škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Pahalı Yetkili Servis Ücretleri ve Özel Servis Tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oktavyam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar,

Aracımı ikinci el olarak yeni satın aldım sayılır. Forumda yeniyim herkese kazasız belasız masrafsız sürüşler diliyorum,

Bugün Octavia 2016 DSG CR aracımı 30.000 bakımına götürdüm. Kendileri 900 TL civarı olacağını söylediler ve sonrada ön fren balatalarının bittiğini değişmesi gerektiğini ve 320 TL civarında olduğunu ilettiler. Bu fiyatlara içim acıdı doğrusu. En azından, balataları özel bir serviste değiştirsem Ankara için en iyi Skoda özel servisi hangisidir? Tavsiye de bulunabilirmisiniz?

Sevgiler.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eğer orjinal takacaklarsa 320TL balatalar için normal fiyat

bakım fiyatı 900 maalesef çok

Çevrimdışı hasan_850

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç dsg olduğu için bakımları serviste yapmanı öneririm.maalesef fiyatlar biraz pahalı ama il dışındaki servisleri arayıp fiyat alarak bulunduğun yerdeki servisten biraz indirim alabilirsin (şurdan bu fiyatı aldım gibi). Araç nasıl kullanıldı bilemiyorum fakat balatalar için genelde bunu söylüyorlar.bir arkadaşımız bana da söylediler fakat diğer bakıma kadar balatlar gitmişti dedi.Gerçekten bitmişse bile bence en az yarı fiyatına dışarda yaptır derim.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Balatayı dışarı değiştirtin bakımı yetkiliye yaptırın derim ben aynısını bende yapacağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı sinankup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;625799
eğer orjinal takacaklarsa 320TL balatalar için normal fiyat

bakım fiyatı 900 maalesef çok

Merhabalar, benim araç da 18000 de. 920 lira istiyorlar bakıma. Bir de nakit çekiyorlar kredi kartından. Garantisi de bitiyor aralık ayında ben özel serviste yaptıracağım. 400 liraya. Aradaki 500 lira farkı veremediğim için değil, müşterilerini azaltmak için bakım için bile olsa...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir hafta önce 1.6 tdı dsg golfüme 30bin bakımında 900,15TL ödedim.Açıkçası skoda'nın daha ucuz olmasını beklerdim.Aynı bakıma audi ise 1100tl alıyor.

Araba dsg ise yetkiliye devam edin derim ne olur ne olmaz.Balatayı da yetkilide değişin bence 320tl kulağa çok gelmedi.Sanayide çok çakma mal vardır.Ayrıca ses falan yaparsa en azından garantiden yenisini takabilirler.Bu arada 30binde balatanın bitmesine de şaşırdım :)

Çevrimdışı zirvemx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fiyatlar çok yüksek yıllık bakıma götürmek mecburi mi

bende de 2016 aralıkta aldım sıfır bu 22 aralıkta yılı doluyor 8100.km de 15.000 dolmadı ama yılık bakımı doluyor bakıma götürmesem ne olrir ki ne olacak
 bende maras  ve urfadan fiyat aldım 1000 tl civarında pazarlık la aşağı iniyorlar mı adıyamanda servis yok
yıllık bakıma gitmesek sonraki sürec nasıl işler yardımcı olursanı Allah razı olsun

adıyaman çivar illeride işin uzmanı usata var mı
servis ne gibi mudahale yapıyor  bu 1000 tl nin içinde ne ne var neyi değişip yeyi onarıyor mu yoksa bilgisayara takıp arızaları mı sadece tesbit ediyor

yıllık bakıma gidnce yada öncesinde yapılması yada dikkat edilmesei gerekenler neler dir.tavsiyeleriniz ve hassiyetiniz ne olabilir acaba şimdiden sağ olun

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14769]zirvemx[/MENTION] 15.000km bakimina 1000tl cok istemisler, bir yanlislik olmali. 15bin bakimi 650tl civari yapiyorlar. 30bimde bujiler degistiginde 950tl civari oluyor. Bakimi yetkili serviste yaptirmazsaniz garanti disi kalir. 15 bin bakiminda yag, yag filtresi, hava ve polen filtresi degisiyor. Birde genel kontrol yapiliyor.

Çevrimdışı tahrix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ağır bakım 3bin küsür arkadaşlar, bilginiz olsun. Telefonla sordum. 3binden sonraki küsüratı dinleyemedim :) Bu arada Ankara'da randevular 3 hafta sonrasına veriliyor.

