilgim olmadığı için Ferodo takılsın dedim takma ücretiyle birlikte 120 tl tuttu. 30 lirayada diskleri torna yaptılar hafif dalgalı dalgalı gibiydi yüzeyi, onu düzelttiler. Ferodo Balata, Disk tornalama ve işçiliğe toplam 150 TL verdim. İyi mi sizce?

iyi fiyata yaptırmışsınız, güle güle kullanın.

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;634015
Ferodo mu yoksa Bosch mu daha iyi peki? Ben daha önce Ferodo diye marka hiç duymamıştım ama bugün araştırırken çok duydum nasıl sizce hangisi daha iyi?

ferodo için bana orjinal dediler, vw grubuna üretim yapıyormuş.