škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

led gündüz farı ve dijital klima dönüşümü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayangil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
halojenli farlarımı led fara dönüştürmek için baya araştırma yaptım ve elde ettiğim sonuclarda
-2 adet led far ve her far için 3 adet beyin  alınması gerekiyormuş. Yurt dısında cok uygun fiyata bu parçaları buldum. Sormak istediğim ayrıca bir hat çekmek gerekiyormu aracın sigortasına ve beyinine led farlar için yapılabilir mi?

Dijital kilima konsollarıda 500 tl gibi komik rakamlardan satılıyor haliyle analog klimayı dijitale cevirmek istiyor insan bazı forumlarda insanlar poloyu donusturmeye calısmıs ama hava akışlarını yonlenditricek motorların takılması vs ek parçalar gerekiyormus ama superblerde analogda dahi mu yonlendiriciler mevcut bu parçalar takılabilirmi forumdaki Bilgin arkadaşlarımızdan cevaplar bekiyorum. İyi Günler

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunu Ender elektronik veya Apo usta (Abdullah Vural) gibi yerlere danış. onlar trendline passatı alıp highline yapabilen yerler.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Apo usta kendi passatina yapti dijital klima cevrimini , cok zor bir islem degilmis ama yine de maliyetli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayangil;627935
Merhabalar
halojenli farlarımı led fara dönüştürmek için baya araştırma yaptım ve elde ettiğim sonuclarda
-2 adet led far ve her far için 3 adet beyin  alınması gerekiyormuş. Yurt dısında cok uygun fiyata bu parçaları buldum. Sormak istediğim ayrıca bir hat çekmek gerekiyormu aracın sigortasına ve beyinine led farlar için yapılabilir mi?

Dijital kilima konsollarıda 500 tl gibi komik rakamlardan satılıyor haliyle analog klimayı dijitale cevirmek istiyor insan bazı forumlarda insanlar poloyu donusturmeye calısmıs ama hava akışlarını yonlenditricek motorların takılması vs ek parçalar gerekiyormus ama superblerde analogda dahi mu yonlendiriciler mevcut bu parçalar takılabilirmi forumdaki Bilgin arkadaşlarımızdan cevaplar bekiyorum. İyi Günler

Ben de aşağıda linkini paylaştığım ürünleri araştırıyorum. İkisi de tak kullan ürünler.

https://www.philips.com.au/c-p/12985BWX2/x-treme-ultinon-led-car-headlight-bulb

https://fardoktoru.com/tr/p/PHOTON-MILESTONE-H7-TIP-LED-XENON-OTO-AMPULU-6000K-8000-Lumen/396

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada her ikisi de 6000k ancak Photon 8000 lümen iken Philips'te bununla ilgili bilgi yok. Ancak görselleri inceleyince Philips daha kaliteli duruyor. Diğer taraftan led ampülde Photon'un daha başarılı olduğu söyleniyor. Fiyat olarak ise Philips daha uygun.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eren1977;627962
Ben de aşağıda linkini paylaştığım ürünleri araştırıyorum. İkisi de tak kullan ürünler.

https://www.philips.com.au/c-p/12985BWX2/x-treme-ultinon-led-car-headlight-bulb

https://fardoktoru.com/tr/p/PHOTON-MILESTONE-H7-TIP-LED-XENON-OTO-AMPULU-6000K-8000-Lumen/396

Bu ürünlerin ikiside superb halojenfarlara bağlanamıyor. Halojen ampuller bildiğiniz gibi bir duya geçiyor ve duy far çanağına kilitleniyor.Bu ampulleri farklı bir tadilat yaparak takabilirsiniz oda ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;627966
Bu ürünlerin ikiside superb halojenfarlara bağlanamıyor. Halojen ampuller bildiğiniz gibi bir duya geçiyor ve duy far çanağına kilitleniyor.Bu ampulleri farklı bir tadilat yaparak takabilirsiniz oda ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum.

"Arkasındaki parça sökülüyor, far yuvasına oturtulup kilitlendikten sonra yeniden takılıyor." diye biliyorum. Youtube'de montaj videosunda görmüştüm.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eren1977;627997
"Arkasındaki parça sökülüyor, far yuvasına oturtulup kilitlendikten sonra yeniden takılıyor." diye biliyorum. Youtube'de montaj videosunda görmüştüm.

Gördüğünüz videoda led ampulun montajını fara telle sıkıştırarak yapıyordu değilmi ? Link paylaşırmıısınız ?

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;628006
Gördüğünüz videoda led ampulun montajını fara telle sıkıştırarak yapıyordu değilmi ? Link paylaşırmıısınız ?

Videoda montaj farın kendi kilit teli ile yapılıyordu.

Aşağıda linkini paylaştığım fardoktoru'nu aradım. "Gelin; aracınıza takalım üzerinde görün. Birkaç farklı ürün var hepsini de deneriz, almak zorunda değilsiniz." dediler. Bağlantıdaki Passat b8 fotoğrafı kendi uygulamalarına aitmiş.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eren1977;628007

Aşağıda linkini paylaştığım fardoktoru'nu aradım. "Gelin; aracınıza takalım üzerinde görün. Birkaç farklı ürün var hepsini de deneriz, almak zorunda değilsiniz." dediler. Bağlantıdaki Passat b8 fotoğrafı kendi uygulamalarına aitmiş.

Videonun linkini istemiştim aslında . Superbin farını açıp bakarsanız tel olmadığını görürsünüz. Kendine gore bir duyu var ve far çanağına o duy sabitleniyor.Ampul direct çanağa tel ile tutturulma gibi bir durum yok.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;628010
Videonun linkini istemiştim aslında . Superbin farını açıp bakarsanız tel olmadığını görürsünüz. Kendine gore bir duyu var ve far çanağına o duy sabitleniyor.Ampul direct çanağa tel ile tutturulma gibi bir durum yok.

İş yerinde video açılmadığı için link veremedim. Normal h7 ampül olduğuna göre bunların da olması lazım. Deneme imkanım olursa paylaşırım.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eren1977;628013
İş yerinde video açılmadığı için link veremedim. Normal h7 ampül olduğuna göre bunların da olması lazım. Deneme imkanım olursa paylaşırım.

Tamamdır , denemenizin sonucunu bekliyorum . İyi çalışmalar

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada bahsettiğiniz gibi Superb'de ampul çevrilerek yuvasına takılıyor.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiğiniz photon marka ampülü comfortline passatımda kullanmıştım. Dışardan görüntüsü ve rengi hoştu ancak yolu göstermiyordu. Kör gibi gidiyordum. Işık yukarı doğru dağıldığı için karşıdan gelenlerin v arkasında seyrettiğim sürücülerin gözünü acayip alıyordu. Takdir sizin tabi. Bu durum photona özel değil. Hangi marka alırsanız alın aynı şey olacak far tası halojene uygun yapıldığı için led ampülde performans alınamıyor malesef.  

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Alegat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eren1977;628007

denemeyi yaptırdınızmı sonuç nedir?