škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rüzgar sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasanevcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2008 elegance aracimda şoför tarafindan camlar kapali olduğu halde sanki cam hafif açikmiş gibi rüzgarsesi geliyor, özellikle şoförün arkasinda oturan bunu daha net duyuyor. özel servise sordum bir çok araçta olduğunu, hatta bir aracin her yerini bantladiklari halde yine ayni sesi duyduklarini söylediler. Bununla karşilaşan varmi? Neden oluyor ve çözümü varmi?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı fitillerinden birinde kaçak vardır, ince ince incelenerek yeri tespit edilip kapatılması gerekir. Herhangi bir başka sorun yoksa, kapının terazisinde gözle çok fark edilemeyecek derece eğiklik bile olabilir. Milimlik açıklık kalıyordur, tam öpüşmüyordur.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kelebek camlarına siyah silikon uyguluyorlar genelde bu sorun için ilk oraya bakılabilir

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunun çaresi yok. bu sesle yaşamaya alışmalısın benim 2007 a5 klasiktede vardı şimdi 2011 a5 klasiktede de var gerçi şimdikinde daha az ama yinede var.

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
30 sn ye aracın camı yarım cm  açık gidin ses müthiş oluyor sonra camı kapatın dünyanın en sessiz aracı kendinizinki olur .:)))))
Ford Focus Collection HB

Çevrimdışı hasanevcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Zaten yaptığım araştırmada bu kasada %80 araçlarda bu ses var, demekki yeni kasasında da var, bir Alman otomobilinde böyle bir problemin hala çözülmemiş olması ilginç,

Çevrimdışı verbascum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2005 model octaviamda bu ses sorunu vardı.Forumlarda kelebek camlarına silikon sıktıklarını okumuştum.Çorum'da ki yetkili servise sorduğumda bu uygulamayı yaptıklarını söylediler.Arka taraftaki kelebek camların olduğu kısmı tamamen sökerek  buraya bol miktarda silikon doldurdular.Eskiden 100 km hızı geçince tıslama şeklinde rüzgar sesi gelirdi , şimdi tamamen kesildi.160 km hızda bile rüzgar sesi gelmiyor.Bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: verbascum;260086
2005 model octaviamda bu ses sorunu vardı.Forumlarda kelebek camlarına silikon sıktıklarını okumuştum.Çorum'da ki yetkili servise sorduğumda bu uygulamayı yaptıklarını söylediler.Arka taraftaki kelebek camların olduğu kısmı tamamen sökerek buraya bol miktarda silikon doldurdular.Eskiden 100 km hızı geçince tıslama şeklinde rüzgar sesi gelirdi , şimdi tamamen kesildi.160 km hızda bile rüzgar sesi gelmiyor.Bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ederim.

Tam olarak silikon uygulama cam ile çerçeve arasına mı yapıldı? yoksa çerçeve söküldü mü?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
140 tan sonra Passatta bile rüzgar sesi geliyor,çözümü olduğunu sanmıyoum :)

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben lastik gürültüsünden kurtulabilsem o ses bana ninni gelirdi :)
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2011, 01:06:39 Gönderen: octavia5 »

norton772

• Ziyaretçi
saçmalık. benim arabamda böyle bir problem yok. ilk aldığımda uğultu şeklinde bir ses vardı yüksek hızda seyrederken fakat kapı fitilini değiştirdiler ve bir daha olmadı. ama dediğim ses elektrikli süpürge sesi falan gibiydi :)