škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bu audi de yanlış donanım....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu araç da yanlış donanım bilgisi var mı sizce.Adaptif fardan bahsediyor bu far direksiyona entegre olan yani direksiyonu çevirin o tarafa dönen farlar değil mi?birde 8 ileri vites diyor bu 8 ileri ne zaman çıktı?bazı donanımlar var çok önemli bazı donanımlar olması gereken.aynen octi col.olduğu gibi,tpm,ebd, gibi donanımlar da yok ayrıca yada koymamışlar da olabilir mi?yani bu kadar bi araçda bu donanımların olmaması da garip.ama audi gerçekden sırf karizma duruyor.
COMING HOME SİSTEMİ
LEAVING HOME SİSTEMİ
bu coming home anladım da leaving home nedir?ben çok cahil mi kalmışım acaba?
http://www.sahibinden.com/ozel_siparis_a4_ic_dis_s_line_paket-64WQQaXQQ15200224WQQpXQQdisplayitem
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Coming Home & Leaving Homae

Eve geliş eve gidiş diye geçiyor yani ; Aracına gider iken uzaktan anahtara basıyorsun ve araç farları yakıyor etrafı aydınlatyor seni karşılıyor aynı şey geceleyin aracın motoru kapatıp eve gitmek için seni uğurluyor bunlar Aracın ekranından ayarlanıyor saniye olarak bende 30 saniye olarak ayarlı ve çok işe yarıyor umarım anlatabilmişimdir:ok:
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2009, 22:27:16 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ADPTIVE FAR ( HAREKETLİ FARLAR ) Direksiyon yönüne göre dönen farlar

S TRONIC 8 İLERİ MULTITRONIC ŞANZUMAN     bende bir arkadaş dan duymuştum ama hiç araştırma gereği duymadım gerçekten 8 ileri olabilir

Araçta büyük ihtimal EDB vardır ancak aracın ilanını veren kişi işaretlememiş de olabilir

EBD :

''Electronic Brake Distributor''ün kısaltması olan ''EBD'' sistemi, fren yapılması halinde gücün ön ve arkadaki akslara dengeli şekilde dağılmasını ve böylece güvenli fren yapılmasına yardımcı oluyor.

Bence Audi A4 de olması lazım bu özellik

EDIT:Yazılar neden büyük oldu anlamadım bir türlü küçültemedim
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2009, 22:35:33 Gönderen: srcn09 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler arkadaşalr.coming home benim araçda da var.bu araca dönerken farların yanma işi proğramla yapılabilir mi acaba?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence 8 ileri olamaz 8 ileri çıksaydı vw tanıtımını yapardı ve 1.8 t sırf audide yok seat vw skoda kullanıyo bu motoru bunlarda 6 ileri audide 8 ileri olmaz.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
amcamın audisinden biliyorum, multıtronıc, manuele çekınce ekrana 1 2 3 4 5 6 7 diye sıralıyor :D

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;37587
teşekkürler arkadaşalr.coming home benim araçda da var.bu araca dönerken farların yanma işi proğramla yapılabilir mi acaba?

Yapabilirsin ancak çok zor sanırım far sisteminin komple değişmesi gerekiyor birde 4M kablo gerekiyor bir ara bende passata düşünmüştüm ama gereksiz onun yerine ;

Skodalar da oluyormu bilmiyorum Vag.Com cihazı ile (eğer sis farı varsa) Direksiyon yönüne göre sis farının yanmasını sağlayabilirsiniz VW de oluyorsa Skoda da olması lazım diye düşünüyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;37591
Yapabilirsin ancak çok zor sanırım far sisteminin komple değişmesi gerekiyor birde 4M kablo gerekiyor bir ara bende passata düşünmüştüm ama gereksiz onun yerine ;

Skodalar da oluyormu bilmiyorum Vag.Com cihazı ile (eğer sis farı varsa) Direksiyon yönüne göre sis farının yanmasını sağlayabilirsiniz VW de oluyorsa Skoda da olması lazım diye düşünüyorum
sanırım yanlış anlattımm ben evden aracın yanına geceleyin giderken demiştim.u kumandayla basıp farların yanmasını sağlamak.ayrıca sis farlarını direksiyone entegre işi passatta oldumuydu ve nasıl yaptınız kim yaptı ve verimli oldumu?
not;ayrıca bir ilan daha buldum demek ki var 8 vites.
http://www.sahibinden.com/2010_a4_s_line_s_tronic_8_ileri_-75WQQaXQQ15916677WQQpXQQdisplayitem
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2009, 23:38:12 Gönderen: fenomen »

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;37589
amcamın audisinden biliyorum, multıtronıc, manuele çekınce ekrana 1 2 3 4 5 6 7 diye sıralıyor :D

Kamyon gibi :kiki: :kus1:

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;37601
sanırım yanlış anlattımm ben evden aracın yanına geceleyin giderken demiştim.u kumandayla basıp farların yanmasını sağlamak.ayrıca sis farlarını direksiyone entegre işi passatta oldumuydu ve nasıl yaptınız kim yaptı ve verimli oldumu?
not;ayrıca bir ilan daha buldum demek ki var 8 vites.
http://www.sahibinden.com/2010_a4_s_line_s_tronic_8_ileri_-75WQQaXQQ15916677WQQpXQQdisplayitem

Koyu olarak belirttiğim yer zaten coming & Leaving Home özelliğinde var :ok:

Vag.Com ile aracın beynine kodluyoruz ve direkyin hangi yöne dönüyorsa o sis farı yanıyor veya hangi sinyalı verdiyseniz o sis farı yanıyor.Etrafımda yapmış olan yok çünkü bunu yapmak için passatların 2008 ve üstü model olması gerekiyormuş biz yaptırcaz Ender Elektroniğe ancak vakit olmadığından bir türlü gidemedik internette araştırmalarım sonucu hiç olmamasından iyidir:ok: Bence Yapılması lazım

