škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Opel Insignia 1.6T Cosmo deneyimim..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana gore zaten insignia passat dan hep iyiydi. Rakibi olan B6 ve B7 passat a gor cok ilerdeydi. B8 ile passat gecti liderlige. Bakalim insignia nin cvb i ne olucak.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun süreli yakıt Verisi.  Karma yakıt tüketimi 3000km si klima açık. Benzine göre lpg %20 fazla yakıyor.  Buna rağmen net %40 tasarruf söz konusu..

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Akif Hoca;594028
Uzun süreli yakıt Verisi.  Karma yakıt tüketimi 3000km si klima açık. Benzine göre lpg %20 fazla yakıyor.  Buna rağmen net %40 tasarruf söz konusu..

Karma 27 kuruş gayet iyi hocam :ok:

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akif bey hayran kaldım çalışmalarınıza tek tek okudum süpersiniz maşaALLAH

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;595260
Akif bey hayran kaldım çalışmalarınıza tek tek okudum süpersiniz maşaALLAH
Teşekkür ederim,  bu aralar pek boşladım.  Ama gerisi gelir..

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;595810
Teşekkür ederim,  bu aralar pek boşladım.  Ama gerisi gelir..

İnşaAllah Bekliyoruz yeni resimler

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarıyıl tatilinde bakım var,  ufaktan hazırlık başladı..

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;597147
...

Bu nasıl kullanılıyor? Daha önce kullandıysan ne değişiklikler oldu iletebilirsen kısaca çok sevinirim.
Alıntı yapılan: Akif Hoca;597147
......

Direksiyon hidroliği için bu değil mi?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;597148
Bu nasıl kullanılıyor? Daha önce kullandıysan ne değişiklikler oldu iletebilirsen kısaca çok sevinirim.

Direksiyon hidroliği için bu değil mi?
Daha önce de kullandım.  Özellikle marka/viskozite değişimi yapacağımda kullanıyorum. Yağ değişimi öncesi motora konuyor. 10dk. Rölantide çalıştırıp.  Yağ değişimi yapıyorsun. Motor içini temizlediği iddia ediliyor.  Würth e güvenirim.  Değişim sonrası yağ da yeni olduğu için sarsıntı ve ses düşüklüğünü bariz hissediyorum. Yağdan kaynaklanıyor da olabilir tabi.

Evet direksiyon hidroliği olarak kullanacağım.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;597150
Daha önce de kullandım.  Özellikle marka/viskozite değişimi yapacağımda kullanıyorum. Yağ değişimi öncesi motora konuyor. 10dk. Rölantide çalıştırıp.  Yağ değişimi yapıyorsun. Motor içini temizlediği iddia ediliyor.  Würth e güvenirim.  Değişim sonrası yağ da yeni olduğu için sarsıntı ve ses düşüklüğünü bariz hissediyorum. Yağdan kaynaklanıyor da olabilir tabi.

Evet direksiyon hidroliği olarak kullanacağım.

Akif bey dizel araçta da kullanılır mı bu? Bende totalden mobil 1 esp'ye geçmeyi düşünüyorum. Birde 1,3 cdti Corsa için hangi yağı önerirsiniz?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;597151
Akif bey dizel araçta da kullanılır mı bu? Bende totalden mobil 1 esp'ye geçmeyi düşünüyorum. Birde 1,3 cdti Corsa için hangi yağı önerirsiniz?
Würth den bahsediyorsanız kullanılır,  eski motor yağının içine konuluyor. Onu  için benzin dizel lpg farketmez.
 Yağ için
http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

Çevrimdışı Okannn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler Akif Hocam bugün insignia aldım. Yazılarınızın hepsini okudum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim çok güzel bilgiler. 2010 MODEL 65000 km de insignia cosmo aldım. Araçta lpg yok. Taktırmayı düşünüyorum. Fakat yağlamalı sistem mi normal sıralı mı kararsız kaldım. Anladığım kadarıyla sizin lpg normal. Şimdiye kadar bir sıkıntı oldu mu. Siz hangisini önerirsiniz.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Okannn;602850
İyi günler Akif Hocam bugün insignia aldım. Yazılarınızın hepsini okudum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim çok güzel bilgiler. 2010 MODEL 65000 km de insignia cosmo aldım. Araçta lpg yok. Taktırmayı düşünüyorum. Fakat yağlamalı sistem mi normal sıralı mı kararsız kaldım. Anladığım kadarıyla sizin lpg normal. Şimdiye kadar bir sıkıntı oldu mu. Siz hangisini önerirsiniz.
Güzel günlerde kullanın, yağlamalı sistem, pahalı lpg dönüşüm sistemleri vs.  Bence Hikaye.  Ekonomi için yaptığımız bu sistemlere 3-4 bin TL para vermeye gerek yok.  Ona vereceğimiz fazladan parayı gerekirse ileride sübap değişimine veririz diye düşünüyorum.  Önce montaj için iyi bir lpg ustası bulun. Ekonomik kitlerden OBD bağlantısı olan birini seçebilirsiniz.  Atiker Gold,  ROMANO, LOVATO olabilir. Usta ve marka tercihinizi belirlendikten sonra,  montaj ve ayarlar ile ilgili teknik ayrıntılar için tekrar haberleşiriz.. Benim kullandığım Romano sıralı sistem ile
Şu ana kadar 20.000km yaptım,  hiç şikayetim yok.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Felaket telalligi yapmayayim,
Ama subaplari kontrol.etme.vakti gelmis hocam. Genelde 25bin km.sonrasi sorun cikarmaya basliyorlar. Umarim boyle birsey basiniza gelmez