škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu araba kac basiyo

abeyy · 22 · 7131

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı superbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
düz yolda 180 180 akıyo. Zaman zaman 190-200'ü de ibrede gördüm. Ancak araba 5000'de olduğu için max. yüklenmek istemedim

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;534593
Isin gercegi 190kadar hizlanmada hic sorun yok o degerlere cok rahat ulasiyor. Ondan sonra yavas yavas ilerliyor ama 215i gormede zorlanmadi hatta videoyada cektim gerekirse paylasirim. Arabayi acimamanizi tavsiye ederim eskidenmis onlar 1000 gorene kadar 140 i gecmemeye calistim ama ondan sonra radara yakalanmayi goze aldim ve hic 150in altinda gitmedim performans olarak sehir arasi yollarda cok memnunum ve yolunu denk getirirsem arkadasin dedigi gibi 240 i gosterebilecegimi dusunuyorum 215 de bu motor icin iyi deger bence baska yapan olacakmi merak ediyorum :)

Umarım lastiğinizin markasına,hız endeksine ve aracınızın fren mesafesine bakmışsınızdır bu hızlara çıkmak çok kolay, bugün en kötü araba bile 180-190 km lere çıkıyor ama önemli olan durmak bence arabanızın fren kalitesini tam öğrenmeden bu hızlara çıkmayın ve yeni araçlarda lastikleriniz açılmadan denemeyin sonra pişman olmayın.Hız olarak düz yolda 220-225 i geçeceğini sanmıyorum

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Referee;534725
Umarım lastiğinizin markasına,hız endeksine ve aracınızın fren mesafesine bakmışsınızdır bu hızlara çıkmak çok kolay, bugün en kötü araba bile 180-190 km lere çıkıyor ama önemli olan durmak bence arabanızın fren kalitesini tam öğrenmeden bu hızlara çıkmayın ve yeni araçlarda lastikleriniz açılmadan denemeyin sonra pişman olmayın.Hız olarak düz yolda 220-225 i geçeceğini sanmıyorum
Soyle bi gercek var hiz yanlisi biri degilim ama yeni araba alinca her turk erkeginin yaptigi seyi yapiyoruz arac kac basiyor acaba :) yoksa surekli 200lerle gitmiyoruz ve frenlik bu durum olacak yerdede bunlari yapmiyoruz. Ayrica eger d sekmen bi arabayla 200e basarkende lastigi freni dusuneceksek acaba kaldiracakmi fren tutmayacakmi diyeceksek atalim gitsin bu arabalari

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;534728
Soyle bi gercek var hiz yanlisi biri degilim ama yeni araba alinca her turk erkeginin yaptigi seyi yapiyoruz arac kac basiyor acaba :) yoksa surekli 200lerle gitmiyoruz ve frenlik bu durum olacak yerdede bunlari yapmiyoruz. Ayrica eger d sekmen bi arabayla 200e basarkende lastigi freni dusuneceksek acaba kaldiracakmi fren tutmayacakmi diyeceksek atalim gitsin bu arabalari

Yanlış anladınız, ben 200 falan yapmayın demiyorum arabanıza bakın ne yapıyor ne yapabilir onu öğrenin kendinizi güvene alın ondan sonra yapın diyorum 200 basarken fren düşünmemeniz umarım size pahalıya patlamaz :ok:

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Referee;534733
Yanlış anladınız, ben 200 falan yapmayın demiyorum arabanıza bakın ne yapıyor ne yapabilir onu öğrenin kendinizi güvene alın ondan sonra yapın diyorum 200 basarken fren düşünmemeniz umarım size pahalıya patlamaz :ok:
:) sende beni yanlis anladin 2 ton araba yaparlarken 200le giderkende o arabayi durduracak bi fren sistemi mutlaka dusunmuslerdir dedim yoksa allah hic birimize kaza bela vermesin o freni deneyecek gercek bir durum yasatmasin ama frenleri yeterli bence senin yetemedigin yerde araba otomatik frenleme sistemiyle seni fazlasiyla destekliyor o yetemezse deli gibi bagiriyor sende frene bas ben durduramiyorum diyo denenerek gorulmustur :) araba cok akilli :) :)

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;534598
Volvonun agirligi kac?

1700kg..

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlarım,

Bence arabanın 200 lere ulaşması veya ulaşma ması mevzu edilecek bir durum değildir.  Bizim arabamız, spor bir araba değil ve hızlı gitmesi amaçlı üretilme miştir. Konfor, güvenlik unsurlarının ön planda olduğu amacımız da son hız konusunu biraz sığ bir konu olarak görüyor.herkese emniyet li sürüş lerr   diliyorum. Hızlı giden acele değil ece le gider.