škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 tsi fabia epc lambasi başima gelenler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kazim_Tosun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba hepinize,
2 sene hiç arıza çıkarmayan arabam. toplamda 4 defa epc lambası yandığı için sonunda servise götürmek zorunda kaldım.
araca baktılar bilgisayara bağlayarak ama hiç birsorun bulamadılar. tam beni göndereceklerdi ki bide kalibrasyon ayarına bakalım dediler. şasi numarasından bakarak galiba bipul atılması gerekiyo dediler bu epc lambasının büyük ihtimalle bu yüzden yandığını söylediler. bende randevu aldım haftasına götürdüm aracı.
1 gece yattıktan sonra bana tel acıp pul için turboyu kaldırdığımızda turbonun bozuk olduğunu farkettik dediler. ( arabadan anlamam bakmayla anlaşılırmı hiiiç bilmem. ne dendiyse onu yazıyorum.) bu turbonun valfi değişecek dediler.
amaaa turbo masrafı senden dediler fiyat ise 4 milyar küsür 150 veya 250 idi küsürü. tabiki bu fiyat komple turbo fiyatıymış valf tek satılmazmış.
bende çok bu paradedim bana dışardan hallet o zaman sonra getir biz pulu halledelim dediler.
bende götürdüm bıraktım özel servise araçla tam 1 hafta uğraştılar burdaki detaya girmicem. en son dediler ki bizde tüm turboyu değiştircez sadece valfi değiştirdik olmadı.
fiyat 2820 tl.
ok dedim parça geldi araba teslim alındı. haftasına yetkili servisten bi randevu daha alma planıyla ayrıldım ordan.
derken servis aradı beni. müşteri memnuniyeti adına. bende fırsatını bulmuşken kardeş benim işlem tamamlanmadı pul atacaklar atılsın tekrardan ararsınız bende paylaşırım memnuniyetimi dedim. bunlar biz randevu için arayalım dediler.
ve bi tel geldi ne pulu falan derken ustaya sordu telefon açıkken. ustada dediki ordan valf değişecekti ama sen komple turboyu değiştirmişsin dedi. evet dedim sen nerden biliyosun diye sordum. oda bize getirdiler uyumla ilgilisorun yaşanmış biz hallettik dediler. o ara baktım pulu takmışlar dedi.
şimdi arkadaşlar sıkılmadan okuduysanız buraya kadar. sorcaklarım var .
1) aracı bi başka yetkili servisten kendim 2. el olarak aldım. kayıt kuyut herşeyim orda olduğu halde madem fabrika hatası eksik pulu vardı neden bana ulaşmadılar?
2) bu pulu nereye atacağını bi özel servis nerden bilir? ve bunu nasıl haber alır. ve ben demediğim halde nasıl eksikliğini fark ederde kaasına göre pul atar? hemde yetkili servis bedavaya bunu yapıyor zaten neden öğrenme ihtiyacı hissetsin. veya neden bedava dururken millet özele yaptırtsın bunu?( bu arada benden pul atma parası almadı özel servis, hatta pul attığını dahi söylemedi)
3) motordan koku geldi ve baktım dün. bi beyaz duman gibi bişi geliyodu turbonun altından beri normal mi? aynı zamanda yağlanma vardıgibi o kısımlarda.
4) bu konuda yasal bi hakkım var mıdır acaba ? çünkü yetkili servis bu pul atılmadığı için turbo telef olmuştur dedi. bana ulaşması gerekmiyomuydu?
5) bu arabaya binmeye devammı ediyim satıyım mi?
şimdiden sabrınız için teşekkür ederim. sabırsızlıkla yorumlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, beyaz duman normal değil. Turboyla değişimi yaptırdığınız yere gösterin.  Satılmasını gerektirecek bir durum yok..

