škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni octavia yarı açık cam sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sorun cam mekanizmasının tekli olusundan olabilir mi? yani Fabia I aracımda cam sag ve solda olmak üzere iki takozun üstüne oturuyordu, bunlarda belki tek takoz üstüne oturuyordur,

Çevrimdışı cretan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;439940
Cevaplar için teşekkürler. Jetta almadığıma asla pişman olmam. Sadece kullanan arkadaşların yorumlarını merak ettim. O kara para verince tedirgin oluyor insan. Ancak sanırım cevap verenlerin hiç birisi yeni octavia kullanıcısı değil, yanılıyor muyum?

ben kullanıyorum 3 ay oldu...
1.6 tdi dsg aldım. memnunum araçtan. yakıt tüketimi,konforu ki en çok da genişliği beni memnun ediyor...
ayrıca forumları incelediğinde toyota için yazılan kronik yağ eksiltme sorunu, eski nesil dsg şanzımalı vw ler için yazılanlar, honda vtec motoru için yazılanlar vb onlarca markanın değişik modellerinin ciddi sorunları var... ancak yine de satılıyorlar. her araç sorunlu olacak diye  birşey yok... en önemlisi de araç zevk işidir. beğenirsen, keyifle bineceğini düşünürsen alırsın.
büyük paralar veriyoruz araba için bence soru işareti varsa kafanda hiç bulaşma...

bir de kimsenin skodayı savunduğu yok... hatta çok da hazzetmediğim bir markaydı ta ki a5 kasayı ve süperbi görene kadar. şimdi kullanıyorum 5 sene sonra başka marka alırım. marka fanatikliği bana çok mantıklı gelmiyor... diğer marka araçlarda da benzer sesler var ben kendim kullandığım araçlardan biliyorum. süperb yapmıyormuş onu ilk defa duydum ki ben de süperbin iyi bir araç olduğunu düşünüyorum...
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2013, 18:52:47 Gönderen: cretan »

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben skodayı savunduğunuzu söylemedim. Sadece hevesle beklediğim ve 70 bin lira para bayılacağım bir araçta böyle basit hatalar olması canmı sıktı. Kör nokta sorunundan bahsedilmiş, böyle hayati bir hata nasıl yapılır çözemiyorum. Bir de bozuk yollarda arkadan tıkırtı sesleri gelindiğinden bahsedilmiş. Hatta bu forumda bir arkadaş başlık da açmış bu konuyla ilgili.

Bilmiyorum 25 bin lira kapora verdim, kapora da sorun çıkarmazlarsa belki iptal ederim. Sonuçta 70 bin lira vereceğiz, az para değil.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2012 octavia var. Bir arkadaşım 2013 aldı. Benim de ilk dikkatimi çeken yan aynalar oldu. Ama sorun çıkaracak kadar bir fark hissedemedim. 3-4 cm küçülmüş aynalar. Bence iyi ayarlandığı zaman çok problem olmaz. Ayrıca vw grubunda bir çok araba ve modelde yan ayna konusu çok daha ciddi bir sorun. Hele de boralarda.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yan aynalar maalesef sorunlu. Koca araçlar birden bire yok oluyor o derece

Çevrimdışı brsbilgin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;440010
Ben skodayı savunduğunuzu söylemedim. Sadece hevesle beklediğim ve 70 bin lira para bayılacağım bir araçta böyle basit hatalar olması canmı sıktı. Kör nokta sorunundan bahsedilmiş, böyle hayati bir hata nasıl yapılır çözemiyorum. Bir de bozuk yollarda arkadan tıkırtı sesleri gelindiğinden bahsedilmiş. Hatta bu forumda bir arkadaş başlık da açmış bu konuyla ilgili.

Bilmiyorum 25 bin lira kapora verdim, kapora da sorun çıkarmazlarsa belki iptal ederim. Sonuçta 70 bin lira vereceğiz, az para değil.

70bin tl veriyorsunuz ve deneme sürüşü yapmıyor musunuz? Mesela ben bugün skoda bayisini gittim ve deneme sürüşü yaptım. Bende A5 kasa vardı ve onun aynaları çok büyüktü (geri geri memlekete kadar bile giderim :++:) . Onunla kıyaslarsan evet kötü. Bende şirket aracı olarak yeni kasa focus var. Focus ile kıyaslarsam A7 nin aynası daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brsbilgin;448644
70bin tl veriyorsunuz ve deneme sürüşü yapmıyor musunuz? Mesela ben bugün skoda bayisini gittim ve deneme sürüşü yaptım. Bende A5 kasa vardı ve onun aynaları çok büyüktü (geri geri memlekete kadar bile giderim :++:) . Onunla kıyaslarsan evet kötü. Bende şirket aracı olarak yeni kasa focus var. Focus ile kıyaslarsam A7 nin aynası daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Sıkışık bir durumdaydık, yeni bebek geldi o sıralarda. Bu işi abime havale etmiştim.

Aracımı ağustos 15 ten beri kullanıyorum, gayet memnunum. Evet aynalar biraz daha büyük olabilirmiş ama o kadar da sorun yaratmıyor.

Çevrimdışı brsbilgin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;448815
Sıkışık bir durumdaydık, yeni bebek geldi o sıralarda. Bu işi abime havale etmiştim.

Aracımı ağustos 15 ten beri kullanıyorum, gayet memnunum. Evet aynalar biraz daha büyük olabilirmiş ama o kadar da sorun yaratmıyor.

Allah analı babalı büyütsün.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;439858
Donanımhaber forumda 4-5 tane yeni octavia kullanıcısı cam yarı açıkken kapı kapatıldığında sanki cam kırılacak gibi ses çıktığından bahsediyor. Aracım henüz gelmedi ve bu beni rahatsız etti. Sizlerde durum nasıldır?
Benim aracımda aynı. Geçenlerde dikkat ettim işyerimizde ki 4 adet Peugeot 3008 araçlarda da aynı sorun mevcut.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi bu bizim külüstürde de aynı yapacak birşey yok...

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende Octavia kullanıyorum aynen dediğin gibi cam açıkken kapıyı kapatınca sanki cam yerinden çıkacak diye korkuyorum cam oynuyor sanki birde ses geliyor , o yüzden mümkün mertebe cam açıkken kapıyı kapatmıyorum , inerken camları kapatıyorum , ama tahminimce çoğu araçta cam açıkken bu ses çıkar diye düşünüyorum o yüzden fazla kafama takmıyorum.

Çevrimdışı grl1903

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben yeni octavia kullanıcısıyım, öyle abartıldığı kadar bi durum yok, camlar açık konumdayken her araçta aynı sorun vardır BMW mercedes dışında. içiniz rahat olsun octavia bence passat ayarında bi araç.