škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb II ve Superb III

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jerkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar.
Daha önce tdi oct kullanıyordum ve arabamı tayin sebebiyle geçen yıl sattım. İnşallah seneye tekrar alacağım. Ama bu sefer superb olsun istiyorum ve bazı tereddütlerim var. Yılda 16-17ooo km yapıyorum ve sattığım octi min yakıtından ve performansından çok memnundum (2012 Tdi Eleg)
O zamanlarda bir arkadaşın Superb II sine bindim ve araç benim octim kadar performanslı ve tasarruflu değildi. Yeni superbler 120 beygir fakat tork 250nm . Yani aynı torktalar. Superb II den sonra Superb III alan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.  Aracın performansında ve ivmelenmesinde geliştirici etken oldumu 120 hp. Herkese iyi forumlar.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jerkan;529291
Arkadaşlar selamlar.
Daha önce tdi oct kullanıyordum ve arabamı tayin sebebiyle geçen yıl sattım. İnşallah seneye tekrar alacağım. Ama bu sefer superb olsun istiyorum ve bazı tereddütlerim var. Yılda 16-17ooo km yapıyorum ve sattığım octi min yakıtından ve performansından çok memnundum (2012 Tdi Eleg)
O zamanlarda bir arkadaşın Superb II sine bindim ve araç benim octim kadar performanslı ve tasarruflu değildi. Yeni superbler 120 beygir fakat tork 250nm . Yani aynı torktalar. Superb II den sonra Superb III alan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Aracın performansında ve ivmelenmesinde geliştirici etken oldumu 120 hp. Herkese iyi forumlar.

Ben bu cumartesi dizel+manuel yeni kasa superb'le test sürüşü yaptım. Kullandığım 109 bg Focus'a göre (ilk kalkış, ara hızlanmalar) biraz baygın gibi geldi. Gibi diyorum çünkü arabanın debriyaj kavraması, 6 vites olması vb. konulara yabancıydım. Eski kasa manuel superb kullananların mukayesesi daha net ve doğru olur.

Geldiğinde otomatik vitesle daha net mukayese yapabileceğimi düşünüyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Tork aynı olduğu için farklı hissettireceğini sanmıyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
HP olarak güç kendin son hızlarda belli eder, hızlanma ve ara hızlanmalarda belli etmez. Hızlanma konusunda sözü geçen  perf kriteri Tork'tur.

Superb in ağırlığı ve aynı kalan Tork'u göz önüne alındığında perf hissi olarak Octi nin daha iyi geleceğini söyleyebilirim

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlar Superb 2 kullanmış bir kişi olarak,

Superb 3'ü 300 km civarında kullandım... Ciddi bir kasa değişikliği ne demek, sürüş dinamiklerindeki farklılıklar ne demek ve çizgilerin sportif hatlara kavuşması ne demek tam anlamıyla yeni Superb bu sorulara cevap veriyor...

Not: Yalnız yeni superb'de hafızalı koltukta bir kere basınca hafızaya aldığı pozisyona geçmiyor...basılı tutmak gerekiyor pozisyona geçene kadar, sanırım ben bir yerde hata yapıyorum... siz yaşıyor musunuz şu anda bu sorunu...

Çevrimdışı Sselim

• Her daim umut
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;529346

Superb 3'ü 300 km civarında kullandım... Ciddi bir kasa değişikliği ne demek, sürüş dinamiklerindeki farklılıklar ne demek ve çizgilerin sportif hatlara kavuşması ne demek tam anlamıyla yeni Superb bu sorulara cevap veriyor...

Not: Yalnız yeni superb'de hafızalı koltukta bir kere basınca hafızaya aldığı pozisyona geçmiyor...basılı tutmak gerekiyor pozisyona geçene kadar, sanırım ben bir yerde hata yapıyorum... siz yaşıyor musunuz şu anda bu sorunu...

