škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araçlarınıza neler yaptınız ve neler yapmak istersiniz.

sudege · 462 · 181162

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı idereli45

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracı 23 ocakta aldım 1.6 tdi dsg comfort modeli aracı teslim almadan kampanyadan seramik kaplama motor ve iç koruma araç altı yalıtım yaptırdım servise kampanyadan 1250 tl. ye. Cam filmi uygulattım dışarda bir arkadaşa güzel oldu cam tavanla uyum gösterdi. Bagaj havuzu alacağım ilk fırsatta ama nereden alacağımı bilmiyorum. Ayrıca şaft tünelinin üzerine döşemeciye cırtlı kaplama yaptırdım.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2018, 00:39:54 Gönderen: idereli45 »

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2017 1.4 tsi active aracımda malum arka kol dayama yok. Bir arkadaşımın eski model mercedes aracında arka koltukta tam ortada seyyar sert yastık tarzı bi şey vardı kol dayama olarak kullanılıyordu ve aracın sanırım orijinal ürünüydü çünkü döşemelerle aynı renk ve aynı malzemedendi. Ben de aracıma böyle bi şey arıyorum acaba bu tarz ürünler var mı bildiğiniz çok aradım ancak bulamadım.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;633329
2017 1.4 tsi active aracımda malum arka kol dayama yok. Bir arkadaşımın eski model mercedes aracında arka koltukta tam ortada seyyar sert yastık tarzı bi şey vardı kol dayama olarak kullanılıyordu ve aracın sanırım orijinal ürünüydü çünkü döşemelerle aynı renk ve aynı malzemedendi. Ben de aracıma böyle bi şey arıyorum acaba bu tarz ürünler var mı bildiğiniz çok aradım ancak bulamadım.

Seni takip ediyorum bulursan paylaşırsan çok sevinirim .)

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;631122
ben sadece amfi ekleyerek çok güzel sonuç aldım superbde. kapı hoparlörlerini hiç ellemedik.

Abi amfiyi nereye taktınız ses sisteminde cızırdama gibi bi sorun oldu mu

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ ön yolcu koltuğunun altına 2 amfiyi de taktık.
 http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=621917&postcount=7

seste herhangi bir sorun yok. çünkü ana amfide ses işlemcisi de var. Gerekli her türlü ayarı usb ile laptopa bağlayıp yaptık.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;633351
Sağ ön yolcu koltuğunun altına 2 amfiyi de taktık.
 http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=621917&postcount=7

seste herhangi bir sorun yok. çünkü ana amfide ses işlemcisi de var. Gerekli her türlü ayarı usb ile laptopa bağlayıp yaptık.

Merhabalar,

Benim arabamda Canton Ses sistemi var. Sistemin amfisi 12 çıkışlı dsp özellikli bir amfi. Ancak standart ayarlarda arka kapılardaki hoparlorlere sade  tiz ve orta ses verecek şekilde sınırlanmış. Hiç bir bas ses gelmiyor.
Arka hoparlörlere de bas sesler gelecek şekilde veya ses sisteminde başka değişiklikler yapmak istesem VCDS kodlaması  bu işi sağlar mı ? Yoksa Canton sistemindeki amfinin ayarları hiçbir şekilde müdahele edilemiyecek halde mi ?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
onu hiç bilmiyorum ama yabancı forumlarda okuduğum kadarı ile orijinal cantonu beğenmeyen çok. benim aracımda normal bolero sistem var. 8 hoparlörü var ön ve arka kapılarda. Önlerde twitter+ 16cm hoparlör var arkalarda ise twitter ve 13cm sanırım. bunları bir amfi ile sürüyoruz ses oldukça güzelleşti. bir de bagaja sol arka saklama gözüne 25cmlik subwoofer koyduk onu da bas amfisi sürüyor. cantonda ön kapılarda 3 er hoparlör var. birer de kapı açma kolu yanında var. woofer mid tiz şeklinde. önde bir merkez var. ama subwooferı ufak çaplı bir cd kadar çapı var 13cm yani. çalabileceği alt frekanslar sınırlı olduğundan "derin" basları çalamaz.
 Ana üniteden her kapıya giden frekanslar ayarlanıp kısılmış durumda. Kapıdaki hoparlöre göre frekanslar süzülmüş yani. Benim başlığıma bir arkadaş yazmıştı. Vag kablo ile kodlama yapıp bu filtreleri kaldırıp saf üzerinde oynanmamış ses alabilirsin diye belirtmişti. O kodlamalar işine yarar mı bilmiyorum. O konuda daha derin araştırmalar yapıp tek tek hoparlörlerdeki filtrelemeli değiştirebiliyor muyuz öğrenmek lazım. Benim tahminim sadece iptal etmek yönünde olacağıdır. O üyeye özel mesaj atıp ondan bilgi isteyebilirsin.
 http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=622025&postcount=11

