škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Super B alacağım ama...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Geceyry

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selam arkadaşlar.  Önümüzdeki ay Active donanımlı bir süper b almayı düşünüyorum. Opisyon olarak param sadece metalik renke yetiyor. Ama aklımda çok soru işareti kalıyor.  Acaba active donanımı beni mutlu edermi. 1.4 tsi motor ile alacağım. Ayrıca engelli plakalı ve otv den muaf olacak.
Kafamda acaba 16 jant ile nasıl durur bir türlü kavrayamadım. Acaba bu şekilde aracı alan veya inceleyen oldu mu. Herhangi fotoğraf felan varsa paylaşır sa sevinirim.
Her türlü öneri ve eleştirmeye açığım. Argo veya sert konuşacak arkadaşlar olabilir. Benden büyükse problem değil.  Şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı emirolcay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de aynı aracı sipariş verdim bu arada sipariş vermezseniz bayiler kendileri getirmiyor. Active donanım oldukça yeterli bana göre. Jant olayına da çok önem vermiyorum aracın içine para harcamak daha mantıklı geldi. Hem kış lastiği de almak zorundayım maliyeti de artırıyor. Opsiyon listesine elektrikli bagaj kapağı da siz istemeden ekleniyor. Far yağmur sensörü front assist arka kol dayama gibi güzel özellikleri var

Çevrimdışı Geceyry

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirolcay;535395
Ben de aynı aracı sipariş verdim bu arada sipariş vermezseniz bayiler kendileri getirmiyor. Active donanım oldukça yeterli bana göre. Jant olayına da çok önem vermiyorum aracın içine para harcamak daha mantıklı geldi. Hem kış lastiği de almak zorundayım maliyeti de artırıyor. Opsiyon listesine elektrikli bagaj kapağı da siz istemeden ekleniyor. Far yağmur sensörü front assist arka kol dayama gibi güzel özellikleri var

Efendim size ne kadar fiyat verdiler acaba. Bir de aracınız ne zaman gelecek. Geldiği zaman sizden fotoğraf isteyebilir miyim

Çevrimdışı emirolcay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bana fiyat vermediler araç gelmeden fiyat veremiyorlar 3000 TL kapora verdim. Araç gelince vazgeçersem iade edecekler Kasım başında gelecek nasipse. Zaten o zamana her yere gelmiş olur vazgeçmezsem paylaşırım tabi fotoğrafı.

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
tahir bey nacizane fikrimi söylemek isterim superb çok beğendiğim bir araç fakat ben derim ki illaki bir zorunluluğun yoksa boş donanım superb alacağına full octavıa dizel al derim. sonuçta 5 yıl satamıyorsun bende ötv indirimli ilk benzinli araç almıştım 5 yıl petrolcülerle akraba olmuştum :) sonra dizel ful bir araç aldım oh dedim. ben ful araç tavsiye ederim. satarkende rahat satılır düşüncesindeyim. hangi araç olursa olsun hayırlı olsun.

Çevrimdışı Geceyry

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unal43;535413
tahir bey nacizane fikrimi söylemek isterim superb çok beğendiğim bir araç fakat ben derim ki illaki bir zorunluluğun yoksa boş donanım superb alacağına full octavıa dizel al derim. sonuçta 5 yıl satamıyorsun bende ötv indirimli ilk benzinli araç almıştım 5 yıl petrolcülerle akraba olmuştum :) sonra dizel ful bir araç aldım oh dedim. ben ful araç tavsiye ederim. satarkende rahat satılır düşüncesindeyim. hangi araç olursa olsun hayırlı olsun.

Fikriniz için tesekkur ederim ama dizel araç almayı düşünmüyorum. Çünkü ben yılda 7 bin kilometre bile yapmıyorum. Ayrıca evde bir tane de babama ait Şahin marka aracımız var. Günlük işlerimizi onunla halledeceğiz.
Şehir ici pek kullanmam yani. Hani ergenliğim tutar da sırf hava atmak için binerim belki. Oda olsun o kadar araba çok güzel çünkü.  
Mesela sadece full diye octavia alırsam. Yarin birgün sokakta super b gördüğüm zaman çok hayal kırıklığına uğrarım. Buda beni arabadan soğutur. Bence yaptığım kilometreye göre benzinli seçmem daha iyi olur. Ayrıca arabayı 5 yılda bir değiştirmeyi düşünüyorum

Çevrimdışı Geceyry

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirolcay;535409
Bana fiyat vermediler araç gelmeden fiyat veremiyorlar 3000 TL kapora verdim. Araç gelince vazgeçersem iade edecekler Kasım başında gelecek nasipse. Zaten o zamana her yere gelmiş olur vazgeçmezsem paylaşırım tabi fotoğrafı.