Bu bence sıkıntı değil. Benim şirket aracım volvo s40. onda da hafızalı koltuklar aynı mantıkla çalışıyor. Bence dert edilecek bir şey değil

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passat B8'de de hafızalı koltuklar aynı mantıkla çalışıyor

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;529346

Hareket halindeyken ya da çalışırken denemiş olabilir misiniz. Ikinci nesilde de hareket halinde basılı tutmanız gerekir. Diyelim ki aracı kullanan birisi acayip bir pozisyona kaydetti siz de kendi ayarınız diye bastınız yürürken sırtlık yattı ya da sizi dik bi pozisyona getirirse kazaya neden olabilir, bu yüzden ayarlarınızı anahtarla eşleştirin ki aracın kilitlerini açtığınız an koltuk Kayıtlı pozisyona gelsin.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hareket halinde iken denemedim... sabitken denedim....

Açıkçası basılı tutarak istenilen pozisyona gelmesi, hafıza koltuğunun mantığına aykırı gibi... o zaman hafızalı değil elektrikli koltuk oluyor...

Çevrimdışı jerkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jerkan;529291
Arkadaşlar selamlar.
O zamanlarda bir arkadaşın Superb II sine bindim ve araç benim octim kadar performanslı ve tasarruflu değildi. Yeni superbler 120 beygir fakat tork 250nm . Yani aynı torktalar. Superb II den sonra Superb III alan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Aracın performansında ve ivmelenmesinde geliştirici etken oldumu 120 hp. Herkese iyi forumlar.

Arkadaşlar konu günceldir. Ama şu hafızalı koltuk olayı haricinde yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür

Çevrimdışı aozturk25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jerkan;531286
Arkadaşlar konu günceldir. Ama şu hafızalı koltuk olayı haricinde yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür
superb2 dsg dizel sahibiyim aracımı 2015 haziran ayında aldım ve 15bin bakıma bugün verdim. aracımın hızlanması ve ivmelenmesi çok iyi. yeni kasa dizel superb i test ettim benim arabamın yanında çok hantal geldi. istanbul beylikdüzündeyim isteyen arakadaş olursa aracımı deneyebilir.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aozturk25;531821
superb2 dsg dizel sahibiyim aracımı 2015 haziran ayında aldım ve 15bin bakıma bugün verdim. aracımın hızlanması ve ivmelenmesi çok iyi. yeni kasa dizel superb i test ettim benim arabamın yanında çok hantal geldi. istanbul beylikdüzündeyim isteyen arakadaş olursa aracımı deneyebilir.
Bilmeden başka araç mı test ettiniz. Hadi aynı geldi bi fark yok deseniz eyvallah ama hantal kesinlikle değil. Bende 1.5 yıl 70 bin kmdir makyajlı dsg superb kullanıyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafızalı kolltuk olayına açıklık getireyim.

bizimkinde 2 hafıza var. Örneğin 1 e aldınız ve o şekilde kullanıyorsunuz. Bu durumda koltuk iniş ve binişlerde kolaylık sağlayacak şekilde hareket ediyor. siz bindikten sonra kontağı açınca 1. hafızadaki pozisyona otomatik olarak geliyor, hiçbir tuşa vs basmanıza gerek yok, geliyor.

Ama diyelim ki bindiniz ve 2. hafızadaki posizyonda kullanmak istiyorsunuz. Bu durumda 2. poisyonu aktif etmek için koltuk doğru ayarlara gelene kadar 2 numaralı tuşa basılı tutmanız gerekiyor. Bundan sonra ise siz değiştirmediğiniz sürece her iniş ve binişinizde koltuk otomatik olarak 2. hafızadaki pozisyona otomatik olarak ayarlanıyor.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sn king  hafıza koltuğunda dediğiniz gibi olmuyor yeni superb te  zaten 2 değil 3 farklı pozisyon tuşu var

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vectramda da e39umda da hafıza tuşuna basılı tutuyordunuz kayıtlı pozisyona geçmesi için. tek dokunuşta geçmedi hiç biri. bu hatalı kaydedilmiş bir pozisyonu seçip sizi direksiyon başında zor durumda bırakmasın diye düşünülmüş bence. yalnız anahtarların kodlanması ile herkes kendi anahtarı ile aracı açtığın kendi hafızasına koltuk otomatik geçiyordu e39 da ve şu anki vectramda. superbde bunu deneme şansımız olmadı henüz.