škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Süperb Arka koltuktan Ön yolcu koltuğunu ayarlama donanımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yacops

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu donanımı bugün ekletmeyi düşündüm ancak bayiye gittim bu donanımın olmadığı bir aracın koltuğunu tam öne katlamayı denedim olmadı,bayidekilerde şaşırdı,onlar da tam öne katlanabileceğini söylemişlerdi. Ancak 10-15derece öne eğildi ve durdu..Sormak istediğim ben tamamen katlanacaksa bu donanımı ekletmek isterim(arkada oturalar ayaklarını üzerine uzatır uzun yolculuklarda diye) Bu donanım eklenince bu mümkün olur mu?

Ayrıca 2016 1.6tdi Dsg prestij paket fiyatı 4.000 tl zamlanmış bu doğru mu?

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJWH_52pA-UTWL4Uh5jG2nyRPyB2wtue9_JPiDRPKnABtgsXNOsNXBq8wK

Çevrimdışı Yacops

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu donanımsız bir araç sipariş ettim, eğer tam katlanacaksa ekletmek isterim..yardımcı olursanız sevinirim, Acil çünkü :)

Çevrimdışı Ahmet Can Topal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yacops;556390
Bu donanımı bugün ekletmeyi düşündüm ancak bayiye gittim bu donanımın olmadığı bir aracın koltuğunu tam öne katlamayı denedim olmadı,bayidekilerde şaşırdı,onlar da tam öne katlanabileceğini söylemişlerdi. Ancak 10-15derece öne eğildi ve durdu..Sormak istediğim ben tamamen katlanacaksa bu donanımı ekletmek isterim(arkada oturalar ayaklarını üzerine uzatır uzun yolculuklarda diye) Bu donanım eklenince bu mümkün olur mu?

Ayrıca 2016 1.6tdi Dsg prestij paket fiyatı 4.000 tl zamlanmış bu doğru mu?

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJWH_52pA-UTWL4Uh5jG2nyRPyB2wtue9_JPiDRPKnABtgsXNOsNXBq8wK

Az önce bayi ile konutuk 10. ayda 127500 fiyat vermişlerdi araç 1 2 hafta içinde gelecek ve 133 134 bini bulur diyolar

Çevrimdışı Yacops

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ahmet Can Topal;556392
Az önce bayi ile konutuk 10. ayda 127500 fiyat vermişlerdi araç 1 2 hafta içinde gelecek ve 133 134 bini bulur diyolar

Ben 2hafta önce 119500 fiyat aldım bugün 4 bin tl farkla 123500 dediler

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun katlamayla ilgisi yok. Yan tarafta bulunan elektrikli koltuk ayarlama düğmelerinden arkadakiler ulaşsın diye birer tane de sol tarafa konmasından ibaret. Bayidekiler olaya tamamen Fransız kalmışlar. Bu donanımla yapabileceğiniz, bu donanım olmadan yaptığınız deneme kadardır, ne eksik ne fazla...

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;556413
Bunun katlamayla ilgisi yok. Yan tarafta bulunan elektrikli koltuk ayarlama düğmelerinden arkadakiler ulaşsın diye birer tane de sol tarafa konmasından ibaret. Bayidekiler olaya tamamen Fransız kalmışlar. Bu donanımla yapabileceğiniz, bu donanım olmadan yaptığınız deneme kadardır, ne eksik ne fazla...

Bence yanlış duşunuyorsunuz on koltukta oturan insan tamamen katlayamaz çünkü oturuyor orda...ama arkaya konan duğme on koltuğa boyle bi fonksiyon yaptırıyor olabilir yoksa amacın arkada oturanın ondekini oynatması değildir heralde

