škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yol sesi yalıtım sorunsalı!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;272067
lassa phenoma derim şimdi ses minumum düzeyde

Memnun musunuz o lastiklerden? Kuru olsun ıslak olsun tutunmaları nasıl? Rampalarda falan kalkışlarda nasıl davranıyor? Paylaşırsanız sevinirim :)

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kuru zeminde kullandığım e güzel lastik diyebilirim.frenleme ve ani hareketlere verdiği tepkiler gayet başarılı,yol tutuşu da ani hareket ve frenlemede olduğu gibi başarılı.ıslak zeminde mevsim itibariyle yeni yeni test etmeye başlıyorum.çünkü henüz 2 aylık bir lastik aracımda.şuana kadar olan yağışlarda güven verdi bana.ve benim octavia da ki en büyük sinir olduğum problemlerden biri olan lastik gürültü seviyesi şuan problem olmaktan çıktı (ha bu sıfır ses anlamında değil ama araç yalıtımının artırılmadan alınabilecek en düşük seviye diyebilirim .)
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;272347
Kuru zeminde kullandığım e güzel lastik diyebilirim.frenleme ve ani hareketlere verdiği tepkiler gayet başarılı,yol tutuşu da ani hareket ve frenlemede olduğu gibi başarılı.ıslak zeminde mevsim itibariyle yeni yeni test etmeye başlıyorum.çünkü henüz 2 aylık bir lastik aracımda.şuana kadar olan yağışlarda güven verdi bana.ve benim octavia da ki en büyük sinir olduğum problemlerden biri olan lastik gürültü seviyesi şuan problem olmaktan çıktı (ha bu sıfır ses anlamında değil ama araç yalıtımının artırılmadan alınabilecek en düşük seviye diyebilirim .)

Anladım, sizde haklı olarak henüz yeni tecrübe ediyorsunuz lastiği tabi, kullanıcı fikri genede, teşekkür ederim :)
Güle güle kullanın, merak ettiğim bir lastik, gelecek zamanda bende yenilemeyi düşünüyorumda, bu lastikte dikkatimi çekmişti.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;271707
Bana katılmayanlar olacaktır elbette; ancak benim şahsi görüşüm Skoda markasında genel manada bir yol sesi yalıtım sıkıntısı olduğudur..

Benim aracım 2011 model Superb 1.4TSI Elegance ve pürüzlü asfaltta rahatsız edici düzeyde yol sesi alıyor.. Sorun lastikten kaynaklı değil zira araçta kendi ebatında en konforlu lastik olarak seçilmiş ve kullanıcılar tarafından bu şekilde yorumlanmış Pirelli P7 Cinturato lastikler var.. Ha keza bu konudaki şikayetim üzerine servis tarafından aracıma Michelin lastik takılmış, aynı yolda denenmiş, yol sesinin halen mevcut olduğu da görülmüştür..

Ben bu işe iyice kafayı taktığım için belli bir güzergahta yol sesini videoya çekmiştim, hatta soundmeter programıyla ses düzeyini de ölçmüştüm, ilgili konu Superb alt forumunda mevcut..

2 gün önce kendi aracımla ölçüm yaptığım güzergahta kayınpederimin B7 kasa 2011 model Passat 2.0TDI Highline aracıyla da test yaptım; ilgili videoyu fırsat bulduğumda foruma koyacağım, şimdilik sonucu paylaşayım:

Aynı güzergahta ve aynı hızda araç içindeki ses ortalama olarak 2-3 desibel farklı çıktı.. Passat ortalama olarak 2-3 desibel daha sessizdi yani, zaten yolda giderken farkı direkt anlıyorsunuz, yol sesi geliyor elbet ancak Superb'deki gibi kafa şişirmiyor, aşırı derece rahatsız etmiyor.. Ölçümde Passat'taki kabin gürültüsü nadiren 80 desibelin üzerine çıkarken Superb'de nadiren 80 desibelin altına inmişti..

Sonuç olarak daha testi yapmadan tahmin ettiğim gibi VW ses yalıtımında Skoda'dan çok daha iyi durumda..

Her kelimesine katılıyorum.
8 sene octavia a4 kullandık, 2 senedir de a5 imiz var.. Herhangi bir fark yok
Pürüzlü asfaltta resmen kafa ütülüyor.
Psikolojik mi diyor insan ama değil..Aynı yolu Grand Picasso C4le ve octavia ile gittik farkı gördüm. Adamların yalıtımsa bizimki ne..bizimki yalıtımsa onlarınki ne :favo1:

Kaymak asfaltta ses yok evet. ama kaymak asfaltta hangi araçta ses var!