Çevrimdışı Kazim_Tosun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim. birazdan götürcem hemen yakında bi ustaya. turboyla ilgiliyse haftaya değiştiren ustaya giderim artık. inşallah düzen tutar huylandım iyice arabadan, yine yandımı yanacakmı epc diye :)

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi lar icin servis lerde geri donusum cagrisi vardi wg den gelen ses ve epc yakmasi ile ilgili(overboost fazla basinc hatasi)Aslinda araya pull koyarak bu isi hallediyorlardi siz bosuna masraf yapmissiniz turboyu sifirlayarak.Turbonunuz sifirlandiysa hic korkmadan binin genel itibari ile sorun cikartan motorlar degil

Çevrimdışı Kazim_Tosun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Zamaninda haberim olmadigi icin bu durum turboyu bozmus. Turboyu degistirmeden pulu denediler ama bu sefer motor hic calismamis. O yuzden once degistirelim turboyu sonra tekrardan pulu takalim dediler.

Çevrimdışı Kazim_Tosun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gecen persembe beyaz duman icin goturdum araci. Turbo hatali cikti. Yag kacagi varmis koku ve dumana sebep. Gonderdiler aldiklari yere. Arac yine mahsur kaldi anliyacaginiz. su ana kadar toplamda 10 gundur aracsizim ve hala bekliyorum...

Çevrimdışı Kazim_Tosun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kaldigim yerden devam. Turbo sifirlandi.
1 ay kadar kullanmadan tekrar beyaz duman ve bu sefer ek olarak titreme hizlanirken dusuk devirde. Goturdum once bujiler degisti sonra buji kablolari daha sonra bobunler..
Her bir islemdeb sonraki iki hafta arac iyi sonra yine tutreme ve duman...

Çevrimdışı Kazim_Tosun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eb son gittigimde olmazsa sira püskürtmeye geldi diyolardi galiba.. basina boyle bisi gelen varmidir. İsin sonu nereye varacak.

Çevrimdışı B0R1S

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kazım bey başınıza gelenler için üzüldüm açıkçası geçmiş olsun. Aynı durum benimde başıma geldi EPC lambası yandı kendi kendine söndü bir ara tekrar yandı motoru  kapatıp açtım düzeldi. En sonunda bende sizin gibi servise götürdüm arabayı bir şey çıkmadı dediler aynı sizinki gibi pul attılar bu olaydan sonra arabam 2 yıl hiç sorun çıkarmadı daha sonra tekrar EPC lambası yanmaya başladı kafama çok takıldı ama madem bir şey yok neden böyle oluyor diye servise gittim bir şey bulamadılar arkadaşımın tanıdığı bir ustaya götürdüm turboyu açtık baktık ki turbo manifoltu çatlamış değiştirmek zorunda kalmıştım. Şuanda sorunsuz biniyorum.

Çevrimdışı Kazim_Tosun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sizede geçmiş olsun. Simdiye kadar yapilan şeyler hicbir ise yaramadı. SAMSUN ASALa ggötürdüm meğer sekman kırılmış. Motor rektefeye girdi. Bir sürü parca değişecek. 7 milyar masraf daha çıktı. Her ustaya güvenmemek lazim [emoji1]

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu memlekette hala hakkıyla işini yapabilen bi Turbo ustası göremedim. İşyeri kamyonetimiz mercedes, tam 4 kez farklı yerlerden , ki buna özel servisleride dahil turbo yapıldı. Kaç kez yolda kaldığımızı hatırlamıyorum bile. Hepsi aynı seyi söyleyip farklı seyler mi uyguladılar bilmiorz ama çok para harcadık Sonuc alamadık. En sonunda TIR ların turbolarını yapan biyer bulduk sanayide, oda  diğerleri gibi tuzlu rakamlarla işe soyundu ve yaptı.Artık yolda kalmıyorduk, ama turbo kafasına göre devreye girip çıkıyor artık bıktık uğrasmaktan böyle kullanıyoruz. Morali iyiyse turboyu açıyor, keyfi yoksa As 950 kıvamında rampa çıkıyoruz :) Sizede moral olsun diye anlattım, sinirlerinizi heba etmeyin. Maalesef ülkemizde tamir sektörü bukadar.

Çevrimdışı antepbilisim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kazim_Tosun;531340
Sizede geçmiş olsun. Simdiye kadar yapilan şeyler hicbir ise yaramadı. SAMSUN ASALa ggötürdüm meğer sekman kırılmış. Motor rektefeye girdi. Bir sürü parca değişecek. 7 milyar masraf daha çıktı. Her ustaya güvenmemek lazim [emoji1]

Kazım bey son durum nasıl oldu ?