škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb hakkında birkaç bilgi ihtiyacı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Superb alma arefesindeyim. Fakat sizden birkaç bilgi almam gerekiyor.

-Öncelikle bu aracın ikinci elinde durum nedir? Daha yeni çıktı sayılır ama aracı alırsam bir iki sene sonra satıp ev almayı düşünüyorum. Ancak çok fazla zarar eder miyim diye düşünüyorum. Sizlerin düşüncesi nedir?

- Kasım ayında bir adet dizel araç gelecekmiş. DSG Prestige paket, sunroof , ACC ve şerit takip var esktradan. Beyaz renkli. 125.000 TL diyor, ama ben Euro düşüşünden dolayı 1-2.000 daha indirim talep edeceğim. Sizce fiyat nasıl?

-Bir de sipariş verme ihtimalim var. Lav mavisi, 1.4 DGS Prestige+ ACC +şerit takip, akıllı far asistanı, kör nokta + DSG kontrollü direksiyon +arka cam sileceği. Aracı yıl sonuna yetiştirmeye çalışacaklar. Eğer kota sorunu olmaz ve süre uzamazsa sunroof ekletmeyi düşünüyorum. Bunun haricinde Canton müzik sistemi ya da Navigasyon  arasında kararsız kaldım.

i. Aracın orijinalinde gelen Belore ses sistemine cihazımızı Mirror link ile tanıttığımızda hareket halindeyken navigasyonu kullanabiliyor muyuz?
ii. Navigasyon sistemi alırsak CANTON ses sistemi ile birlikte mi geliyor yoksa sonradan mı eklemek gerekiyor?
iii. Navigasyon sistemini alırsak hareket halindeyken DVD seyredebiliyor muyuz? Ya da içinde TV modülü dahil mi?
iv. Navigasyon yerine CANTON ses sistemi almak daha mı mantıklı olur? Sonuçta cep telefonlarından , tabletlerden Navigasyon kullanmak mümkün.

- Havalandırmalı koltuk 2800 TL. Tam deri koltuk ile birlikte geliyor. Heves ediyorum ama olmazsa olmazım da değil. Siz ne dersiniz? Kullanışlı mıdır, yoksa gereksiz bir lüks mü?

- Yukarıda saydığım aracı Canton ses sistemi, Sunroof ve Havalandırmalı koltuk ile birlikte alırsam 125.350 , Havalandırmalı koltuk ve ses sistemini iptal edip navigasyon ile birlikte alırsam 125.900 TL gibi bir liste fiyatına geliyor. Sizce bu fiyat üzerinden ne kadar indirim alırsam araba alınabilir bir fiyata gelmiş olur?

Bu sorular daha önce sorulduysa kusura bakmayın , göz gezdirdim ama bulamadım,  foruma yabancıyım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aracın 2. el durumu hakkında bulunmak pek mümkün değil, zira elimizde böyle bir veri yok. Ancak, doğru fiyatlandırma ile her araç satılır. 1-2 sene içinde satacaksanız bence 0 araç almayin, zira özellikle bu segmentte asıl değer kaybı 1. yılda oluyor.

Öncelikle dizel mi benzinli mi alacağınıza kesin olarak karar verin derim.

Navigasyon ve Canton ses sistemi ayrı opsiyonlardır, birbirini bağlamaz.

Columbus'ta hareket halinde video kodlamayla mümkün diye biliyorum. Dahili TV özelliği ise yok.

Bana kalırsa navigasyonu almak daha mantıklı. Canton'dan daha iyi bir ses sistemini aracı aldıktan sonra da kurabilirsiniz.

Bütçe musaitse havalandırmali koltuk da alinır tabii, ancak 2.800-TL var son para olarak ve 2 opsiyon arasında tercih yapacaksanız havalandırmali koltuk yerine baska birçok opsiyon seçilebilir.

Fiyatlandırmalar konusunda yorum yapamayacağım, hiç fiyat almadım zira bu araç için. Yakın zamanda fiyat alankar daha doğru bilgi verebilir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence her şeyden önce  aracın erken satılma ihtimali varsa bu paralar verilip araba alınmaz. Bahsettiğiniz gibi bir durum yaşadığınızda aracınızı satmak için mecbur uygun bir fiyat vermek zorunda kalacaksınız bu da sizi ekstradan zarara sokabilir.

