škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ACT Geçişte Hafif Vuruntu ve Uğultu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eeggee35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

150Hp ACT Manuel SuperB sahibiyim. Her şeyi ile aracımdan son derece memnunum.

Sorum, özellikle ACT motorlu SuperB sahibi arkadaşlara yönelik olacak.

ACT ye geçiş esnasında (belli belirsiz) vuruntu ve araç çift silindirde seyir halinde iken hafif uğultu duyuyorum.

Sizlerde böyle bir şey duyuyor musunuz? Bu bir problem midir? Ayrıca ACT yi tamamen kapatmak mümkün mü?

Saygılar.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Act ye geçerken çok hafif bir vuruntu bende de oluyor. Bazen hiç hissettirmiyor bazen hafif de olda hissediyorum. Uğultu sesi duymadım aracımda. Ben de 1.4 150hp manuel kullanıyorum.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım 140 hp dsg golfunde araba resmen titriyordu 2 silindire düşünce

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kmleriniz kaç? bizim 30000 e yaklaştı. ekranda beliren yazı dışında bir şey hissetmiyoruz.

Çevrimdışı eeggee35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uğultudan kastım derinden gelen tam olarak tanımlayamayacağım bir ses.
En yakın tanımı uğultu gibi geldi o yüzden uğultu dedim.
Müzik sesini açtığımda sesi duymuyorum.
Ayrıca iki silindirden normale geçtiğini de bariz farkediyorum.

Kapatılmaz mı bu ACT ?

Saygılar.

Çevrimdışı kartal1903

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı akşamlar. Aynı araçtan bende de var. 50 - 60 km hızlarda 2 silindire düştüğünde arabada hafif bir vibrasyon ve buna bağlı olarak çok hafif bir uğultu geliyor. Sorun olduğunu zannetmiyorum sonuçta araç 2 silindire düşüyor. Biraz titreşim ve ses artması normaldir.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hissetmeniz normal arabalar 4 silindirle çalışmaya göre dizayn ediliyor sizinde kulağınız buna alıştığından dolayı 2 silindire düştüğünde gelen vibrasyonlar olsun ses olsun kulağınıza farklı geliyor bu normal bir durum.

Normal giderken de vuruntu şikayetiniz oluyorsa yakıt aldığınız yeri değiştirip birde öyle deneyin.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İzlediğim her act teknolojili araç testinde kullanan kişiler 2 silindire geçtiğini sadece ekrandaki yazı ile anlayabilirsiniz. Hiçbir şekilde hissettirmiyor gibi ifadeler kullanıyorlardı. Ben de bunun teknik olarak mümkün olmayacağı, hafif de olsa hissedileceği görüşündeydim ki öyle de oldu. Malesef ülkemizde yayın yapan araç testi yapan youtube kanalları markalara yaranmak için birçok şeyi farklı anlatıyorlar. Bu en basitlerinden bir örnekti.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ACT yi ilk aldığımda bende duymuyordum geçişte herhangi birşey , aracı kullanıp tanıdıkça hissetmeye başladım. Çok derinden ve belli belirsiz bir şey. Ama tanıdıkça aracı hissediyorsunuz ve ekrana bakmadan da anlıyorsunuz aracın ne zaman 2 silindire düstüğünü . Normal bir durum

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı eeggee35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ACT Kapatılamıyor sanırım.

Herhangi bir yorum gelmemiş.