Çevrimdışı mkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
60.000 km bakım fiyatını bilen varmı
bu arada garanti bitse dahi  servise gidin derim  benim araç 2014 garanti bitmişti servise sürekli giderim
varaç dsg vites mekanizması arızası verdi servis raporu gönderdi parçayı garantiden değiştiler fatura fiyatı 2600 tl sadece 103 tl ödedim oda işçiliğin %70 ni iyiniyet garantisinden ödediler

Çevrimdışı TvBurak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende aracımı 45.000 km bakımı için dün ankara aydoğanlara götürdüm, gerçekten hiç memnun kalmadım. Ön balatalar dahil 1128 tl ödedim altı üstü yağ,filtreler değişti. 1 lt cam suyu koymuşlar ona bile para yazmışlar yani gerçekten ne kadar geçirirsek kardır mantığı yazıklar olsun. Üstüne üstlük dedim bagaj kapagı zor açılıyor ve direksiyon araba dururken 360 derece döndürdüğünüzde ses yapıyor bir kontrol edermisiniz. Yok yani sonuç yok güyya alt takımı yağlamış kontrol etmişler bir problem yokmuş, bagaj kapagını unutmuşlar sonradan bakmışlar diger bir octaviayla kıyaslamışlar ondada öyleymiş vs. Aracın lastik falan sökmeden ön balatalarınız bitmiş diyorlar birde. Nasıl artık anlıyorlar pes dedim daracık jantın aralığındanmı belli oluyormuş. Birde aracınız hazır diyorlar gidiyoruz. 1 saat bekletiyolar, ben anlamadım bu nasıl iş.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2016 prestij superb 45000km bakimina gecen haftalarda 750tl civari odedim. Cam suyu hicbir zaman istemiyorum. Balata konusunda birsey demediler, deselerde kullanan olarak bir sorunum yok izin vermezdim degisime. Lastik rotasyon dediler istemedim. Motor terlemis yikayalim dediler istemem dedim.

Servislerin fiyatlati pahali olsada, okudugum kadariyla VW iyi niyet garantisi adi altinda bakimlari serviste yaptirana bir ayricalik taniyor. Bu kasko gibi. Her sene 2500tl kaskoya vermek zor geliyor, kazam yok ben ustayim diyorsun 3 sene sonunda biri gelip sana vuruyor sigorta yok surucu cocuk ailesi maddi zorda hadi cik isin icinden! 7500tl vermedin araba pert 150000tl.

Servis ve sanayi arasi fark bakimlarda 200-300tl. Bi dsg ariza yapsa? Toptan kac servis sanayi farki cepten cikacak.

Allah kazadan beladan korusun hayirli sonuclarla mukafatlandirsin insaAllah, gonlune gore versin...

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;630389
2016 prestij superb 45000km bakimina gecen haftalarda 750tl civari odedim. Cam suyu hicbir zaman istemiyorum. Balata konusunda birsey demediler, deselerde kullanan olarak bir sorunum yok izin vermezdim degisime. Lastik rotasyon dediler istemedim. Motor terlemis yikayalim dediler istemem dedim.

Servislerin fiyatlati pahali olsada, okudugum kadariyla VW iyi niyet garantisi adi altinda bakimlari serviste yaptirana bir ayricalik taniyor. Bu kasko gibi. Her sene 2500tl kaskoya vermek zor geliyor, kazam yok ben ustayim diyorsun 3 sene sonunda biri gelip sana vuruyor sigorta yok surucu cocuk ailesi maddi zorda hadi cik isin icinden! 7500tl vermedin araba pert 150000tl.

Servis ve sanayi arasi fark bakimlarda 200-300tl. Bi dsg ariza yapsa? Toptan kac servis sanayi farki cepten cikacak.

Allah kazadan beladan korusun hayirli sonuclarla mukafatlandirsin insaAllah, gonlune gore versin...

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Bakım sırasında aynen sizin yaptıklarınız gibi davranmak gerekiyor. DSG varsa iyi niyet adına 5 yıl servis mecbur zaten.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara’da olup da Skodası olmak zor iştir zaten. Allah kolaylıklar versin. Servisin hizmet düşüklüğü, beceriksizliği, yoğunluğu bir yana koyup, iyi niyet ambargosu adı altında garanti dışı araçlarımızda bile kendilerine mahküm eden anlayışa nereye kadar tahammül etmek zorundayız? İkisi arasında her gittiğimde lanet okuyacağıma DSG riskini göze almayı tercih ediyorum ben. Parasını verip esnaflığı ustalığı iyi insanlara yaptırırım daha iyidir.

akarakiraz

• Ziyaretçi
2 gün önce Octavia (2015) 1.6 TDI aracımın 90000 km bakımı ve ön-arka balata değişimine Sakarya Otokur'da (yetkili servis)1727 tl ödedim. Açıkcası yetkili servislere güvenmeme rağmen artık servise gideceğimi düşünmüyorum. Fiyatlar çok fahiş ve mantık ötesi.