Yine alınan aracın erken satılma ihtimali varsa bence dizel son tercih olmalı. bir yıl içinde 25bin ve üzeri km ler yapılmadığı sürece dizelin kendini amorti etmesi 4 yıl ve üstü oluyor ki siz 2. yılda satabilirim diyorsunuz. Bu durumda dizel de daha büyük zarar edersiniz.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için teşekkürler.
Çakıroğlu'na gittim fiyat sormak için. Sağolsun Mehtap Hanım çok ilgilendi. Onun düşüncesi de tam tersi. Dizel otomatik alın, hemen satarsınız diyor. Hatta belirli bir km ve yıl içinde getirirseniz şu kadar fiyata satarız gibisinden bir söz verdi.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel otomatik türkiyede kral.. Dolayısıyla kurların da bu şekilde olduğunu düşünürseniz ve az km yapacaksanız ve 1 yıl içinde satacaksanız Dizel otomatik alın.. Ama şunu unutmayın VW de sıra olduğu için fiyatlar yüksek.. Eğer Skoda da sıra olmaz ise karlı satarım diye düşünmeyin.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;539155
Dizel otomatik türkiyede kral.. Dolayısıyla kurların da bu şekilde olduğunu düşünürseniz ve az km yapacaksanız ve 1 yıl içinde satacaksanız Dizel otomatik alın.. Ama şunu unutmayın VW de sıra olduğu için fiyatlar yüksek.. Eğer Skoda da sıra olmaz ise karlı satarım diye düşünmeyin.

3 bin aşağı satsam benim için zarar değildir, sonuçta bir şekilde para biriktirmiş ve aracı kullanmış olacağım.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Zorunlu tasarruf amaçlı alıyorsanız mantıklı,borçlanmadan bişey sahibi olunmuyor,1 sene değilde 2 sene ve sonrası satışta kara bile geçebilirsiniz.4 sene önce 36 000 tl ye sıfır aldığım octava şuan 43-45 bin tl piyasasında.Hem araca biniyor hemde kar ediyorsun.:)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kar etmiyorsunuz, tl değer kaybetti. enflasyon oldu. eskiden de 3.5 milyara şahin alırlar seneye 7 milyara satarlardı.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;539366
Zorunlu tasarruf amaçlı alıyorsanız mantıklı,borçlanmadan bişey sahibi olunmuyor,1 sene değilde 2 sene ve sonrası satışta kara bile geçebilirsiniz.4 sene önce 36 000 tl ye sıfır aldığım octava şuan 43-45 bin tl piyasasında.Hem araca biniyor hemde kar ediyorsun.:)
Pek kar etmiyorsunuz aslında şuan 43 45 e değil sıfır octavia sıfır dolu fabia bile alınmıyor. Yani tamamiyle enflasyonla ilgili

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında enflasyondan ziyade Skoda gerçek değerine ulaştı,örnek verecek olursam şuan komşum 2011 model 76 000 km de ki jettayı 47 000 tl  ye verecek,ben aldığımda sıfır jettayla arasında 12 000 tl fark vardı,ikinci elde fark 5 000 ye kadar düştü..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabadan kar edilmez hangi marka alirsaniz alin. aracin fiyatinin yukselmesi sizin kar ettiginiz anlamina gelmez aksine alum gucunuzun dustugunu gosterir.

MT nin sizi daha pahalli modele yonlendirmesi dogal. Ayrica su kadara satariz demelerine de guvenmeyin. Servisler alim satimdan kar etmek icin araciniza hep en dusuk fiyati verir.

Su an Superb alcak olsam tdi ve dsg nin yanina ugramam

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır araç için en doğru zaman aralık ayı son haftası,ben bu şekilde almıştım,3 000 tl indirimle birlikte birkaç araçla alakalı hediyeler almıştım,(Motor koruma sacı,paspas,park sensörü vs )

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biz hiç bir hediye alamadık. sadece eski liste fiyatından almış olduk.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;539413
biz hiç bir hediye alamadık. sadece eski liste fiyatından almış olduk.

Bence sizinki çok avantajlı oldu. Ben 2-3 parça hediye ve 1500 TL indirim aldım. Ama hepsini toplasan 2500 TL etmez.

DSG'yi ilk seride getirselerdi 5000 TL fazladan ödemezdik :(

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o gün için 4000 tl avantaj vardı. hadi 1500-2000 indirim olsa bile gene 2000 tl avantaj vardı. bir torba şeker verdiler çocuklara onunla döndük geriye.