škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 Deri Döşeme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

2014 Superb 2 1.6 TDI DSG Elegance Prestij Paket sahibiyim ve kısmetse Superb 3 1.6 TDI DSG Prestige ile değiştirmek için araştırmalara başladım.

Sizlere birkaç soru sormak istiyorum ve tecrübe bilgileriniz doğrultusunda karar vermek istiyorum.

Opsiyon olarak Sunroof , Canton ses sistemi ve Havalandırmalı tam deri koltukları düşünüyorum.

1) Canton ses sistemi hakkında bilgisi olan var mı ? (Dinleyen kurcalıyan ) Superb 2 lerde subwofer yoktu bildiğim kadarı ile fakat Superb 3 lerde var diye biliyorum. Sizce tatmin edici kaliteli bir ses alabilir miyim ? (Yüksek ses değil )

2) Benim aracın bej döşemelerinden yana çok dertliyim.Bildiğiniz gibi su dökülse leke yapıyor. Şimdiki Alcantra-deri döşemede de bu sorun olur mu ? Yoksa en iyisi tam deri döşeme almak mı ?

3) İkinci el için bayileri gezdiğimde (yaklaşık 4-5 bayi) verilen fiyatlar çok değişken . 70000 ile 80000 arasında değişen fiyatlar verdiler benim otomobile. Sizce bu kadar fark olması normal mi ?

Simdiden yanıtlar için teşekkür ederim.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. Yeni nesil Canton önceki nesle göre İngiliz forumlarındaki kullanıcılaından daha yüksek puanlar almışa benziyor, aracın sol arka bagaj gözüne subwoofer konulmuş oluyor. Bence alınası bir opsiyon.

2. Haalandırmalı deri koltuk alıyorsanız %100 deri koltuk alıyorsunuz, Alcantara yüzey olmuyor. Orta kısımlar perfore yani delikli oluyor, tabi koltuğun altında hem havalandırma hem de ısıtma tesisatı olması biraz sıvı dayanımı konusunda şüphe uyandırabilir. Az sıvı dökülmelerinde daha avantajlı olacaktır, tam deriyi temizlemek alcantara orta yüzeyi temizlemekten rahat olur.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;539743
1. Yeni nesil Canton önceki nesle göre İngiliz forumlarındaki kullanıcılaından daha yüksek puanlar almışa benziyor, aracın sol arka bagaj gözüne subwoofer konulmuş oluyor. Bence alınası bir opsiyon.

2. Haalandırmalı deri koltuk alıyorsanız %100 deri koltuk alıyorsunuz, Alcantara yüzey olmuyor. Orta kısımlar perfore yani delikli oluyor, tabi koltuğun altında hem havalandırma hem de ısıtma tesisatı olması biraz sıvı dayanımı konusunda şüphe uyandırabilir. Az sıvı dökülmelerinde daha avantajlı olacaktır, tam deriyi temizlemek alcantara orta yüzeyi temizlemekten rahat olur.

Faruk abiden yaşam belirtisi almak gerçekten şaşırtıcı ve bir okadar da güzel :) özletiyosun abi :)

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Opsiyon listesinde iki deri alternatifi var

1) Tam deri koltuk
2) Havalandırmalı tam deri koltuk

Bunlar suni deri mi yoksa hakiki deri mi ?

Alcantra-deri olanlar bildiğim kadarı ile suni deri.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
luks markalar dahil artik cogu firma suni deri kullaniyor. Bakimi daha kolay, maliyeti az, daha dayanikli ve terletmesi daha az. Superb deki de %90 sunidir.

Benim tercihim alcantara + deri olurdu. Tam deriye gore daha kullanisli ve gzl duruyor

Çevrimdışı electiveman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam açık renk ne olursa olsun her zaman dezavantaj. Ama ben aracı 2 -3 ayda bir kuaföre sokarım diyorsanız tercih edebilirsiniz. Açık renk bir deri kumaşa göre kesinlikle daha kullanışlı.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlar,

Superb'te kullanılan deri gerçek deridir...Tabiki gerçek deriler arasında da farklar bulunuyor.. o ayrı konu...Ayrıca alcantra bölümü , nubuk deridir...Nubuk ta bir deri çeşididir...Kısacası Superb'teki deri orjinaldir...fakat kendi içinde kuzu, dana vs derilerde tabi çok çeşide ayrılıyor..ve verdikleri kalite hissiyatı farklı olabiliyor...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerçek derinin arka yüzünde file benzeri bir kaplama olmaz. suni deri kullanılmış araçlarımızda. alcantara bir kumaş adıdır. nubuk ters çevrilmiş deridir. keşke gerçek deri olsaydı. otomotiv endüstrisi dayanıklı olduğu için suni deri kullanıyor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özdil Bey gerekli açıklamayı yapmış.