Ama Bi-xenonlardaki farın için den çıkan ekstra bir ampulu yapmanız için komple far sistemini değiştirmek gerekiyor + Kod lamak gerekiyor

Çevrimdışı MuratU

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.muratunal.net
Honda Jazz'larda 7 ileri vites mevcut. Şu direksiyondan vites değiştirme zımbırtısı :)
Ne güzeldir; Hem emeğe saygı duyan hemde takdir eden kişi.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zaten şimdi audi,octi,süperb,insigna,honda gibi model ve markalarda 7 vites mevcut,8.vites tartışma konusu olan ama var olduğunu araştırmalar sonucu buldum.Haliyle 5 nirdeeeeeeeeeeee 8 nerdee.epey gerilerde kalmışız.ama sağlıklımıdır değilmidir bu konuya Hakan cevap versin zaten beygir ve tork bağlantı oranını iyi hesap ediyor buna bi çözüm bulur.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;38684
Koyu olarak belirttiğim yer zaten coming & Leaving Home özelliğinde var :ok:

Vag.Com ile aracın beynine kodluyoruz ve direkyin hangi yöne dönüyorsa o sis farı yanıyor veya hangi sinyalı verdiyseniz o sis farı yanıyor.Etrafımda yapmış olan yok çünkü bunu yapmak için passatların 2008 ve üstü model olması gerekiyormuş biz yaptırcaz Ender Elektroniğe ancak vakit olmadığından bir türlü gidemedik internette araştırmalarım sonucu hiç olmamasından iyidir:ok: Bence Yapılması lazım

Ama Bi-xenonlardaki farın için den çıkan ekstra bir ampulu yapmanız için komple far sistemini değiştirmek gerekiyor + Kod lamak gerekiyor
Sercan mevzu anlaşılmıştır galiba olmıcak 2008 model passat da olabiliyorsa octide(2003)zaten olmıcak demektir zorlamamak lazımdır.:adm:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;38856
zaten şimdi audi,octi,süperb,insigna,honda gibi model ve markalarda 7 vites mevcut,8.vites tartışma konusu olan ama var olduğunu araştırmalar sonucu buldum.Haliyle 5 nirdeeeeeeeeeeee 8 nerdee.epey gerilerde kalmışız.ama sağlıklımıdır değilmidir bu konuya Hakan cevap versin zaten beygir ve tork bağlantı oranını iyi hesap ediyor buna bi çözüm bulur.

hocam, mühendisi bendende iyi hesaplıyor emin ol, tabi ki sağlıklı.

sen-ben 5 ileriyiz, adam 7 ileri ya, mesela adam senin benim 5 imizin üzerine eklemiyor bu 6 ve 7 yi. hepsinden biraz daha kısaltıp yapıyor, mesela senin 5. vitesin ne onun 4 ü, nede 5 i.... (atıyom tabi) yanı oranlarda öyle bir doluluk sapğlıyorki, ben 4 te 3000 rpm de 5 e çakıyom araba hop 2200 devirde, mecbur ekonomik olsun diye uzun tutmuş 5 oranını.

ama onlarda öyle değil, tek diferansiyel oranına bağlıyız biz, onlarda 3 diferansiyel var ve vitesine, yol durumuna (bayılma, ekonomi yapma, yüksek ivmeli kullanma yada son sürati yüksek tutma gibi....) göre daha geniş bi seçenek sunuyor.

yani senin diferansiyel belli, dişli oranın belli, motor devrine göre gideceğin hız belli, ama DSG de ne bilim yada Multitronic'de, bizdeki oranlar arası uçurumlar o kadar kısılmış, o kadar yok edilmiş ki ve bunun üzerine birde saniyenin bilmem kaçta kaçında değişme şeysi eklenmiş, sen araba vites atladımı anlayamıyorsun yola bakarken.

açıp söksem bi multitronic şanzıman kutusunu yada DSG yi, evde 1 ay :adm::adm::adm: incelesem anca muktedir olurum neyin nası işleyip nası çalıştığına. bunlar öle şanzımanlar.

düz 5 ileriyi ne var bende biliyom, bisiklet şanzımanı bile (bildiğin 18-21 vites bisiklet yau) bizim şanzımanlardan daha gelişmiş, en azından 3 yada 4 vitesin ve 6 diferansiyelin var en az :lol: :lol: :lol:

birde sadece dümdüz otomatikleri var, onlarda heç bi poh yok, sadece elle yaptığın işi kendi yapıyor, dişlileri sabit, işte konvertör ne kadar pay bırakırsa esneme ordan oluyor (bizim debriyaj olayı) düz 5 ileriyi tercih ederim, bu tip PRND olan düm-düz otomatikler performans çalmak ve sol bacağı yatırmaktan başka bi işe yaramaz, yakıtıda artırır.

adı üstünde DSG şanzıman-Multitronic şanzıman..., bizim ki ne? düz 5 ileri.... bizim çapa motorlarının şanzımanlarını sökerim arada motorunun toprağını temizlemek için, düz 5 ileri arabadaki onun aynı mantık...
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2009, 12:59:03 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG şanzımanda 1.4 TSI de araba 70 km hızda 7. vitese atıyo 7. viteste 2000 devirde 100 km hızda giyo tsı motor(hangi versiyonu olduğu aklımda değil)ve her ne olursa olsun hız yapmak için s ye attığında 6 ve 7 vitesi iptal ediyo onun için dert etmeye gerek yok vites sayısını.