škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 fabia 1.4 85 servis.buji.hava filtre

GNC75 · 10 · 5150

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabamın servis kitapcığında buji ve hava filtresinin 60 binde değiştirilmesi gerektiği yazıyor. 60 bin km. çok uzun bir süre değilmi.. teşekkür ayrıca fabia 1.4 kullananların yakıt tüketimini merak ediyorum benim fabia 7 bin km. de ortalama tüketim 6.3 litre( yol bilgisayar verisi) hava sıcaksa bazen 6.2-6.1 lt gösteriyor.    çok nadirde olsa fabrika verisi 5.9 lt gördüm. saygılar

06lkn66

• Ziyaretçi
tam emin değilim ama  bujiler için 30 bin diye biliyorum ben yanlışta biliyo olabilirim yanlız hava filtresi için çok uçuk bi değer sonuçta arabanın ciğeri görevini görüyo ben aklıma geldikçe sanayiye yolum düştükçe değiştiriyorum genelde 5 bini görmez hava ve polen filtrelerim bide köye giderken mutlaka yanıma bi takım yedek alıyorum işimiz bitip ankaraya döneceğimiz gün yenilerini takıyorum

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"60 binde bir" değildir o :) 60 bin bakımını okumuşsunuz muhtemelen:) 60 bine ne buji dayanır ne hava filtresi :) tüm filtreler maksimum 10-15 binde bir değiştirilmeli (erken değişim daha da sağlıklı olur tabi), bujiler ise en fazla 30 binde bir.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
seat ın resmi sitesine girince ibiza 1.4 16v 85 hp. seçiyorsun bakım bölümünde buji değişimi 90 bin km yazıyor..(vw seat yada skoda hepsinin motorları birebir aynı) hava filtresi için 30 bin km yazıyor. lütfen sizde arabalarınızın servis kitapcıklarını dikkatlice inceleyin . ayrıca skoda tr com da otomobillerin ve yedek parçaların ileri teknollijiyle üretildiğini ve octavyanın buji ömrünün 90 bin km olduğu yazıyor.nissan kaşkai dede platin buji kullanılır ve ömrü 75 bin km dir. saygılar

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: gnc fby 1.4 2011;296525
seat ın resmi sitesine girince ibiza 1.4 16v 85 hp. seçiyorsun bakım bölümünde buji değişimi 90 bin km yazıyor..(vw seat yada skoda hepsinin motorları birebir aynı) hava filtresi için 30 bin km yazıyor. lütfen sizde arabalarınızın servis kitapcıklarını dikkatlice inceleyin . ayrıca skoda tr com da otomobillerin ve yedek parçaların ileri teknollijiyle üretildiğini ve octavyanın buji ömrünün 90 bin km olduğu yazıyor.nissan kaşkai dede platin buji kullanılır ve ömrü 75 bin km dir. saygılar

En güzeli şudur, 30 binde ustam açar bakar bujiye, gerekeni söyler, görmek en güzelidir ;)

30 binde tertemiz çıkan da var, kurumlu, yanmış, eğrilmiş, çatlak olanı da. Zira aldığın yakıttan tut, kullanım tarzına kadar çok şey etkiler buji durumunu ;)

Ezbere iş yapana güvenmem  :)

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
seat ibizada 90 bin km ömürlü buji kullanılmışsa fabia da 60 bin km ömürlü buji kullanılmış olabilir. teknoloji ve otomotiv dünyası hergün hızla gelişiyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;296527
...Ezbere iş yapana güvenmem  :)
:eyv.::syg::blg::dede::syg2:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gnc fby 1.4 2011;296531
seat ibizada 90 bin km ömürlü buji kullanılmışsa fabia da 60 bin km ömürlü buji kullanılmış olabilir. teknoloji ve otomotiv dünyası hergün hızla gelişiyor.

Sizin fabia'nın plakası nedir? Veya hangi ilçedesiniz? Yollarda zaten pek fazla fabia yok..Belki bildiğimiz bir fabiştir..:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;296565
Sizin fabia'nın plakası nedir? Veya hangi ilçedesiniz? Yollarda zaten pek fazla fabia yok..Belki bildiğimiz bir fabiştir..:)

ben 2 ay önce bursaya istanbuldan taşındım.plakam 34. osmangazi demirtaş da oturuyorum

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
buji değiştirmeyi düşünüyorum.. NGK nın iridyum ve Platinyum gibi modelleri var.. bunlardan hangisi öneriliyor... birde buji kablo değişimi de yapmalı mıyız.. araç 60 bin de..