škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dahada zam gelirmi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yalcinftt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1 veya 1.5 ay içerisinde yeni sipariş verip bekleyen çok müşteri varmı sizce ve bu surede dahada zam olurmu görüşlerinizi paylaşır misiniz. Ben kırılma noktasını geçtim bu fiyattan dahi alirmiyim derken 45 inci hafta gelecek olan aracimin fiyati konusunda şüpheye düştüm iyiden iyiye.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gelir. Gelirse 2014 başında olan vergi zamları gibi araçlar ellerinde kalır

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yalcinftt;532500
1 veya 1.5 ay içerisinde yeni sipariş verip bekleyen çok müşteri varmı sizce ve bu surede dahada zam olurmu görüşlerinizi paylaşır misiniz. Ben kırılma noktasını geçtim bu fiyattan dahi alirmiyim derken 45 inci hafta gelecek olan aracimin fiyati konusunda şüpheye düştüm iyiden iyiye.

Euro kuru ile ilgili maalesef.. 3 TL'den 3.40 oldu.. Yani %12 kur artışı var.. Şu anda %10 neredeyse yansıtılmış durumda 3.25 gibi bir artışa denk.. Bence lansman sonrası yapacakları zammı yapmazlar ama Euro artışı direk girer..

Benim araba da 47. hafta gözüküyor.. Biraz daha artar ise sıfırdan vazgeçip ikinci ele yönelim başlar o da ikinci el fiyatlarını arttırır.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim siparişim de 45. hafta görünüyor. Siparişten vazgeçme konusunu açık açık konuştuk.

45. hafta 2-8 Kasım arası oluyor. Bayiyi biraz sıkıştırıp seçim öncesi almaya çalışacağım. Seçim sonrası kurlar yine patlayabilir. Bu durumda da siparişimden vazgeçerim.      Forever Ford Focus :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kurlara bağlı olmadan da zam gelebilir.

Ben Octi yi hatırlıyorum bir ara neredeyse ayda bir 500, 2,5 ayda bir de 1000 TL zam geliyordu

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasım-Aralık arası kota peşinde koşacaklarından bence zamları yansıtmaycaklardır diye düşünüyorum

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kur zammını yansıtırlar, kurdan dolayı fiyatlar yükseldiği için kendi zamlarını çok yansıtamazlar. Nihayetinde bulunmaz hint kumaşı değil.

Geliş fiyatı sipariş fiyatının 3 bin TL üzerinde olursa vazgeçeyim diye düşünüyorum.

Zaten ilk günden buyana 5 bin zam geldi. DSG şanzıman farkı da (önceki 6 bindi) 10 bin oldu. 3-4 bin de oradan geldi. Şu an zaten 8-9 bin daha pahalı görüyorum.

En kötüsü focusa binmeye devam ederiz, napalım. :)

Çevrimdışı yalcinftt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Almanya fiyatlarını inceledim dsg farkı 2000 euro. Bizde 3000 euro gelişmiş ülke gelişmekte olan ülke farkı sanırım ;). Bu zamlardan sonra vazgeçme oranını merak ediyorum çünkü ben sipariş verdiğinde style dizel dsg fiyatını 101 veya 103 bin gibi düşünüyordum su an 108400 artış 6, 7 bin bu sebepten yazilipta vazgeçme oranı nedir acaba. Birde foruma superb3 olarak ilgi az gibi.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yalcinftt;532904
Almanya fiyatlarını inceledim dsg farkı 2000 euro. Bizde 3000 euro gelişmiş ülke gelişmekte olan ülke farkı sanırım ;). Bu zamlardan sonra vazgeçme oranını merak ediyorum çünkü ben sipariş verdiğinde style dizel dsg fiyatını 101 veya 103 bin gibi düşünüyordum su an 108400 artış 6, 7 bin bu sebepten yazilipta vazgeçme oranı nedir acaba. Birde foruma superb3 olarak ilgi az gibi.

Şu anda arabası olan veya olmayan diye bakmak lazım.. Bende araba yok.. Büyük ihtimal vazgeçmeyeceğim.. Ama arabamı satmamış olsaydım tekrar düşünürdüm..

Ama alternatif olarak baktıklarının da hepsinin fiyat artıyor.. VW Passat 1.4 TSI Highline 121 idi 127 oldu.. Aradaki fark DSG'den geliyor..

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu hafta fitch kredi notunu açıklayacak fed faiz artışını açıklayacak duruma göre değerlendirme yapılabilir biz bayram sonunu bekliyoruz duruma göre artış miktarını tahmin edip ona göre siparişi vereceğiz

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;532985
bu hafta fitch kredi notunu açıklayacak fed faiz artışını açıklayacak duruma göre değerlendirme yapılabilir biz bayram sonunu bekliyoruz duruma göre artış miktarını tahmin edip ona göre siparişi vereceğiz

Özel sipariş yerine bayilerin gelecek araçlarına yazılmak efektif olabilir. Üretime girmemiş araçları istediğiniz gibi revize ediyorlar.

Artıları:
   - Sipariş sırasına erken girdiği için özel siparişe göre erken gelebilir.
   - Bayinin kendi stoku olduğu için vazgeçmeniz halinde kaparo iadesi kolay olur.

Ben bu yöntemi tercih ettim. Nasipse 45. hafta araç geliyor. O anki kur durumu anormal olmaz ise satın alacağım inş.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;532992
Özel sipariş yerine bayilerin gelecek araçlarına yazılmak efektif olabilir. Üretime girmemiş araçları istediğiniz gibi revize ediyorlar.

Artıları:
   - Sipariş sırasına erken girdiği için özel siparişe göre erken gelebilir.
   - Bayinin kendi stoku olduğu için vazgeçmeniz halinde kaparo iadesi kolay olur.

Ben bu yöntemi tercih ettim. Nasipse 45. hafta araç geliyor. O anki kur durumu anormal olmaz ise satın alacağım inş.

2.0 dizel stoklarda yoktur sanırım.çoğu opsiyonu ekleyince fiyat artıyor bayi risk almak istemez. birde örneğin diğer araçlarda bin lira kapora alıyorsa bu aracı garantiye almak için en az beş bin lira ister diye düşünüyorum.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Bugün AUDİ'de idim. Zam nedeniyle bir birçok müşterinin siparişleri iptal ettiğini söylediler. Yanlış hatırlamıyorsam, A6'ya 25 bin TL zam geldiğini belirttiler.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zam sürekli gelir. 4 Yıldır Türkiye'de hiç indirim yapılmamış ve bundan sonrada yapılacağını düşünmüyorum alımın düştüğünü bayilerde söylüyor fakat euro 6 normundan dolayı araçlar daha donanımlı ve daha tasarruflu olmak zorunda. Bu Yüzden fiyatlar düşmez dediler

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şöyle bir durumda ne yapardınız?

- İstediğim özellikteki araç 45. hafta (2-8 kasım) arası geliyor.
- Ekim başında gelecek olan bir araç var. Dış rengi istediğim gibi değil, adaptif hız sabitleyici yok, istemediğim iki ekstra donanım var.

Fiyat her ikisinde çok yakın.
- Ekim başında geleni alırsam istemediğim bir araç olacak ama zam olursa (ki muhtemel) etkilenmem. (Olmazsa da vicdan azabı :( :( )
- Kasım başında (seçim haftası :( ) geleni alırsam tam istediğim gibi bir araç olacak ama zamlardan ve kurdan etkilenirim. Fiyat düşündüğümden fazla olursa siparişi iptal etme durumum bile olabilir.

Karar vermek için yorumlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2015, 15:01:21 Gönderen: bilalduzenli »