škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Faturanın açıklamasını yapabilecek varmı

Style · 32 · 6611

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hepinize sevgiler saygılar;
   Konunun uzmanları olarak bir sorum olucak şu anda ismini vermek istemediğim bir bayiden 1.6 TDI STYLE paket ötv muafiyetli araç satın aldım
Aracın vergisiz net fiyatı 56.936
Ekstra donanım olarak adaptif hız sabitleyici ve elektrikli bagaj kapağı var bunlarında vergisiz fiyatı 1870 sorun bundan sonra başlıyor ben bu araç için 65.000 ödedim ama fatura 60.866 burada bayi Nasıl bi fatura kesmiş açıklaması ne olabilir

Aracın net fiyatı 56.936
Extra donanım     1870
                     ..............
                        58.806
Proforma Faturada ise şöyle

Aracın extra donanımlı net fiyatı 54.874.12
İskonto.                                      3.292.44
                                               .................
Vergiler hariç net satış fiyatı.      51.581.73
KDV.                                           9.284.71
                                              ..................
                                               60.846.44  

Orjinal faturada ise

Araç bedeli          54.874.17
Takas destek          1.168.00
%4 özel destek       2.194.97

İndirimlerin toplamı   3.362.97
KDV matrahı.          51.511.20    
KDV.                         9.272.02
Fatura toplamı.        60.783.22

Benim ödediğim rakam 65.000 bunu Nasıl yorumlarsınız

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal faturadaki rakamlar birbiri uyumlu. Ancak siz neden 5 bin fazla verdiniz onu bilmiyorum. Fazla verdiginiz tutarin bi belgesi olmali.

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tlf fiyat konusunu görüştük anlaştık ama araç tesliminde bu fatura verildi neden diye sorduğumda döviz kuruyla ilgili denildi bende bu kadar etkilemez hem benim ödediğim rakamla döviz kurunun ne ilgisi var diyince mantıklı cevap alamadım.ben şöyle düşündüm skoda 2.000 TL donanım avantajı veriyordu ayrıca sadık müşteri indirimi de vardı bunun üzerindede bayi %4 indirim yapmış bunuda faturada göstermişler ama burda bana yapılmış gibi gösterilen fakat yansıtılmayan bi indirim söz konusu sadık müşteri indirimi bana yanaşılmamış olabilirmi

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman ya vergi kaciriyorlar
Ya genel merkezden kar kaciriyorlar
Ya sag gosterip sol vuruyorlar

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fatura ve ödediğimiz miktar birbirini tutmuyorsa mutlaka yetkililerle görüşün. Ödemeyi eft yada havale yaptinizsa belgelerle her türlü işlemi yapabilirsiniz, mahkeme sureci de buna dahil. Bunu bayiye söyleyin. Bayinin açıklaması ne yönde çok merak ediyorum. Bir de hangi bayii. Yüce otoyla da bir an önce görüşün.

Çevrimdışı mehmetkus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olaun aracınız peoformaya bakmayın çok önemli değil onu yanlış doldurabiliyorlar önemli olan asıl size verilen faturadır onda bi yanlışlık yoksa size bayinin bıraktığı fiyat aynı ise problem yok ama asıl faturada sorun var gibi duruyo tüketici hakem heyetine ve yüce otoya başvurun
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2016, 02:04:22 Gönderen: mehmetkus »

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir çok kez sıfır araç aldım hiçbirinde de fatura, ödediğim miktarla aynı değildi.(fatura badeli hep 3-5 bin aşağı olmuştur)Mesela bazı vergileri bayi sizin adınıza yatırıyor ve onların ödendi belgesini veya makbuzunu size ayrıca veriyor. Bu durum hangi marka olursa olsun değişmiyor. Tecrübeyle sabit rahat olun bence bir yanlışlık yok yani:) ancak yine de daha teknik olarak bu durumu açıklayabilecek vardır mutlaka. Ya da benim üzerimden renault, opel, wv, toyata ve skoda birçok kez devleti dolandırdı:)

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Plaka masrafları var, yaptırdıysanız sigorta var, yıllık MTV'den tamamıyla muaf değilseniz o vardır. Ama 5.000 TL fark çok.

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;553217
Plaka masrafları var, yaptırdıysanız sigorta var, yıllık MTV'den tamamıyla muaf değilseniz o vardır. Ama 5.000 TL fark çok.

Sigorta tescil işlemleri vb bütün herşeyi ben cebimden yaptırdım farklı il  olduğu için onlar sadece fatura kesip ötv muaf belgesi gibi evrakları tamamlayıp bana gönderdiler üstelik kargo ücretinide ben ödedim

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;553175
Fatura ve ödediğimiz miktar birbirini tutmuyorsa mutlaka yetkililerle görüşün. Ödemeyi eft yada havale yaptinizsa belgelerle her türlü işlemi yapabilirsiniz, mahkeme sureci de buna dahil. Bunu bayiye söyleyin. Bayinin açıklaması ne yönde çok merak ediyorum. Bir de hangi bayii. Yüce otoyla da bir an önce görüşün.

Ödemeler eft kredi kartı şeklinde yapıldı kredi kartıyla ödenen kısmın kişi misyonunu ayrıca ödedim

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;553233
Kişi misyonu? komisyon mu? ne kadar komisyon alındı.

Pardon kredi kartı komisyonu 50.000 için 500 TL

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de sıfır araç aldim 73bine. 72bin fatura kesildi. Kalan 475 vergi 230 tescil islemleri, 270 de bu islemleri yapmak için aldıkları komisyondu. Şimdiki aklım olsa vergiyi kendimin ödeyeceğini söyler, tescil ve plaka işlemlerini de  kendim takip ederdim. 1 kuruş bile fazladan kazandırmaya gerek yok.

Siz bence sureci ciddi şekilde takip edin. 5bin büyük bir fark. Ne için alınıyor ve neden fatura edilmiyor. Her turlu hakkınızı arayın.

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bayi mantıklı bi açıklama yapamadı bende bu konudan baya bi rahatsız oldum yasal bir olarak ne yapmamı önerirsiniz elimde ödemelere dair her türlü belge var