škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

V kayış değişimi sonrası anormal ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar,

Geçen gün rutin bakımda aracın V kayış ve gergi rulmanı yenilendi. Aracı teslim aldıktan sonra yüksek süratlerde (120 ve üzeri gibi) anormal bir ses olduğunu farkettim. Islık sesi ile uğultu arasında birşey. Düşük hızlarda vitesi manuele alıp 3500-4000 devire kadar çıkıyorum fakat bahsettiğim ses yok sadece yüksek hızlarda oluyor. Daha önce başına gelen oldu mu merak ettim.

işlerimden dolayı servise gidip bırakamıyorum da. belki başına gelen varsa fikir verebilir.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
120-130 gibi hızlarda boşa atıp bi dinleyin eğer yine geliyorsa porya bilyasındandır.Gelmiyorsa V kayışının gergi ve rulmanlarını kontrol ettirmek lazım.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;630526
120-130 gibi hızlarda boşa atıp bi dinleyin eğer yine geliyorsa porya bilyasındandır.Gelmiyorsa V kayışının gergi ve rulmanlarını kontrol ettirmek lazım.

Yorum için teşekkürler. düşük hızlarda 3500-4000 devire çıkıyorum fakat bahsettiğim ses yok. V kayış yada gergisinde olsa bu devirlerde de yapardı herlade. Yanılıyormuyum acaba. bir de yüksek hızlarda dönüş yaparken sanki bu ses artıyor gibi. Gerçi son balata değişiminden sonra keskin dönüşlerin tamamında uğuldama sesi geliyor ama kaynağını bilemedim. Balata değişimi teker bilyalarının aşınmasına sebebiyet verir mi acaba?
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2017, 23:55:55 Gönderen: cnrndm »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;630530
Yorum için teşekkürler. düşük hızlarda 3500-4000 devire çıkıyorum fakat bahsettiğim ses yok. V kayış yada gergisinde olsa bu devirlerde de yapardı herlade. Yanılıyormuyum acaba. bir de yüksek hızlarda dönüş yaparken sanki bu ses artıyor gibi. Gerçi son balata değişiminden sonra keskin dönüşlerin tamamında uğuldama sesi geliyor ama kaynağını bilemedim. Balata değişimi teker bilyalarının aşınmasına sebebiyet verir mi acaba?

Balata değişimi buna sebebiyet vermez.Ya ömrünü doldurur bozulur yada kaldırıma bir yere vurursunuz fiziksel olarak hasar görür.Büyük ihtimalle ömrünü doldurmuştur.