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;633360
onu hiç bilmiyorum ama yabancı forumlarda okuduğum kadarı ile orijinal cantonu beğenmeyen çok. benim aracımda normal bolero sistem var. 8 hoparlörü var ön ve arka kapılarda. Önlerde twitter+ 16cm hoparlör var arkalarda ise twitter ve 13cm sanırım. bunları bir amfi ile sürüyoruz ses oldukça güzelleşti. bir de bagaja sol arka saklama gözüne 25cmlik subwoofer koyduk onu da bas amfisi sürüyor. cantonda ön kapılarda 3 er hoparlör var. birer de kapı açma kolu yanında var. woofer mid tiz şeklinde. önde bir merkez var. ama subwooferı ufak çaplı bir cd kadar çapı var 13cm yani. çalabileceği alt frekanslar sınırlı olduğundan "derin" basları çalamaz.
 Ana üniteden her kapıya giden frekanslar ayarlanıp kısılmış durumda. Kapıdaki hoparlöre göre frekanslar süzülmüş yani. Benim başlığıma bir arkadaş yazmıştı. Vag kablo ile kodlama yapıp bu filtreleri kaldırıp saf üzerinde oynanmamış ses alabilirsin diye belirtmişti. O kodlamalar işine yarar mı bilmiyorum. O konuda daha derin araştırmalar yapıp tek tek hoparlörlerdeki filtrelemeli değiştirebiliyor muyuz öğrenmek lazım. Benim tahminim sadece iptal etmek yönünde olacağıdır. O üyeye özel mesaj atıp ondan bilgi isteyebilirsin.
 http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=622025&postcount=11

Evet bende zaten Canton'un subwoofer'ından memnun kalmadığım için onu iptal edip daha önce arabamdaki kullandığım Focal'in 25 cm'lik subwoofer'ı sisteme dahil ettim.
Bahsettiğiniz üyeye bir sorayım. Olmazsa kodlama yaptığım yere bir baktırayım..
Teşekkürler

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu detaylı iç temizlik yaptım. Koltuklar dahil güzelce sildim, süpürdüm.
Vites çevresinde yer alan piano black alanlardaki çiziklere çok fazla uğraşmadan çizik giderme yaptım. Daha önce kalıbını çıkardığım bu alanlara tablet ekranı için aldığım ekran koruyucudan keserek yapıştırdım. Mükemmel olmadı, bazı alanlarda kabarcıklar var. Daha sonra yenilerim. Ama en azından bundan sonraki çizikleri engellerim diye de düşünüyorum.
Fotoğraf çektim ama kapalı garajda ışık yetersizdi, belli olmadı. Eklemiyorum.
Belki fikir olur diye paylaşmak istedim.

Selamlar.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=280]wertasd[/MENTION]

Hocam çizikleri nasıl gideriyorsunuz ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;633490
[MENTION=280]wertasd[/MENTION]

Hocam çizikleri nasıl gideriyorsunuz ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Normal çizik gidericilerle. Bende menzerna 2500 vardı, onu küçük sert bir polisaj süngeri ile uyguladım. Dediğim gibi çok uğraşmadım, amacım sıfır çizik değildi. Ama epey işe yaradı.
Bir sonraki işlemde menzerna 400 uygulayabilirim sanırım.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dün aracımın kapı yanlarına krom kapı çıtası montajını yaptım. 3 parça krom egzoz ve bagaj altı çıtadan sonra kapılar da eklenince bütünlük olduğunu düşünüyorum. Araç şu an kirli olduğu ve yakın zamanda yağmur beklendiği için fotoğraf eklemedim. En kısa sürede aracımı yıkayıp görselleri paylaşacağım :) Ürünü tavsiye ederim. Ankara'da ikamet edenler için hem ürünü alıp hem montajı yaptırabilecekleri yer de önerebilirim.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2018, 14:59:42 Gönderen: fairfight »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Yeni monte etmiş olduğum kapı altı krom çıta ile, daha önceden montajlarını yapmış olduğum krom egzoz ve bagaj altı çıtanın görüntüleri böyle. Özellikle krom cam çıtasıyla beraber hepsinin uyum içinde olduğunu düşünüyorum. Sizler de yorum yapabilirsiniz. Kazasız, keyifli sürüşler herkese.