škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir daha Skoda mı? Ankara’da asla! (And faciası)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: ecz.taha;625541
Aracı daha yeni aldım korkutmayın beni :).

Ben en erken bakım randevusu verdi diye  uzak da olsa Büyükçekmece özaydın skoda bayisine gitmiştim geçen yıl. . Çok memnun kaldım. Sonrasında  Bütün bakım servis işlerine 45 dk yol çekmeme rağmen oraya gidiyorum. İnşallah nazar değmez bozulmazlar :)

Özaydinda problem yaşayacağınızı sanmıyorum temiz bir bayi aracımı almadan 2-3 kere araştırdım Özaydindan. Fiyatta anlaşamadık diye almadım onlardan.

Çevrimdışı Wolowow

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
And lanet bi yer. Bi tutturmuşlar randevu diye. Bidaa gitmem zaten bilgi birikimi sıfır. İşten anlayan usta yok.girişi çıkışı bi dert.tek amaçları araç satışı. Satış sonrası hizmet sıfır.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu servislerin birbirinden farkı yok malesef. Bu yılın temmuz ayında superb aldım. 2016 model aracın uzatılmış garantiyle birlikte 3 yıl daha garanisi var. Tatile çıkacağım için 29.500 de aracın 30.000 rutin bakımını Konya da serviste yaptırdım. 4.500 km yapıp tatilden dönerken yolda "aracınızda ani yağ basıncı düşüşü var aracınız stop ettirilmiştir" uyarısıyla arac durdu. Skoda genel merkezine ulaşamadım, sağolsun kasko şirketi çekiciyle aracı servise götürdü. Servis birkaç gün sonra motorun zarar gördüğünü söyleyip tamir etmek istedi. Bende tamir edilmiş motoru olan bir araca binmek istemediğimi belirttim.
Durumu doğuş otoya ve skoda genel merkezine bildirdim, maşallah onlardan da ses seda gelmedi. Ben onlara servisi şikayet ediyorum onlar ise, servise durumu bildirdik diyorlar.
İkame aracı bile 6 gün sonra verdilerir, verdikleri araçta opel corsa idi. Bayram gezisinide bununla yaptık. Servis motoru tamir ettikten sonra aracı teslim etmek istedi. Anlaşıldıki (onlar yağ müşirinden yağ kaçırmış diyorlar) bence alttaki yağ tıpası sıkılmadığından veya diş attığından motorun yağı boşalmıştır.
Bu şartlarda bende mahkemeden tespit yaptırdım. Bilirkişi değer kaybına ve arızaya ilişkin tespitlerini yaptı. Yakında tüketici mahkemesine dava açacağım.
Hala doğuş oto dan ve yüce otodan dönüş olmadı. Araçtan çok memnunuz ama servis ve disbrütörlerden asla.
Siz siz olun her gün aracın altına eğilip yağ kaçağı olup olmadığını kontrol etmeden araca binmeyin, espri bir yana inanın bu araçla artık uzun yola çıkmaya korkuyorum. Şehir içinde kullanıyorum. TEŞEKKÜRLER SKODA. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BUDUR
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2017, 08:37:03 Gönderen: memleketim »

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12696]memleketim[/MENTION] selamlar
mahkeme tespiti ve bilirkişi tespiti için nasıl bir yol izlediniz? davamı açtınız?
sizin duruma benzer 3 aydır benim arabada şikayetlerim var.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;625574
[MENTION=12696]memleketim[/MENTION] selamlar
mahkeme tespiti ve bilirkişi tespiti için nasıl bir yol izlediniz? davamı açtınız?
sizin duruma benzer 3 aydır benim arabada şikayetlerim var.

Tüketici mahkemesinden talepte bulundum. Bilirkişiyle yerinde araç üzerinde ve motorda tespit yapıldı. Bilirkişi raporunu tamamlayıp mahkemeye sundu. Bu rapor karşı tarafa tebliğ aşamasında. Tebliğ bitince Tüketici mahkemesine dava açıp ya aracın değer kaybını yada aracın misliyle değiştirilmesini talep edeceğim

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memleketim;625580
Tüketici mahkemesinden talepte bulundum. Bilirkişiyle yerinde araç üzerinde ve motorda tespit yapıldı. Bilirkişi raporunu tamamlayıp mahkemeye sundu. Bu rapor karşı tarafa tebliğ aşamasında. Tebliğ bitince Tüketici mahkemesine dava açıp ya aracın değer kaybını yada aracın misliyle değiştirilmesini talep edeceğim

Misliyle değil muadili ile olacaktı sanırım...

Çevrimdışı scansever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hiç detaya falan girmeye gerek yok, And Oto ve Yüce Auto'yu mahkemeye verdim. Şu an bilirkişinin tespiti bekleniyor. Bu işin sonunda çok memnun olmama rağmen bir daha skoda araçlarla işim olmaz. Kahvede okey oynarken "Abi sen anlarsın bi baksana şuna" kafası yaşayan ustalarla bu iş yürümez.
Aydoğanlar'da ise tek fark sadece biraz daha kibar olmaları o kadar. Okeye yancılıktan öteye gidemiyorlar maalesef.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scansever;640679
Hiç detaya falan girmeye gerek yok, And Oto ve Yüce Auto'yu mahkemeye verdim. Şu an bilirkişinin tespiti bekleniyor. Bu işin sonunda çok memnun olmama rağmen bir daha skoda araçlarla işim olmaz. Kahvede okey oynarken "Abi sen anlarsın bi baksana şuna" kafası yaşayan ustalarla bu iş yürümez.
Aydoğanlar'da ise tek fark sadece biraz daha kibar olmaları o kadar. Okeye yancılıktan öteye gidemiyorlar maalesef.

Hepsi aynı birader. Bursada da aynı, skoda servisleri çok kötü. Adamlar tornavida ile sanayiye götürmüşsün gibi sıfır araca girişmeye çalışan tipplerle dolu.

Çevrimdışı Mustafa Başkurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar burada skodayı vs eleştirmeyin marka fanatiği çok kişi var hemen sizi şikayet edip banlatıyorlar haberiniz olsun.
Bu kişilerin de uzun zamandır sesleri solukları çıkmıyor forumda

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17322]Mustafa Başkurt[/MENTION] 2 yıldır bu sitede skoda yetkili servislerinde yaşadığım sıkıntılar ve tecrübelerim ile ilgili defalarca olumsuz yorum yaptım, düşüncenize katılmıyorum.
Özellikle Ankara AND otoda yaşadığım sıfır arabaya zarar verme ekstra arıza çıkarma konusu ile ilgili paylaşımlarımı mesaj arşivinden ulaşabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2018, 22:06:36 Gönderen: Blue Rapid »

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scansever;640679

Arkadaşım benzer bir olay yaşadı mahkemeye verdi mahkemesi 3 yıldır sürüyor. Mahkeme arkadaşı haklın buluyor adamlar itiraz ediyor bir üst mahkemeye gidiyor

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mustafa Başkurt;640822
Arkadaşım benzer bir olay yaşadı mahkemeye verdi mahkemesi 3 yıldır sürüyor. Mahkeme arkadaşı haklın buluyor adamlar itiraz ediyor bir üst mahkemeye gidiyor

Mahkemenin yzun sürmesi sonunda faizi ike alınacak tazminatı artırır zararı olmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;640840
Mahkemenin yzun sürmesi sonunda faizi ike alınacak tazminatı artırır zararı olmaz

Beklemek çok sinir bozucu allah yardım etsin
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2018, 20:24:50 Gönderen: Mustafa Başkurt »