Zaten aradaki farkı eski lüks araçlardaki deri dokusu ve kokusunu yeni suni derili bir araçla karşılaştırarak çok rahat anlarsınız.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2006 yılında kadife kumaş vectra b aracıma İstanbul artcar da deri koltuk yaptırmıştım bej rengi bir de ön koltuklara ısıtma yaptırmıştım. 2005 yılında deri koltuklu marea hlx weekend kullandım 1 sene. 2010dan bu yana kullandığımız vectra c caravan aracımızda suni deri koltuk var. 161500kmde araç ve koltuklarda yıpranma çok daha az. zaten sürücü tarafı oturma kısmı çatladı parçalandı o zaman elime alınca çıkan malzemeyi anladım suni deri olduğunu. araç 2004 model. bir daha sahip olabileceğimi sanmadığım e39 m5im de nappa deri koltuk vardı. gerçek deri odur işte. hem kalınlığı hem kalitesi ile belli ediyor kendini ve kendine has bir eskimesi ve yıpranması var.
superblerde ise kumaş ve suni deri var. hemen anlaşılıyor zaten.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada yanlış anlaşılmasın, üreticilerin kullandığı suni deri kötü birşey değil. Bunu bir zamanlar suni deri adıyla satılan vilnex ile karıştırmamakta fayda var.

Yukarıda da yazdığım gibi suni deri, daha dayanklı, bakımı daha kolay, yapışma-terletme vb sorunları daha az.

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ortakta 2014 5.20 i var alırken gerçek deriyi tercih edin suni deri daha çok terleme yapıyor demişlerdi.

Bu yazılanlardan yola çıkarak galiba en kullanışlı olanı siyah deri-alcantra olan seçenek .

Bayilerde de hazırda şeker beyazı+1.6 TDI DSG+prestige+sunroof+siyah deri-alcantra bulamıyorum maalesef. :(

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tuncay81;540257
Benim ortakta 2014 5.20 i var alırken gerçek deriyi tercih edin suni deri daha çok terleme yapıyor demişlerdi.

Her zaman gerçek deri daha iyidir.. Ama tabiki bakım ister. Yılda 2 kez sütü deterjanı ile temizleyip sütü ile bakım yapmanız gerekir. O zaman ömürlük olur..

Ancak gerçek deri pahalıdır.. Ama insanlara da deri hazzını vermek için suni kullanırlar.. Ama Vw Alacantara döşeme gayet kaliteli..

Ben kendim genelde bej döşeme tercih ederim.. Yaklaık ta 10 senedir Bej araba kullandım (DEri veya kumaş). Hiç kirlenmedi.. Ama tabiki bakım yaparsanız..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız VW de bej der-alcantara maalesef hiç güzel değil. Her ne kadar bej aracın içini ferahlatsa da, deri-alcantara kombinasyonu olacaksa renk tercihi bence siyah olmalı.

Ayrıca madem bayii de araç yok şeker beyazı yerine bence business gri de düşünün :)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
x markasında suni deri koltuk farkı 3000 tl iken nappa deri koltuklara 9000 tl istiyorlardı. bizim araçlarda ençok terletecek olan sırt kısımları alcantara. hoş bu kaliteli kumaş da pek fazla nefes almıyor. eylülde bile sırtım biraz terlemişti. ama hiç bir zaman vinil suni deriler gibi olmaz. bej renk bence çok hoş duruyor biraz temiz tutması zor. biz aracı alırken bir tane business gri ve içi siyah bir tane de şeker beyazı ve bej döşeme araç vardı bayide. bej renk aracın içini oldukça ferah gösteriyordu. tercihimizi bejden yana yaptık.
suni deri olan yan kısımlar hanımın kotundan mavimsi boyandı. buna özel bir çözümünüz var mı? abartmadan sabunlu bezle silsem çıkar mı? elimde gerçek deri için bakım losyonları var burada ne kadar işe yarar bilmem.