škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 1.0 tsi dsg. Vitesi r den d ye geçirdiğimde park sensör görseli takılıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Madmax16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler arkadaşlar. Aracımı alalı henüz 2 hafta oldu. Fakat yeni dikkatimi çeken bir husus var. Aracım dsg şanzımanlı. Vitesi r den d ye geçirdiğimde bolero ekranında çıkan park görseli vitesin d ye geçişinddn itibaren yaklaşık 15 saniye kasar ekranda durmaya devam ediyor. Servisi aradım normal dedi. Kullanım klavuzunda benimki gibi 3 sensörlü olan fabialarda hemen geçer yazıyor. Sizde durum nedir? Evham mı yapıyorum yoksa gerçekten bir sıkıntı mı var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracı alalı 11 ay oldu bende de aynı durum gayet normal karşıladım ben sıkıntı edecek bişey olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı Madmax16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce Octavia da kullanmış biri olarak bence normal değil. Octaviada vites geçişinden hemen sonra ekran normale dönerdi. İnternette bunu tecrübe eden 1 2 yazı gördüm o kadar. Fakat normal olsa kullanma klavuzunda yazmaz mı bu durum. Zira 7 sensörlü olan modellerde 10 sn gecikmeli yada ekstra olarak sol konsoldaki düğmeye basınca kapanır diye yazıyor. Farklılıklar var. Bakalım bilen birisi çıkabilir. Bu durum hafiften sinir bozucu geliyor bana.

Çevrimdışı realistic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracimda da ayni sekilde ve kullanisli oldugunu dusunuyorum. Ozellikle birkac manevrada park edeceksem cok isime yariyor hemen kapanmamasi

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoca olay gayet normal ve hatta gerekli. ön park sensörünüz olsaydı aracın 10-15 km hıza ulaşmasına kadar bekleyecekti hatta.

yani bu özellikle yapılmış bir şey, yukarıda bahsetmişler aracı park ederken kısa süreli ileri gidişlerde arkadaki engelden ne kadar uzaklaştığınızı anlamanızı sağlıyor.

Çevrimdışı Madmax16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için teşekkürler. Fakat görüşüm değişmedi. Benim merak ettiğim bütün fabia 3 lerde de durum aynı mı. Zira 1inde bile aynı değilse bzm araçlar ayıplı demektir.

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Madmax16;623480
Cevaplarınız için teşekkürler. Fakat görüşüm değişmedi. Benim merak ettiğim bütün fabia 3 lerde de durum aynı mı. Zira 1inde bile aynı değilse bzm araçlar ayıplı demektir.
Valla hepsinde ayni mi bilmyrum ama hepsinde böyle olması gerektiği kesin hocam. İleri takar takmaz ekranin kaybolmasi cok kullanissiz olur park ederken.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende de d ye aldıktan belli bir süre sonra görüntü gidiyor ama diğer arkadaşların dediği kadar uzun kalmıyor. 3-4 sn içersinde normal ekrana dönüyor. aracım 2017 1.0 tsi dsg style

Çevrimdışı Madmax16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimki minimum 10sn. Her zaman saniye tutmadım fakat bir kere tuttuğumda tam 15 sn sürdü.

Bakalım bi önemli olan direk geçiyor bende diyen bir fabia kullanıcı bulmak. Yoksa saniye farkı problem değil
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2017, 19:37:00 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb 2016 prestije aracımızda araç belli bir hıza ulaştıktan sonra kapıları kitliyor ve medya ekranına geçiyor olması gereken bu.Mantıken baktığınız zaman ileri geri manevra yapıyor olabilirsiniz ve arkanızı da kontrol etmiş oluyorsunuz.Gayet normal güvenli ve hoşuma giden bir durum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de durum ayni. 1.vitese takiyorum belli bir hizi aldiktan sonra ekran normale donuyor yoksa park modunda kaliyor. Normalde olmasi gereken de bu bence.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ülkemizde genellikle insanlar paralel park yaptığı için bence de güzel bir durum bu. Sonuçta tek hamlede park edebilen kişi sayısı çok az. Belli bir süre kalması doğal, çünkü araç sizi park moduna alarak park ettiğinizi sanıyor.

Çevrimdışı oktay1975

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Belirli bir hıza ulaşınca kesiyor. Park yerinden çıkıp deneme yapın. Önce yavaş ilerleyin km dikkat ederek. Sonra ikinci denemede D ye alınca hemen hızlanın.  Bir müddet görsel kalması normal

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence de olması gereken bu. Özellikle dar bir yere park ederken aracı biraz ileri alsak bile arka taraftaki mesafeyi görmek iyi oluyor. Şahsen, ekran direk kapansa şikayet ederdim, bu haliyle memnunum.