škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1,0 TSI DSG 2017 EPC hatası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam sanirim o bir hata degil benim de basima geldi. zaten arac calismiyor konumda ve kontak aciklen epc uyarisi acik kaliyor.

arac otomatik stop ettiginde araci bosa ya da p konumuna aldiysaniz kendiliginden kontagi yari kapatmis gibi davranabiliyor. bende ekranda uyari vermisti "arac calismiyor frene basarak calistirin vs" gibi bir seydi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı emrecants

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eğer araç otomatik stop ettikten sonra siz aracın kapılarını açarsanız araç otomatik olarak tekrar çalışmaz vitesi p ye alarak tekrar çalıştırmanız gerekir bu bir güvenlik önlemidir. deneyin göreceksiniz.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kalitesiz benzinden de olabilir epc hatası benzin aldığınız yeri değiştirin

Çevrimdışı malid1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracıma lpg taktırdığım için garanti dışı kaldı ve aynı problem bendede oldu motor işareti ve epc yanmıştı araç gaz yemedi ve aracı özel servise çektirmiştim araç makinaya bağlandı ve gaz kelebeği arızası göründü. 1700 tl ye gaz kelebrği değişti ve problem giderildi

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hata oldugunu düşünmuyorum. Start stop tekrar çalistirma olaylari bunlar. Benim de birkere araci ilk aldigimda yokuşta basima geldi sinir krizi geciriyordum ama megersem debriyaja basip araci tekrar kendim calistirmam gerekiyormus sonradan anladim hallettim. EPC isi arac calismaz konumdayken ama kontak acikken yanik kalir zaten aorun degildir bu.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hatadan değil arkadaşın dediği gibi frene bastıktan sonra kapıyı açınca araba kendini stop ediyor otomatik olarak tekrar elle çalıştırmak gerekiyor.

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
epc hatasinin pis yakittan dolayi oldugunu ben  tecrube etmis birosi olarak yakita dikkat edin derim. gecmis olsun.

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Arkadaşlardan bazılarının dedği gibi kapıyı açıp kapatınca  bu olay oluşuyor. Şimdilik problem yok.  Arabaya alıştıkça yeni şeyler öğreniyorum.  Herkese İyi bayramlar ve kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Çevrimdışı furkanbdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
En temizi uzun yol yapılmayacaksa start stopu kapatmak.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkanbdr;622863
En temizi uzun yol yapılmayacaksa start stopu kapatmak.

Cok manasız değilmi bu dedigin? Uzun yol yapilacaksa Start stop ne işe yarayacak ki?. Start stop zaten şehir içinde ışiklarda vs işe yariyor, akip giden yolda zaten bi işi yokki. Acaba ben mi anlamadim demek istedigini biraz açarmisin kardeşim?

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eurcan;622777
Merhaba,
Arkadaşlardan bazılarının dedği gibi kapıyı açıp kapatınca  bu olay oluşuyor. Şimdilik problem yok.  Arabaya alıştıkça yeni şeyler öğreniyorum.  Herkese İyi bayramlar ve kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Selam. Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın.
Size ve tüm yeni araç sahiplerine biraz vakit ayırıp kullanım kitabını okumanızı tavsiye ediyorum.
Okursanız aracınızı tanır, özelliklerini bilir ve bu türden stresler yaşamazsınız.
Arkanızdan korna çalan da olmayacağı için başınızı derde sokmazsınız.
Herkese hayırlı bayramlar diliyorum.
Sevgi ve saygılarımla.

Çevrimdışı furkanbdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;622865
Cok manasız değilmi bu dedigin? Uzun yol yapilacaksa Start stop ne işe yarayacak ki?. Start stop zaten şehir içinde ışiklarda vs işe yariyor, akip giden yolda zaten bi işi yokki. Acaba ben mi anlamadim demek istedigini biraz açarmisin kardeşim?

Abi olur olmadık yerde devreye giriyor,en gerekli anda çalışmıyor bazen misal park edeceğim zaman dereye giriyor boşa alıp el freni çekince yeniden çalışıp sonra yine devreye giriyor. Bir seferinde ışıkta devreye girdi geri çalışmadı manuel başlatma gerekli yazdı. Yanındaki bilmeyen adamlarda otomatik araba stop ediyor mu diye soruyor :).Bence yakıt tassarufundan ziyade emisyon için yapmışlar bu özelliği.Ben genelde yola çıkmadan önce kapatıyorum Start-Stopu.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkanbdr;622894
Abi olur olmadık yerde devreye giriyor,en gerekli anda çalışmıyor bazen misal park edeceğim zaman dereye giriyor boşa alıp el freni çekince yeniden çalışıp sonra yine devreye giriyor. Bir seferinde ışıkta devreye girdi geri çalışmadı manuel başlatma gerekli yazdı. Yanındaki bilmeyen adamlarda otomatik araba stop ediyor mu diye soruyor :).Bence yakıt tassarufundan ziyade emisyon için yapmışlar bu özelliği.Ben genelde yola çıkmadan önce kapatıyorum Start-Stopu.

Haa ok ben kisa yol uzun yol olayini anlamamistim ama son dediklerine katiliyorum. Ben arabayi calistirir calistirmaz kapatiyorum start stopu. Eger bir isiga falan geldiysem uzun isiksa direk basiyorum devreye giriyor yoksa sehir icinde İstanbul icin oldukcs sacma bir sistem. Ben de emisyon amaciyla yapildigina inaniyorum calistir kapat cok da tasarruf edecek bir sistem gibi gorunmuyor. Ama 50-60saniyelik isiklarda direk devreye aliyorum ciceak.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;622900
Haa ok ben kisa yol uzun yol olayini anlamamistim ama son dediklerine katiliyorum. Ben arabayi calistirir calistirmaz kapatiyorum start stopu. Eger bir isiga falan geldiysem uzun isiksa direk basiyorum devreye giriyor yoksa sehir icinde İstanbul icin oldukcs sacma bir sistem. Ben de emisyon amaciyla yapildigina inaniyorum calistir kapat cok da tasarruf edecek bir sistem gibi gorunmuyor. Ama 50-60saniyelik isiklarda direk devreye aliyorum ciceak.

Bu konuda yanlız değilmişim :) Ben İstanbul içi trafikte sistemi devreden çıkartıyorum. Uzun ışıklarda devreye alıyorum. Bence aküyü da koruyoruz diye düşünüyorum.