škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

model değişikliği

Bsg77 · 12 · 3408

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bsg77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba,
2017 1.2 dsg Fabiamız var.Çocuklu bir aileyiz ama eşim acemi olduğu için küçük bir araç ile başladık.ilk fırsatta bir üst modele geçmek istiyoruz. Kasa ve bütçe olarak Rapidspaceback düşünüyoruz ama değiştirmeye değer bir rahatlık sağlar mı?Yoksa direk Octavia mı düşünmek lazım.Değerleri görüşlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı orestia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar. Geçen ay rapid 1.0 dsg sedan aldım. bagaj çok büyük. tam aile arabası. tabi octavia daha da büyük ama fiyat farkı var.

Çevrimdışı Bsg77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.Güle güle kullanın 1.0 motordan memnun musunuz performans olarak 1.2 üretim yok 1.4 de bayilerde yok.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bütçeniz yetiyor ise octi, yok olmazsa değiştirmeyin bence. Rapid fabişin sedanı sonuçta.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2017, 23:41:51 Gönderen: erharp32 »

Çevrimdışı barnesdefyil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de 2009 polo vardı. aile büyüyünce daha büyük arabaya geçmek için bütçeme göre baktığımda rapid çok uygundu. 1.5 aydır da kullanıyorum. Çok memnunum. Araç 4 kişilik bir aile için uygun. ama bütçeniz daha fazla ise daha büyük araçlara da bakabilirsiniz.

Performans olarak da şehir içi şehir dışı memnuniyetsizlik yaratacak bir durumum olmadı

Çevrimdışı ilhana

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rapid'li ve çocuklu olarak Rapid'i tavsiye ederim, bagaj ve iç mekan genişliği olarak sizi tatmin edecektir.

Fabia ile arasında ciddi boyut ve bagaj farklı vardır.Fabia'nın sedanı olarak nitelendirmek biraz yanlış olacaktır.

Rapid aks mesafesi olarak +20cm, genişlik (sağ kapıdan sol kapıya) olarak +17 cm daha büyüktür.Bu boyut farklılığınıda iç hacimde fark edebilirsiniz.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Bir Rapid SB kullanıcısı olarak bütçenizi biraz daha zorlayarak Octaviya Style donanım almanızı tavsiye ederim. Segment olarak konfor, donanım, yol tutuş, yalıtım v.s birçok açıdan Rapide göre üstün bir araç.
Bunlar sizin için önemli değilse ve aradığınız kriter büyük bagajlı sedan ise Rapid Sedan ihtiyacınızı karşılayacaktır.
Eşiniz de kullanacaksa bayanların sedan araç kullanmadaki zorluklarını bildiğimden size Rapid SB de tavsiye edebilirim.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2017, 14:14:30 Gönderen: khalil »

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1.5 aylık rapid sb dsg kullanıcısıyım. Bundan önceki aracım fiat punto idi onunla kıyaslarsak bayağı geniş. Ben octi istiyordum ama maddi açıdan rapid oldu. Memnunum suanlık bır sıkıntı yok tavsiye ederim. Fabiadan sonra geniş gelecektir ama konfor ve donanım için octi style

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid, Fabia ile hemen hemen aynı standartlarda. Özellikle malzeme kalitesi ve ergonomiklik açısından aynılar ama genişlik açısından Rapid, bir tık daha önde diyebilirim.
Fabia'yı satıp Rapid almayı bende düşündüm lakin arabmı satıp benzer arabaya daha fazla para ödemek pek aklıma yatmadı.
İmkanınız varsa Octi'ye geçin derim, OCti daha kaliteli daha geniş bir araç sonuçta ama imkanınız yoksa bence Fabia ile devam.
Ha şunu da belirteyim: Fabia'yı satıp 3-5 koyacacaksanız Rapid için yine alınabilir ama daha fazla bir mebla vermeye gerek yok.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2017, 13:28:48 Gönderen: SKODAFABİA2 »

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir rapid kullanıcısı olarak oldukça memnunum arabamdan. Kuzenimde de Fabia var, ikisi de 2016 model, 2 ay arayla aldık. O bütçe nedeniyle Fabia seçti. İkimiz de araçlarımızdan memnunuz. Rapid iç hacim ve bagaj hacmi olarak Fabia'dan çok daha üstün.

Lakin eğer Octavia'ya çıkacak kadar bütçeniz var ise, bence biraz daha bekleyip sanki Karoq almanız çocuklu bir aile olmanızdan dolayı daha iyi bir seçim olur gibi. Octavia parasına çıkacak. Tahmini fiyatlarda her yerde Octavia ile aynı gözüküyor. Çok ufak farklar var. Görünüm olarak da hacim olarak da epey takdir topladı. Acilse tabi, Octavia Rapid'den çok daha üstün bir araç iç dizayn ve malzeme kalitesi olarak.

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2 senedir 1.4 dsg rapid sedan kullaniyorum.aracimdan son derece memnunum o zamanki fiyatinin kesinlikle ustinde. Rakipleriyle kiyasladigimizda genislik kullanislilik yakit bagaj hacmi vs ondedir..Ancak octavia tamamen baska bir arac..octavia kullandigimda bunu anladim ..keske butceyi zorlayip alsaydim dedim..yalitim motor hacim surus konfor vs
fabiadan rapide gecerek cok fark yasayacginizi sanmam. Direk octavia alin hic dusunmeden..butce zorlayamam yetersiz derseniz rapid asla uzmez sizi ..

Çevrimdışı Bsg77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iç hacim,fiyat ve konfor anlamında rapid bana yeterli.karar veremediğim nokta fabia 1,2 115 beygir rapid 1,0 95 beygir.rampada uzun yolda performans ne olur onu kestiremiyorum.rapid 1,0 motor kullannan arkadaşlardan motor konusunda yorumlarını rica ediyorum