škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni octavia yarı açık cam sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Donanımhaber forumda 4-5 tane yeni octavia kullanıcısı cam yarı açıkken kapı kapatıldığında sanki cam kırılacak gibi ses çıktığından bahsediyor. Aracım henüz gelmedi ve bu beni rahatsız etti. Sizlerde durum nasıldır?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öyle kırılacakmış gibi değilde kapalı haldekinden tabiki farklı oluyor. neticede asıl destek tarafından yoksun durumdadır cam. alt kenarı oynar bir mekanızmaya tutturulmuş cam yarı açıkken serbest konumdadır. ama tam kapalı iken tüm kenarlardan destekli olduğundan etkilenmez. bide bizim insanımız doğan şahin reno kapısına yıllardır alışkın olduğundan yeni araç kapılarınıda tüm gücüyle ittirdiğinden bu durum ortaya çıkıyor. ama merak etmeyin kırılmaz.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla hocam daha araç gelmeden aracın kronik sorunları konuşulmaya başlanınca tedirgin oldum. Bu, yan aynalarda kör nokta sorunu ve hafif bozuk yollarda arkadan gelen tıkırtı sesleri.

Şimdilik bu üç sorun konuşuluyor. Siparişimi iptal etmeyi ciddi ciddi düşünmeye başladım...

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olay bizim araçta da mevcut camlar yarın açık durumda kapı kapatıldığında ses yapıyor ama öyle kırılacak gibi falan değil kafaya takılacak bir şey değil.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olay bütün araçlarda aynı değil midir? Camlar açıkken kapıyı kapatmak iyi değildir zaten.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses bildiğim kadarıyla camın kanalda sallanmasıydı. Bizim fabiada dahil olmak üzere bu ses pekçok araçta var. Bunun için kapı açıkken camı kapatalım veya daha yavaş örtelim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam açıkken kapıyı kapatmamak en doğrusu.Benim aracım 2001 model örnek için yazıyorum bu zamana kadar 4-5 kere camım düştü ama kırılmadı ondada arabayı bilmeyen kişiler tarafından oldu.Yukarıda yazıldığı gibi doğan-kartal gibi arabaları kullananlarda alışkınlık olmuş güm diye kapı çekmek bundan dolayıda camın telini tutan plastik parça kırıldı ve cam yuvasına düştü tabiki bunu yapan mühendisler stop takozu koymayıda ihmal etmemmişler.

Kapıyı "çarpmadıktan" sonra herhangi bir sıkıntı olmaz bu tüm araçlar için geçerli bir durum sadece octavia değil..

Çevrimdışı cretan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yanlış anlamayın ama her markada-modelde olan sorunları sanki sadece octavia veya skodanın sorunuymuş gibi anlatmak bence doğru değil. bundan önce kullandığım arac 1.3 astra cdti'di aynı ses onda da vardı... babamın bir önceki aracı seat toledo 1.9 tdi da aynı sesi yapıyordu ki hepsi cam yarım açıkken yapar... aracım 5000 km de ve hatayda kullanmaya başladıktan sonra yolların rezilliğinden aracın kapısından ses gelmeye başladı ki gecen gün başka bir model aracı olan arkadaşım da başka bir yerden gelen çıtırtıdan bahsetti... yani sadece bu model bu markada yok bu sıkıntı... ben sizin yerinizde olsam kafamda soru işareti olacağına vazgeçerim almam aracı o kadar para verip hep bunları düşüneceksiniz.... en iyisi baştan almamak...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi octiyi aldınız pek çok kişi size diyecekki keşke jetta alsaydın. unun camını açıkken kapatırsan aynı sesi ondada duyacaksın. bozuk yola girdin aynı tıkırtılar ondada başlayacak. yani bunun bi adım ötesi yok. arabada ve elektronikte bazı şeyler şans işi. kimisi arabayı alıyor eve bile varamıyor. kimisi alıyor bakım haricinde servise uğramıyor.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için teşekkürler. Jetta almadığıma asla pişman olmam. Sadece kullanan arkadaşların yorumlarını merak ettim. O kara para verince tedirgin oluyor insan. Ancak sanırım cevap verenlerin hiç birisi yeni octavia kullanıcısı değil, yanılıyor muyum?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni OCti kullanıcısı olarak bu konuyu DH da da sanırım konuşmuştuk.

Diğer arkadaşların da belirttiği gibi bu aslında çok büyük bir problem değil, hemen her arabada karşılaşabilinecek bir durum. Aracın içeri ses alması, trimlerden veya başka aksamlardan özellikle yolculuk sırasında gelen sesler sıkıntı olabilir ama bence bu cam mevzu değil.

Benim şu an için gördüğüm ve sorun sayılabilecek 2 nokta var.
1- Radyo çekim problemi
2- Yan aynalardaki kör nokta sorunu

Çevrimdışı capadocia50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar
benım de aynı sorunum var fakat bende artı olarak cam bıraz acıkken seyahat ettıgımde bıraz kotu yolda cam hemen tıkırdamaya baslıyor ve bu ses benı rahatsız edıyor sesı duymamak ıcın camı yarıya kadar acmam lazım sızce bu normal bısey mı servıse goturdum baktılar  sorun halen devam edıyor

Çevrimdışı kkadri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yukarıda birçok arkadaşımın düştüğü bir yanılgı var cam sesi konusunda. Tüm araçlarda cam açıkken kapı kapatılınca ses yapıyormuş diye. Ben bizzat skoda servisine gittim.Bu sonunu anlattım.ustalar o anda orda hazır bulunan 3 tane octavia'ya baktı, evet o çirkin ses var dediler, ama hemen yanında duran 2 tane SuperB'nin camını biraz açıp defalarca açıp kapattılar enn uffak bir ses yok dediler. Servis bile bunu kabullendiyse bize ne oluyor anlayamadım. Sizde Super'B yi deneyin hak vereceksiniz. (Tüm araçlarda var deyip adamların hatasını niye örtpas ediyoruz ki. uzağa gitmeye gerek yok, Yine kendi üretimi olan SuperB' de o sesi yok edebilmişler. Demek ki isteyince oluyor arkadaşlar)

Çevrimdışı capadocia50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar bende o sorun zaten var ama ben sunu soylemek ıstıyorum aracımla gıderken cam yaklasık yarım karıs acıkken cam ufacık bı kotu yolda tutremeye baslıyor ve ses cıkarıyor bu sorun sızlerde de varmı merak edıyorum.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O bizim takadada var. Özellikle 90 ve üstünde, rüzgarlı havalarda çok yapıyor.