škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpers;639941
merhabalar,

1.4 style Manuel aracının yakında ilk 2 yıl garantisi bitiyor.

doğuştan aradılar garanti uzatmak istermisiniz diye. 1400 gibi bir fiyata söylediler 1 sene için. 2 sene 3400, 3 sene 7000 kusur.

zaten istesem de 1 sene yaptırabilirim de, gerek var mi? kritik neleri kapsar? ne faydası olur? biraz araştırınca turbo değişimine faydasi olur diye okudum ama o da mesela garantisiz ne kadara patlıyor bilmiyorum.

deneyimi olanlar paylaşabilir mi? zaten herhalukarda servise götürdüm arabayı hep.

bende de 1,6 dizel manuel style var ve bence manuel vites bir araba için garanti uzatımına gerek yok diye düşünüyorum, ama arabam otomatik olsaydı kesin garantiyi uzattırırdım.

Turbo nun durumuna gelince, bu parçanın ömrünün eğer parçada kronik arıza yok ise tamamı ile kullanıcı belirler, bununda en önemli unsuru şehir içinde kullandığınız zaman gideceğiniz yere vardığınızda en az 1 dk rölantide bekletin turbonun gerekli soğuma ve yağlamasını yapsın, aynı şekilde şehir dışı uzun yol yaptığınızda gideceğiniz yere vardığınızda en az 5 dk arabayı rolentide bekletin kontak kapatmadan önce.
 Yağ bakımlarının zamanında yapılmasıda çok önemli çünkü turbo yağ ihtiyacını motora koyduğunuzda yağdan karşılıyor ve bu yağın kullanım km si doldu ise yada yağ eksilmiş ise unutmayın ki motor ile birlikte turboya da zarar veriyorsunuzdur.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok teşekkürler [MENTION=17128]vetapex[/MENTION] [MENTION=16104]DOĞUSER[/MENTION]

Çevrimdışı lordyarkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 2016 active aracimiz var. Cruise control baglatabiliyor muyuz sonradan? Forumda arattim baya ama bi sonuca ulasamadim. Taktiran varsa fiyat hakkinda bilgi verebilir mi acba?

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, bu akiam dikkatsizliğim sonucu park ederken sol stop lambası kırıldı içindeki lambalar çalışmakta sadece dışı kırıldı. Orjinal fiyaatı nedir veya avrupa yakasında önerebileceğiniz yedek parça satan yer var mıdır.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adil kandaz;639626
s. a bu kapılardan gelen gart gurt  fitil seslerini  nasıl çözecez  silikon sprey dısı da kalıcı bir yöntemi olan varmı 5 aylık aracımdan gına geldi artık sunroof  sesinde fiillerin seslerinden bıktım  lütfen yardımcı olun

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
malesef ayni sorunlardayiz.sunroof ta degisti garantiden ama nafile.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar orjinal parça fiyatını öğrendim 1.000 TL ve işin kötü yanı doğru düzgün çıkmada çıkmıyormuş araştırdığım kadarı ile görüştüm bir yer sadece dış çerçeve kırık deyince tamirde edebiliriz dedi başına bu şekilde işlem gelip yaptıran var mıdır.

Çevrimdışı idereli45

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araçta hiç ses yok sunroof bile ses yapmıyor ama torpido açma tuşu boşta gibi hafif lakalarda bile ses çıkarıyor araç 6 aylık servise mi danışalım yapacak küçük bir şey var mıdır?

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;631479
Merhaba,
Kumanda pili ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Ben araştırdığımda pil kodunun CR2025 olduğuna dair bir bilgiye ulaştım, bayağı bir yere de baktım. Ancak pil 2025 değilmiş, onlar Fabia'ların piliymiş, bizim piller (en azından Superb III Kessy kumandaların) CR2032, yani her yerde bulunan hesap makinesi pili. 2025'ler de uyuyor, sıkıntı olmadı, sadece biraz daha ince. Dolayısıyla ömrü daha az olacak. Pili değiştirmek çok kolay, saatçi tornavidası denilen küçük tornavida ile kumandanın yan tarafına hafifçe aralamanız yeterli. Aşağıya videosunu ekliyorum.
Videoda da yeni pil 2025 (beni yanıltan bu video oldu), ancak eski pilin 2032 olduğu görülüyor.
https://www.youtube.com/watch?v=c_CRj_w3gNQ

Bir de yeni pil takıldığında bazı araçlarda kapıların açılmaması gibi bir sorun oluşmuş. Bu durumda aracın kumandasındaki açma kapama tuşuna bir kez basıp, 1 dakika içinde kapıyı anahtarla açmak gerekiyormuş. Bende herhangi bir sıkıntı olmadı. Kapıları kumandadan açıp kapatabildim, aracı çalıştırabilidim.

Ek bilgi. 2025 pil , aracı çok sık kullanmıyor olmama rağmen 6 ay kadar dayandı. Dün tekrar 2032 pil taktım.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bugünlerde yağmur ve dolu yağışı şiddetlendi,araç örtüsü düşünüyorum,tavsiye edilecek marka varmı?

Çevrimdışı YILDIRIM2020

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
active donanıma bi xenon veya xenon far takılırmı ?

Çevrimdışı Omar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam şöyle söyleyeyim, servise sadece farları beyaz yaptırmak istiyorum gibi basit bir soru sordum ama ona bile bir yerlerini yakıyor - adı aklıma gelmedi- dediler ve olumsuz sonuçlandı.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YILDIRIM2020;641636
active donanıma bi xenon veya xenon far takılırmı ?

yapılıyor örneğide youtubede var far tasarım merkezi yapıyor fiyatıda 2500 tl ile 3500 arasında

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
30 binlik bakım için aracı dün özel servise götürdüm,balataları kontrol etti,en az 50 bin yapar hiç eksilmemiş dedi.Buda kaliteyi gösteriyor.Cıtroenin balatalarınıda 25 000 km de değişmişti,heriki aracıda sıfır aldım her ikisinide ben kullanıyorum.Hatta öyleki Cıtroende de bakım aralığı 15 bin de fakat ben 30 bini beklemeden 25 binde özel servise gittim,iyikide gitmişim balatalar bitmiş neredeyse diskleri çizmeye başlayacakmış.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımda sağ ön çamurlukta tam tekerin üst kısmına yakın bölgede yaklaşık 10 cm uzunluğunda parmak genişliğinde bir göçme olmuş (ışıkta net fark ediliyor) nasıl oldu bilgimde yok :/, sizce nerede yaptırmalıyım auto king iyi midir, ne kadar masraf çıkarır. Bu arada herhangi bir boya atma söz konusu değildir.

Çevrimdışı bozkan38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kasko varsa otoking mini onarımdan yapar. Boyasız olmasını özellikle belirtin. düzeldiği kadar düzeltirler.