škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sipariş sorunu hkk

Leca · 14 · 4656

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle merhaba,

Aranıza yeni katıldım, henüz bir skoda sahibi değilim ancak edinme gayesi içerisindenyim.

Geçtiğimiz hafta vw passat aracımı sattım ve passattürkiye forumundan skodaturkey forumuna bir geçiş yaptım :)  Ancak bir sorun yaşıyorum.  Doğuş oto şuan superb için sipariş almıyor, yaklaşık 1 ay önce el sıkıştık prensipte anlaştık, aracın opsiyonlarını belirttim kaparo için arayacağız dediler ancak fabrikanın sipariş almaığı bu sebepten ötürü de siparişi geçemediklerini söylüyorlar.

Bu sorunu yaşayan başka biri var mıdır yoksa farklı bayiilere yönelsem mi bilemedim :confused:

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Özel renk, donanım vb. istediğiniz için mi sipariş geçmek istiyorsunuz?

Şu an superb'in tüm donanımları Türkiye'ye geldi, bayileri arayıp istediğiniz nitelikte araç olup olmadığını sormaya ne dersiniz?

Sipariş almama konusunda bilgim yok. Ben eylülde vermiştim, araç şuan gemiye sevkte, kasım başında geliyor.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;536845
Özel renk, donanım vb. istediğiniz için mi sipariş geçmek istiyorsunuz?

Şu an superb'in tüm donanımları Türkiye'ye geldi, bayileri arayıp istediğiniz nitelikte araç olup olmadığını sormaya ne dersiniz?

Sipariş almama konusunda bilgim yok. Ben eylülde vermiştim, araç şuan gemiye sevkte, kasım başında geliyor.

Evet, prestige pakete bazı opsiyonlar ilave ettik. Bu sebepten özel sipariş olarak geçmek durumunda kaldık. Zaten çoğu bayide business gri var, biz şeker beyazı istiyoruz :)

Çevrimdışı nerhal61

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de kendi siparisim icin az once görüştüm. Vw skandali kapsaminda bir durum mu var, bazi modellerde siparis almama durumu varmis dedim.  Yeti icin fabrikadaki yenileme sebebiyle seneye iki modelle birlikte gelecegi icin siparis alinamadigi, roomsterin da satislarinin az olduğu için siparis alinamadigi soylendi. Digerlerinde sorun yokmus ama yine de bilgi verecekler.

Vw skandali icin ise amerikada cok dusuk emisyon oranlari geregi 2.0 tdi larda sorun oldugundan bahsedildi :)

Selamlar

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun telefon görüşmeleri sonunda Superb bej iç döşemeli olarak sipariş alınmadığını öğrendim :( Sıkıntı buymuş, fabrikada bej iç döşeme de sorun varmış.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizimki bej. dışı da şeker beyazı. tabii biz bayidekine razı olduk. benim de istediğim 1-2 opsiyon vardı. misal arka cam silecek istiyor. dün yağmur yağdı azcık ihtiyacı hissettim. karartmalı arka cam istiyordum. perde var diye ona da razı olduk.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;536893
Uzun telefon görüşmeleri sonunda Superb bej iç döşemeli olarak sipariş alınmadığını öğrendim :( Sıkıntı buymuş, fabrikada bej iç döşeme de sorun varmış.

Ben Ağustosta sipariş vermiştim.. 47. Hafta gözüküyordu teslim.. Bir sorayım tekrar.. Prestige - TSI  ve birkaç ek donanım..

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;537377
Ben Ağustosta sipariş vermiştim.. 47. Hafta gözüküyordu teslim.. Bir sorayım tekrar.. Prestige - TSI ve birkaç ek donanım..

Benim sipariş de 45. hafta (2 kasım haftası) görünüyordu.

Geçen MT aradı, aracımız 19 Ekim gemisinde, büyük ihtimal kasımdan önce teslim edicez dedi.

Bilginize...

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;537610

Geçen MT aradı, aracımız 19 Ekim gemisinde, büyük ihtimal kasımdan önce teslim edicez dedi.

Bilginize...
Hayirli olsun. Sizin donanim nasildi?

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;537626
Hayirli olsun. Sizin donanim nasildi?

TSI+DSG+Prestige Paket

Ek: Business Gri Renk + Adaptif CC

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;537635
TSI+DSG+Prestige Paket

Ek: Business Gri Renk + Adaptif CC
Bende ek sunroof, karartilmis arkacam, 19 inc jantlar var. Sunrooftan dolayı gecikti zaten.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;537636
Bende ek sunroof, karartilmis arkacam, 19 inc jantlar var. Sunrooftan dolayı gecikti zaten.

hayırlı olsun, tez zamanda gelir inş.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;537610

Bilginize...

hocam benim de arac üretilmiş. shipland yazıyor, Ekim sonu Kasım başı gelir dedi ST sanırım aynı gemiyle gelir benim araç da. Siz fiyat olarak anlaştınız mı? ne kadar indirim yapacaklar? aynı renk active modelini de ben bekliyorum.
şimdiden hayırlı olsun.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;537663
hocam benim de arac üretilmiş. shipland yazıyor, Ekim sonu Kasım başı gelir dedi ST sanırım aynı gemiyle gelir benim araç da. Siz fiyat olarak anlaştınız mı? ne kadar indirim yapacaklar? aynı renk active modelini de ben bekliyorum.
şimdiden hayırlı olsun.

Sizinki de hayırlı olsun. Sipariş formunda yazan bir rakam var. Ancak asıl pazarlığı araç geldiğinde yapacağız.

Şöyle söyleyeyim; daha önce telefon bıraktığım bir bayi aradı ve  109.900 olan aracı 108'e bırakırız dedi. Hatta bayiye gelirseniz distribütörden de indirim isteriz tarzı bişey söyledi.

Bunun üzerinden ilerlicez bakalım.