Herhangi bir opisyon eklediniz mi acaba

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçtan beklentilerin nedir her şeyden önce buna karar vermelisin.Ben cc olmadan araç almam örneğin.Esp güvenlik olarak Ön park sensörü olmalı ben isterim.Kör nokta uyarı önemli bence.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı emirolcay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Geceyry;535424
Herhangi bir opisyon eklediniz mi acaba

Aşağıdakileri ekledim:
1. Gümüş Gri Metalik Renk 1.400 TL
2. Hız sabitleyici (ACC değil) 700 TL
3. Bluetooth 450 TL
4. Bolero 1.100 TL
5. Bluetooth özellikli direksiyon 150 TL
6. Elektrikli bagaj (istemedim) 1.500 TL

Toplamda 3.800 TL'lik opsiyon eklemiştim gayet makuldü ama elektrikli bagaj benim için hiç önemli değil biraz soğumaya başladım şimdi ben de yılda 10 bin km yi geçmiyorum o yüzden benzinli tercih ettim ama %3 civarı bir indirim bekliyorum. Paramın yettiği en üst sınıf almak istedim ama olmazsa octavia 1.6 TDI style daha mantıklı gelmeye başladı.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirolcay;535447
Aşağıdakileri ekledim:
3. Bluetooth 450 TL
4. Bolero 1.100 TL

Toplamda 3.800 TL'lik opsiyon eklemiştim gayet makuldü ama elektrikli bagaj benim için hiç önemli değil biraz soğumaya başladım şimdi ben de yılda 10 bin km yi geçmiyorum o yüzden benzinli tercih ettim ama %3 civarı bir indirim bekliyorum. Paramın yettiği en üst sınıf almak istedim ama olmazsa octavia 1.6 TDI style daha mantıklı gelmeye başladı.

CC yerine ACC alın derim, aradaki farka değer.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Geceyry

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;535441
Araçtan beklentilerin nedir her şeyden önce buna karar vermelisin.Ben cc olmadan araç almam örneğin.Esp güvenlik olarak Ön park sensörü olmalı ben isterim.Kör nokta uyarı önemli bence.

Araçtan beklentilerim, güvenlik üst seviye de olmalı çünkü araba içinde genellikle engelli kardeşim de olacak. Ayrıca konforlu olmalı. Bagaj büyük olmalı. Tekerlekli sandalye rahatca sığmalı.Özellik olarak hız sabitleyici felan istemiyorum. Benim için onlar pek önemli değil.
Görselliğe önem veriyorum. Dış görünüş açısından beni tatmin etmeli.  5 yıl kadar bineceğim. Araca her gün baktigim zaman imrenmeliyim. Biraz fazla oldu galiba

Çevrimdışı Geceyry

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirolcay;535447
Aşağıdakileri ekledim:
3. Bluetooth 450 TL
4. Bolero 1.100 TL

Bende sadece metalik renk ekleyeceğim. Bagaj zaten istemeden ekleniyormus. Bence sizede benzinli daha uygun çünkü sizde benim gibi az kilometre yapıyorsunuz. İnşallah  hayırlısı ile gelince aracınız. Çok merak ediyorum. Active olarak nasıl bir sekile sahip olacak .

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emirolcay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Artık ACC ekleme imkanım yok malesef şu an CC yeterli benim için zaten biri 700 biri 2000 TL opsiyon fiyatı. ACC alınca otomatik almak lazım en iyi şekilde yararlanmak için.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dsg ile otonom araçlar gibi oluyor. size direksiyon kalıyor sadece. ama önceliklerinize göre seçim yapmanız lazım. ben de bayide hazır olan aracı aldım ve acc vardı. olmasa isterdim yine de opsiyon olarak.