škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Görüş talebi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar

Kasım ayında superb mialdım. 1.4 tsi Prestige + sunroof + acc gibi birkaç opsiyon var.

Şirket araç vermeye karar verdi. Araç jetta tsi comfortline.

Aracı satıp jettaya binebilirim lakin iki araç arasında dağlar kadar fark var.

Anlıyacağınız araç almaz isem aylık 1000tl civarında bir mali yardım olacak.

Aklım arabayı sat 110a al arabayı bin diyor. Ama kalbim ne işin var comfortline ile bin superbe diyor.

Siz ne dersiniz?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şirket cidden cimriymiş şuan en dandik focus bile aylık 280 € dan aşağıya kiralanmıyor birde bunun yakıtı var tabi.Ben yerinizde olsam satıp şirket aracını kullanırdım.Sonuç olarak bu aracın yıllık vergisiydi kaskosuydu sigortasıydı nerden baksanız bakımla beraber 3000 tl yi geçer.2 yıl sonra satarken ki zararınızıda göz önünde bulundurursak ben satıp şirket aracını kullanmayı tercih ederdim o parayıda başka bir yerde değerlendirirdim.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kendi aracınizi bos yerinin yıpratmayin  sirketin aracina binin gitsin. Yolda görüyorum yeşil plakalikli bir wuru filo sirket aracı. Aracın  agzina ediyorlar valla 120 ile çukura giriyor adam.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şirket aracı verdiğinde suberbe ihtiyacınız hiç kalmayacaksa tabiki kendi arabanızı satın. O bin tk lik farkla 3-4 sene sonra 5.20i ye binin olsun bitsin.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler fikirleriniz için. 2 çocuk olduğu için aslında superb çok iyi geliyordu. Jetta da pek küçük değilmiş bugün inceledim. Arka tabiki bir superb değil ama arabanın içinde yaşamıyoruz sonuçta.

Çevrimdışı Ugurkaradag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bin jettaya paran kalsın cebinde akıl var mantık var

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslarin dediği gibi aracinizi satın jettaya binin. parayi da  başka yatırımda kullanın

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abicim yerinde olsam yar saclarin lule lule supocum sana gule gule derdim.

Onun parasiyla sti projesine girisirdim :D

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olur ya kendi aracınızı kullanırken kaza yaptığınızı düşünün. Şirket bunu karşılayacak mı? Karşılasa dahi satarken aracın değeri düşük olacak. Mantıklısı kendi aracınızı satıp şirket aracını kullanmanız olacaktır.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin durumunuzda şirket aracını kullanmak daha mantıklı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence gerekli cevap yeterli oranda yazılmış tekrar olmasın. eşiniz ve çocuklarınız ne diyor esas onlarla konuşun. ben misal superbi satalım eski aracımızla devam edelim desem evde büyük itiraz olurdu...

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;555775
Selamlar

Kasım ayında superb mialdım. 1.4 tsi Prestige + sunroof + acc gibi birkaç opsiyon var.

Şirket araç vermeye karar verdi. Araç jetta tsi comfortline.

Aracı satıp jettaya binebilirim lakin iki araç arasında dağlar kadar fark var.

Anlıyacağınız araç almaz isem aylık 1000tl civarında bir mali yardım olacak.

Aklım arabayı sat 110a al arabayı bin diyor. Ama kalbim ne işin var comfortline ile bin superbe diyor.

Siz ne dersiniz?

Jetta küçük bir araç değil, Comfortline da temel ihtiyaçlarınızı görür. Ben sizin yerinizde olsam aracı satar, o paraya ufak da olsa bir ev alırdım, isterse 1+0 olsun. 3- 4 sene sonra satar, Superb'in kralına binerdim :)
Bu arada aracınız da güzelmiş, satarsanız talip olma ihtimalim var.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;555955
Jetta küçük bir araç değil, Comfortline da temel ihtiyaçlarınızı görür. Ben sizin yerinizde olsam aracı satar, o paraya ufak da olsa bir ev alırdım, isterse 1+0 olsun. 3- 4 sene sonra satar, Superb'in kralına binerdim :)

Bu arada aracınız da güzelmiş, satarsanız talip olma ihtimalim var.

Satılığa çıktığında ilk buraya yazarım. Sonuçta birbirimizi tanımasakta o kadar mesajlaştık.

Alıntı yapılan: özdil;555942
bence gerekli cevap yeterli oranda yazılmış tekrar olmasın. eşiniz ve çocuklarınız ne diyor esas onlarla konuşun. ben misal superbi satalım eski aracımızla devam edelim desem evde büyük itiraz olurdu...

Eşim genişlikten dolayı kalsın diyor ama finans konularını bana bırakır.

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende arkadaşlara katılıyorum, aracımdan memnunum ama yılda en az iki bakım, lastik vergi vs. can sıkıcı olabiliyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o paralara ufak bir ev almak da mantıklı. ya da az üstüne borçlanıp alsanız da olur. kredi taksitini kiraya denk getirebileceğiniz bir miktar farkla da olur. misal eski aracımla devam ediyor olsam, superbden dönen para ile ev alırım ben. bizim buralarda kendini çok sıkmadan ev alabilirim çünkü.