škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

10w40 yağ

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba degerli forum üyeleri bi sorum olucakti aracim 1.2 fabia 34500de dun periyodik bakimini yaptirdim bosch servisine ben 5w30 yag koyuldugunu soyledim ancak castrol10w40 kullanilmis sikinti olmaz dediler bi tanidik vasitasiyla gitmistim tekrar bosalttirip 5w30 koydurmak istemedim ayip olmasin diye aracim icin bi sikinti yaratir mi sanki biraz performans dusuklugu var gibi yagdan dolayi olabilir mi ?

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hangover;537553
Merhaba degerli forum üyeleri bi sorum olucakti aracim 1.2 fabia 34500de dun periyodik bakimini yaptirdim bosch servisine ben 5w30 yag koyuldugunu soyledim ancak castrol10w40 kullanilmis sikinti olmaz dediler bi tanidik vasitasiyla gitmistim tekrar bosalttirip 5w30 koydurmak istemedim ayip olmasin diye aracim icin bi sikinti yaratir mi sanki biraz performans dusuklugu var gibi yagdan dolayi olabilir mi ?

Size tavsiyem o yağı değiştirmeniz ve o servisi uyarmanız ısrarları devam ederse bir daha gitmemeniz aracınızın kullanma kılavuzunda önerilen yağ dışında bir yağ kullanılmış büyük ihtimalle aracınız yağ eksiltecek ki castrol magnetec 10w40 neredeyse kesin eksiltecektir, bir şey olmaz diyen ustaya da söylenecek çok söz var. Yağ tavsiyem Motul X-Cess yada Mobil 3000 tam sentetik 5w30 yada 5w40 kullanmanız.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2015, 12:23:44 Gönderen: trio »

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
5w30 dan 10w40a... ustelik kis da geldi..
Servis neyin pesinde...

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Israrla 5w30 diyorum adamlara ama bi turlu anlatamadim hocam baska yere gidip degistiricem artik saglik olsun :)

Ben de anlayamadim hocam 2012 model araba cildirtirlar bunlar adami ama iste tanidik vasitasiyla gittik dökün ben 5-30 istiyorum da demedim sikinti olmaz dediklerinde baska yerde degistiricez artik

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende anlayamadim hocam 2012 model araba cildirtirlar bunlar adami ama iste tanidik vasitasiyla gittik dökün ben 5-30 istiyorum da demedim sikinti olmaz dediklerinde baska yerde degistiricez artik

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10-40 yarı sentetik bir yağ 5-40 ve altı tam sentetik.

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet hocam özellikle tam sentetik oldugu icin 5w30 demistim ama benim dusundugumu onlar dusunememis

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hangover;537575
Evet hocam özellikle tam sentetik oldugu icin 5w30 demistim ama benim dusundugumu onlar dusunememis
Onşara kalsa "birşey olmaz". Ha tabii ki 20W50 de konulsa hiç bir şey olmaz ama ne zamana kadar? Bunun cevabını vermiyor maalesef kimse.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
O yüzden ben en iyisi en kısa zamanda yağımı değiştireyim bi dahakine de ustaya özellike tembih edeyim yoksa bunlar anlamıyor alışmışlar 10-40 koyup geçiyolar

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tabi 10/40 koyacak çünkü sana bakım için paket fiyat verdi ve bu pakette 10/40 yağ var onunda fiyatı bayide 60 tl bunlara gelişi 45 tl ama 5/30 yağ 110 tl sana 5/30 fiyatı verip 10/40 koyacakki para kazansın sonra da bişey olmaz olsa napacaklar sanki.hep bu zihniyet işte bize kaybettiren bişey olmaz bende biliyorum olmayacağını ama sen ne diyorsam onu koysana adam.Yine diyorum ki bu ustalar adamı usta eder vesselam...

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rabbim düzgün işini bilen sağlam ustalarla karşılaştırsın hocam ne diyelim :) gerçi daha denk gelemedim yaşadığım yerde ama...

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu biz koca istanbulda denk gelemedik sen balıkesirde nasıl denk geleceksin ki..ne diyoruz o zaman abi bişey olmaz bişey olmaz...

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elinde bol miktarda 10-40 var galiba. İtekleyecek yer arıyorlar. Ben tüm malzemelerimi kendim alıyorum 4 filtre ve yağıda. Sonra ustanın başında dikilerek değişimini izliyorum. Servisede değil, işinin ehli sanayi ustasında yaptırıyorum.

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Motorun basina ne gelecek ise, kendi yagindan gelsin derim ben ;)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;537608
Yahu biz koca istanbulda denk gelemedik sen balıkesirde nasıl denk geleceksin ki..ne diyoruz o zaman abi bişey olmaz bişey olmaz...

Durust,işinin hakkını veren, titiz bir usta arayan varsa buyursun gelsin aramaya beklerim....kebaplar benden...;)