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim başımızdan geçen bir olay oldu. orada olsaydı iyi olurdu demiştim.
rahmetli kayınpederimi eşim hastaneye getirip götürüyordu ve ön koltuğa oturtuyorduk rahat olsun diye. işte bu zamanlarda kendi koltuğunu yatıramadığı zamanlarda bu donanım olsaydı eşim araçtan inmeden rahatça ayarlayabilirdi koltuğunu.
yani olsa güzel olurmuş. ama zaten koltuğu tamamen öne katlama gibi bir özellik yok.
o dediğiniz eski stilo multiwagon aracımda vardı. arkadaki öne kadar uzatıyordu bacaklarını :)

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;556436
Bence yanlış duşunuyorsunuz on koltukta oturan insan tamamen katlayamaz çünkü oturuyor orda...ama arkaya konan duğme on koltuğa boyle bi fonksiyon yaptırıyor olabilir yoksa amacın arkada oturanın ondekini oynatması değildir heralde

Düşünce değil bilgidir bu, kullanma kılavuzunun 79. sayfasına bakarsanız görürsünüz...

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu opsiyonu ben aldim. Burdaki amac;
Makam araci olarak kullanildiginda arka sagda oturan kisinin rahatca on koltuga mudahale edebilmesi icin konan extra kumandadir.

Normalde o kumanda koltugun sagindadir bildiginiz gibi ve arkada oturan kisinin ulasimi veya soforun oraya erisimi zordur.

Sofor veya arka saga oturan kisi rahatca koltuga mudahale etsin diye bir kolayliktir.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;556453
Bu opsiyonu ben aldim. Burdaki amac;
Makam araci olarak kullanildiginda arka sagda oturan kisinin rahatca on koltuga mudahale edebilmesi icin konan extra kumandadir.

Normalde o kumanda koltugun sagindadir bildiginiz gibi ve arkada oturan kisinin ulasimi veya soforun oraya erisimi zordur.

Sofor veya arka saga oturan kisi rahatca koltuga mudahale etsin diye bir kolayliktir.

Tam da demek istediğim bu işte, yoğun olduğumdan uzun yazamadım, elinize sağlık...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elektrikli ön koltuklar arkaya doğru düze yakın yatabilir ancak öne doğru belli bir açıdan fazla yatamazlar, önceki nesilde de bu nesilde de durum böyleydi. Manuel koltukta belki olabilir. Arkadaşların dediği gibi o opsiyon fonksiyon olarak  tamamen makam türü kullanım için kolaylık sağlıyor.

Şöyle düşünün, koltuğu en öne çektiniz ayakları uzatsın diye sonuna kadar indirdiniz, Allah korusun bir kaza anında airbag koltuğu ya da temas ettiği kafalığı birden geriye doğru fırlatabilir ve çok tehlikeli olur.

O pozisyonda hiç Airbag olmasa bile arkada ayaklarını ön cama doğru uzatmış bir birey çarpışma anında g kuvvetiyle doğrudan ön camdan dışarı fırlayacaktır.

Çevrimdışı Obi_Y

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Eski SuperB lerde ön sağ koltuk sırt bölgesinin ortasında bir bölüm katlanırdı sağ arkada oturan kişi burdan ayağını uzatabilirdi belki resimlerde bulabilirsiniz 2003 o passata benzeyenlerde böyle bir donanım hatırlıyorum.
Arkada oturanlar icin birde yükseltıli katlanır ayaklık mı ney böyle bir opsiyon var ama kim ne bilmiyor.
gerci bayiler den çok arabayı alanlar veya alacak olanlar biliyor özelliklerini detaylarını.
2016 model araçlarda ne gibi değişiklik var diye soruyorsunuz daha bilgimiz yok diyorlar burda bütün herşey daha çok paylaşılıyor.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;556452
Düşünce değil bilgidir bu, kullanma kılavuzunun 79. sayfasına bakarsanız görürsünüz...

Eyvallah ben sadece düşünce olduğunu sandım fikrimi belirttim aracım  super b değil zaten tesekkur ederim

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;556545
Eyvallah ben sadece düşünce olduğunu sandım fikrimi belirttim aracım  super b değil zaten tesekkur ederim

Rica ederim, benim aracım da artık Superb değil ama seviyorum bu arabayı ve bu hep böyle devam edecek...