Herşey bir yana, octavia ya aşığım. Keşke yalıtım konusuna bir çözüm getirseler. ama gürültülü de olsa octavia. inadına octavia. :)

ama öte yandan bu fiyat listeleri ile şu da açık ki, bu son octavia!

edit: Lastiklerim araç ile gelen 205 55 r16 conti sport contact 3. Önceki araçta da conti premium contact 2 vardı ( çok konforlu lastik olarak bilinir, tanesine 200 lira saymıştık! )
Hep gürültü tam gürültü..
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2011, 21:45:46 Gönderen: cnydn »

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Keşke fırsatımız olsada 3 ayda bir lastik değiştirsek... Yeni lastik ses az sorun az yol tutuş fazla :))))
Ford Focus Collection HB

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1.4 tsi dsg octaviada yol ve rüzgar sesinden rahatsız olmuştum. bridgestone lastikleri Michelin Primacy hp ile değiştirdim ve yol sesinde müthiş azalma oldu. (tavsiye ederim) rüzgar sesine 130-140km den sonra henüz çözüm bulamadım. bulan varsa aktarırsanız sevinirim:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;274281
Bende 1.4 tsi dsg octaviada yol ve rüzgar sesinden rahatsız olmuştum. bridgestone lastikleri Michelin Primacy hp ile değiştirdim ve yol sesinde müthiş azalma oldu. (tavsiye ederim) rüzgar sesine 130-140km den sonra henüz çözüm bulamadım. bulan varsa aktarırsanız sevinirim:)
hocam sen naptın yaw 140-130 km:kork1: napıyon yahu benzin 5 tl ye dayanmış son anda başbakan olmaz demiş değilse 5 tl den alacakmışız,ben sürekli econ modunda kullanıyorum.Hem yol sesi sorununuda halletmiş oluyorum.:++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kış için michelin alpin düşünüyorum.yaklaşımlarınız neler

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_emrah;274392
kış için michelin alpin düşünüyorum.yaklaşımlarınız neler

16" de fiyatları aşırı yüksek bence 3-4 ay için fazla gereksiz..

Octavia 1.8T aracımızda Lassa snoways Era kullanıyoruz çok tan memnunuz tavsiye ederim yada Good Year Ultra Grip te düşünebilirsiniz :ok:

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracimda lastikler Dunlop geldi, genelde sehir icinde kullaniyorum, ve genelde yuksek hizlarda kullaniyorum, su ana kadar hic sesten rahatsiz oldugum olmadi acikcasi, sehirlerarasi yollarda, canakkale izmir manisa ucgeninde dolastim, antalyaya gittim, ama kafa utuleyecek seviyeye gelmedi hic bir zaman ses, hatta yandakine bagirmak zorunda kalmak gibi bir durum hic olusmadi. Bende mi bir terslik var, yoksa lastikten mi ? :)

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;274465
Benim aracimda lastikler Dunlop geldi, genelde sehir icinde kullaniyorum, ve genelde yuksek hizlarda kullaniyorum, su ana kadar hic sesten rahatsiz oldugum olmadi acikcasi, sehirlerarasi yollarda, canakkale izmir manisa ucgeninde dolastim, antalyaya gittim, ama kafa utuleyecek seviyeye gelmedi hic bir zaman ses, hatta yandakine bagirmak zorunda kalmak gibi bir durum hic olusmadi. Bende mi bir terslik var, yoksa lastikten mi ? :)

çok şanslısın o halde bize kötüsü denk gelmiş desene:P

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yıldan yıla bile aynı donanımda yalıtım malzemesinin tipi, kalınlığı değişebiliyor...

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
michelin alpin a4 taktırdım ses düzeyinde %50-60 azalma meydana geldi.
sanırım arabaya biraz haksızlık ettim

ses yalıtımı anladığım kadarıyla nerdeyse d sınıf araclardaki düzeylerde

birkez daha dogru karar verdiğimi düşünüyorum octavia konusunda

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses olayı davlumbazdan kaynaklanıyor olamaz mı? Sonuçta incecik bir şey.

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Davlumbaz iclerine 2'ser kat pütür atılırsa ses cok ciddi oranda azalıyor. Benden tavsiye etmesi.