škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia kiş lastiği önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kablan12

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar 205/45/r17 jant uzerınde prellı p7 var gecen sene kışın arac borcu nedenı ıle kıs lastıgı alamamıstım ama bu sene almak ıstıyoru beklenmedık havalarla karsılasabılıyoruz ulkemızde,
1- Şuan kıs lastıgı almanın fıyat avantajı olur mu,
2- Octavıa 205/45/r17 ıcın hangı kıs lastıgını onerırsınız, tecrube edınmıs ve net bılgı sahıbı arkadaslardan onerı beklıyorum.

Şimdiden bılgılendırdıgınız ıcın tesekkurler.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda baya araştırmıştım. Sanırım continental en iyisi bu konuda ama herkes çok sert lastik olduğunu söylüyor. Zaten sert olan süspansiyonları iyice sertleştirip daha da kötü hale gelirmi diye düşünüyorum. Michelin in yumuşak hamurlu ve daha sessiz olduğunu söylüyorlar ama malum memleketin yolları hep bozuk bi dünya para verip kısa sürede lastiği elime almak istemiyorum. Kararsızlık diz boyu yani. Bu arada mevcut lastiklerim Nexen marka.

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hankook kullanıyorum, tavsiye derim, fiyatları biraz daha uygun.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hemen her markanin kis lastigi yazliklara gore oldukca yumusaktir.

Kis lastiklerinin krali da Michelin Alpin serisidir. Ancak bulundugunuz yerde kis siddetli gecmiyor ve kisa suruyorsa Michelin e o kdr para vermeye grk yok

Ben kumho izen 31 ya da 33 kullaniyorum. Cik da memnunum. Gecen kis karda byzda cok dik yokuslarda bile en ufak kayma vs yasatmadi.

Ebat olarak da 17 olan yazliklarla ayni ebati sectim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik ebatı büyüdükçe alt seviye lastiklerle üst seviye lastikler arasındaki fiyat farkı artıyor; bu nedenle bütçenizi belirtirseniz daha rahat tavsiye alabilirsiniz.

Kendi adıma, eğer bütçe kısıtı yoksa Continental TS850 öneririm.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nokian diye bir marka var, adamların işi kış şartları için lastik üretmek diyebilirim,hepsi buradadan alıp kullanmıştım ve çok memnundum,

adını tuhaf bulup çin malı zannetmeyin çinle alakası yok :)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aynı durumdayım. Geçen sene kazasız belasız kışı bir şekilde atlattım ama bu kış için alacağım. Sanırım şimdi almanız fiyat anlamında avantajlı olacaktır. Lastikleri şimdi satın alıp kışın taktırana kadar lastikçide kalmasını satıcı kabul ederse sizin için kolay olacaktır.

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jantınız skodanın orjinal 17" jantımı yoksa başka bir markanın jantımı ? Orjinal skoda jantların 17" lerinde 205 45 değil 225 45 lastik ebatı var ondan soruyum dedim :)

Çevrimdışı kablan12

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doğru soyluyorsunuz 225/45/r17 yanlıs yazmısım!
Şuan ıcın fıyatalr bole gorunuyor gecen yıl fıyatlar konusunda bılgısı olan var mıdır? Sımdı almamız da ne gıbı kearımız olabılır?

Nokıan vıdeosunu ızledım, ----420 TL
https://www.youtube.com/watch?v=Aw09ghuCGM8
https://www.youtube.com/watch?v=sJoIH5dtdjM

gayet basarılı gorunuyor,

continental contiwintercontact ts 850------435 TL
https://www.youtube.com/watch?v=7ayCn1o4fuE

buda gayet basarılı fakay fıyat sanırım bıraz yuksek gıbı?

BRIDGESTONE LM32-çok basarılı gorunuyor!------500 KUSUR TL
https://www.youtube.com/watch?v=aktW4DoedTE
https://www.youtube.com/watch?v=82WRWfh9iT0
Alıntı

bir kaç lastıkcı arkadas ıle gorustum suan ıcın bu lastıklerın halı hazırda olmadıgını uretım asamasında oldugu cok fıyat farkı sagalamayacagını ogrendım, ınternet sıtelerınde fıyatlar lastıkcılerle aynı takma cıkartma ucretı ıle aynı hesaba gelıyor denılebılır.
Bunun dısında lastıkcı bır arkadas mıchalın cıkamadıgı yerden contınental ucarak cıktı gozumuzle sahıt olduk kısın tercıhınızı buna gore degerlendırebılırısnız dıye de not dustu!
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2015, 16:36:00 Gönderen: kablan12 »

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önceki Fabia da Hankook marka kış lastiği kullanıyorduk ve gayet başarılıydı. Hatırlarsanız bu kış iç anadolu bir ara -18 -20 lere kadar düştü hatta o gece de Kırıkkaleye baya kar yağmıştı özellikle ani fren ve yokuşta kalkış olarak test etmiştim lastikleri kalkışta ve durmada kayma veya patinaj durumu olmadı.

Başka golf 7 si olan bir arkadaşımda Sava marka lastikleri kullanıyor.Özellikle ankara nevşehir arasında  kışın gelip gider. O da kendi lastiklerinin bir sıkıntı yaratmadığını memnun olduğunu söylüyor. Fiyatı da piyasadaki lastiklere göre baya baya ucuz. Bu arada lastiğin açıklamasında Avrupada üretilir ve Goodyear teknolojisi ile desteklenir yazıyor. Bir de bunu araştırın isterseniz :)

http://www.kliksa.com/urun/sava-22545-r17-91h-eskimo-hp-kis-lastigi/902279746

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kışlık lastikte sadece buz kar düşünmeyin kuru zeminde önemli Continental bu işte bir tık daha iyi sanırım. Lastik testlerinde de bu sonuç çıkıyor. Bende çok kararsızdım ama conti almaya karar verdim

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önceki aracımla kartepe yolculuğumuzdan, marka nokian

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu fotoğrafları çektikten sonra yine kar yağışı başladı ve o görünen lastik izleri yok olmaya başlamıştı

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belki okurken octavia için tuhaf gelebilir ama;
Kar lastiğinin hız kimitinin 100 den az olması ve soğuklarda amortisöre düşen yükün azalmasını sağlamak, lastiğin düşük profilinin yanal hasara uğrama riskinin fazla olduğunu hesaba katarak ve de daha ekonomik çözümler üretmek adına jant çapını düşürerek 16 veya 15" ölçülü lastik öneririm...mesela 205 55 16 veya 195 65 15 gibi...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
JAnt alma düşüncesi varsa aracın orj lastiklerinin yuvarlanma katsaysına uygun olan en küçük çapta jant ve yine buna uygun en dar tabanlı lastik ıslak, buzlu ve karlı zeminlerde max tutuş sağlayacaktır