škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yaz lastiğine geçiş

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TolgaKarahun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, malum kış bitti yaz lastiğine geçelim. Yeni 4 lastik almayı düşünüyorum 2 model arasında kaldım. Aradaki fiyat farkı büyük acaba bu farka değecek özellikleri var mıdır ?
-
https://kolayoto.com/collections/lastikleri/products/lassa-driveways-215-55r17-94w
-
https://kolayoto.com/collections/lastikleri/products/continental-premium-contact-6-215-55r17-94v

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birisi ekonomik lastik, diğeri adı üstünde premium. Biri Lassa, biri Continental.
Ben hangini alırdım lassayi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TolgaKarahun;655219
Merhabalar, malum kış bitti yaz lastiğine geçelim. Yeni 4 lastik almayı düşünüyorum 2 model arasında kaldım. Aradaki fiyat farkı büyük acaba bu farka değecek özellikleri var mıdır ?
-
https://kolayoto.com/collections/lastikleri/products/lassa-driveways-215-55r17-94w
-
https://kolayoto.com/collections/lastikleri/products/continental-premium-contact-6-215-55r17-94v

Lassa genelde sert bir yapıya sahiptir ama driveways serisini hiç kullanmadım.
Conti premium contact 5 kullandım çok iyi bir lastik, ıslak ve kuruda dengeli konforlu fakat yanakları çok ince dikkatli kullanmak lazım. o kadar para verip 3 günde balon yapması da var.
Sattığım 2016 superbde kullandığım Barum'u tavsiye edebilirim. Conti yan ürünü. Performans açısından CPC 5 ile neredeyse arasında hiç fark yoktu. Şuan bir sitede oldukça hesaplı ve %7 ekstra indirim ile tanesi 360 a geliyor. Ben Bravuris 3 HM kullanmıştım yeni 5 serisi çıkmış.

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/barum-215-55r17-94w-fr-bravuris-5hm-2019-aralik-ayi-continental-uretimi_pdp_526037945?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=402909765061&utm_term=85049732079&ga_prodid=526037945&ga_merchantid=128476979&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjw0pfzBRCOARIsANi0g0sQdaLXhS2qL0yVDOyhixsDqGysdBUgQaHpYOOkSO8cFUIKCnxw2LAaAt6uEALw_wcB

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bütçeniz yetiyorsa, tereddütsüz Continental alın. Lassa'da üretimde çalışan adam bile paran varsa Continental, Michelin veya Bridgestone al dedi bana :D

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
conti, lassa, goodyear, michelin, sava, bridgestone, prelli kullandım.bu markaları öncelikle conti ve diğerleri diye ikiye ayırırım. diğerleri arasında da fiyat performans olarak sıralamam şöyle olur:
1-michelin 2-goodyear 3-bridgestone 4-lassa 5-prelli 6- sava

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yumuşak ve konforlu olması için Michelin primacy 4 ya da Falken Ecorun düşünüyorum. Bu lastikleri kullanıp memnun olmayan var mı? (215 55 R17 )

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;655236
Yumuşak ve konforlu olması için Michelin primacy 4 ya da Falken Ecorun düşünüyorum. Bu lastikleri kullanıp memnun olmayan var mı? (215 55 R17 )

2016 da aracı aldığımda üzerinde primacy 3 vardı. 3 yıldan fazladır kullanıyorum. Bir şikayetim olmadı. Her yönden iyi lastik. Primacy 4 daha yeni çıktı piyasaya bildiğim kadarıyla. Mutlaka primacy 3 ten daha geliştirilmiş bir versiyondur ama daha çok yaygın olarak kullanılmadığını düşünüyorum. Hatta piyasada gördüğüm kadarıyla primacy 3 hala daha fazla satılıyor gibi. Bu arada yeni tarihli üretimlerinin fiyatının da 1000 lira civarında olması önemli bir ayrıntı. 4 lastiğe 4000 lira vermek insanı bayağı düşündürür.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

2016 da aldığım superb primacy 3 ile geldi. İlk 5000km rodaj nedeniyle sakin kullandım, sıkıntı yoktu. Biraz agresif kullanmaya başlayınca ıslak zeminde iyi ama kuru zeminde tam bir faciaydı. 2000 km daha dayanabildim, lastikçiye hurda fiyatına sattım.
Şöyle ki; sağ şeritte 2 viteste sakin sakin giderken boşalan sol şeride geçip gaza yüklendiğimde veya ışıktan biraz sert kalktığımda araç patinaja düşüp ASR ışığı yakıyordu ve gaza yüklenmeye devam edersem 6000 devire kadar kesintisiz patinaj yapıyordu. Sonra kışlık Kumho ardından yazlık Barum kullandım. İkisinde de ASR en fazla bir iki defa devreye girip patinajı sonlandırdıktan sonra lastik yere tutunup ilerleyebiliyorum.
Bu tecrübeden sonra bu lastiği üstüne para verseler almam.
Bu olaydan sonra iki tane daha sıfır araç aldım ve üzerinde michelin lastik olmaması ilk tercihim oldu.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Primacy 4'ün S1 adında bir versiyonu var. Fiyatı normalden az daha pahalı. O versiyonun normal versiyondan farkı yanakları inanılmaz yumuşak. Spesifik değerler açısından daha iyi. Ancak konfor göreceli bir kavram. Alırsanız S1 olanına bakın.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Michelin primacy ile  ilgili olumsuz çok şey okudum. O kadar para verip pişman olmaktansa yarı fiyatına Falken deneyip pişman olmak daha mantıklı gibi .

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin pilot sport 4 var benim aracımda. pirellilerin yerine aldım geçen mayıs.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Pilot sport primacye göre sert ve diye biliyorum. Bir de tam performans gösterebilmesi için lastiğin ısınması gerek gibi yorumlar vardı. Yabancı bir videoda Ağır araçlarda daha iyi olduğu söyleniyordu.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ucuz lastiğin ucuz olmasının sebepleri var. Frenlemede ve yağışlı koşullarda bu farklar belirginleşir. 9 metre az gözükse de sizin hayatınızı kurtarma ihtimali var.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;655248
Pilot sport primacye göre sert ve diye biliyorum. Bir de tam performans gösterebilmesi için lastiğin ısınması gerek gibi yorumlar vardı. Yabancı bir videoda Ağır araçlarda daha iyi olduğu söyleniyordu.

19 inç ebatta o seri vardı. Spor lastik olduğunu biliyorum. Ama o an için onu aldım.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
2 hafta önce 4 adet Lassa Competus aldım ,diğer aracımda da mıchelın var .Her ikisindende memnunum.Neden Lassa deyince kampanya vardı kaçırmadım.2019 / 52 hafta üretim