škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Takas ile satış zararlı mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 2012  fabia optimal aracimi takas ile sifir araba almayi dusunuyorum. Aracim daha 30000 de ve hicbir sorunu yok ve cok temiz. Sizde kaca kadar fiyatta verilebilir?sahibinden de 32 ile 35 arasi yazmislar ama 30 a kadar vermem mantikli olurmu?

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet1221;540875
Arkadaslar 2012  fabia optimal aracimi takas ile sifir araba almayi dusunuyorum. Aracim daha 30000 de ve hicbir sorunu yok ve cok temiz. Sizde kaca kadar fiyatta verilebilir?sahibinden de 32 ile 35 arasi yazmislar ama 30 a kadar vermem mantikli olurmu?

Yetkili satıcının taksada vereceği fiyatın üzerine ortalama % 30 koyarak piyasadaki satış fiyatını bulabilirsiniz..
örneğin..25bin TL verirse X1,30=32,500 TL satış fiyatıdır.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı takasa vererek sıfır araç almayı doğru bulmuyorum; kendiniz satın, emin olun daha karlı çıkarsınız. Bayiiler takasa alacaklara araca ederinde fiyat vermiyorlar, öldürüyorlar.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2008 fiestamı ağustos ayının ortasında sattım. yetkili bayiler en az 2-3 bin TL kar yapıcak şekilde fiyat veriyolar.Yetkili bayiler içinde benim aracıma en yüksek verilen fiyat 18 bin tlydi.15 bin olur oda temizse diyen çok yardımsever! bayi bile çıktı hatta.Ama bn 20 bine sattım arabamı acelem olmasına rağmen.Yani bayiye satmanızı tavsiye etmem.Tabiki 0 alırken zam gelebilir bir an önce satıyim elimdeki arabamı diye hesap kitapda yapıyo insan ancak şuan 2.el piyasasıda yüksek ve arabanızda temiz olduğu için kendiniz ilan verdiğinizde satma zorluğu yaşıycağınızı düşünmüyorum.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir önceki aracima bayi son derece ciddi pazarlik yapmama rağmen 46000 fiyat verdi. Kendim 2 saat icinde 50000 e sattım! Bence araç iyiyse kendiniz satın!
Hayırlısı olsun...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seat, aracıma 24 bin tl vermişti. Birkaç gün sonra 30500 e sattım. Zaten 30 a dünden razı bir dünya müşteri vardı.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız için malum satış sitesindeki gördüğünüz muadil ilanların fiyatından yaklaşık 5000 tl daha aşağı bir fiyat verirler.

Ertesi günde yine malum sitede eski aracınızı takasa verdiğiniz fiyattan 5000 tl daha üstüne ilanını görürsünüz.

Bu yüzden bayiler takas indirimi gibi kampanyalar yapıyorlar ya hani , arabanıza biçtikleri değeri kabul edin diye ...

Takasa vermek zarar etmek mi , kesinlikle öyle. Ama bazı insanlar , ben uğraşamam , yok ilan ver , yok pazarlık yap , arabayı göster vs. gibi düşüncelerle zararı göze alıp bu işi yapıyorlar. Tercih meselesi , para sizin keyif sizin...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
30 a veriyorsanız ben bile alırım...bakın arabanın durumunu bile sormadım..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam yarin bir soracagim bakalim kac verecekler fikir alayim. Aracim da cok temiz ya aslinda hala sıfır gibi diyor herkes kiyamiyorum ama sedan bi arac istiyorum.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
32 dedi servis ben 38'e sattım 2 gün sonra. Hiç bulaşmayın takas işine. Yenisini almaya gittiğimde eskiyi naptın dediler 38'e sattım dedim, iyi satmışsın dediler birde:P

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anladim hocam tesekkur ederim. Bana sahibindende ki fiyatlar şişirme geliyordu biraz ama bilemedim. Ordaki tum araclardan daha temiz ve 30000 de daha. Ordaki fiyatlara bakarsak 35 eder gozukuyor.

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar dediginiz gibi oldu her sey ;)
Bayi 28 bin verdi dun sabah ilana koydum 2 saat sonra biri aradi ve 32 bine verdim.
tavsiyeler icin cok tesekkurler.